שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מסתמן: ששי קשת ימונה כמנכ"ל היידישפיל

  השחקן והזמר ששי קשת יחליף בתפקיד את מייסדו ומנהלו האגדי של תיאטרון היידיש הראשון והיחיד הפועל בישראל, שמואל עצמון -ירצר, שימשיך ככל הנראה בניהול האמנותי

  פרסום ראשון: 22 שנה אחרי שייסד את תיאטרון היידיש הראשון והיחיד הפועל בישראל, יפרוש שמואל עצמון-וירצר מתפקיד המנהל הכללי של התיאטרון. על פי מידע שהגיע ל-ynet עצמון-וירצר עתיד להמשיך ולכהן כמנהל אמנותי של היידישפיל, אך על כיסא המנכ"ל יחליף אותו השחקן והזמר ששי קשת, שמלווה את התיאטרון לאורך השנים.

   

  קשת אמנם מדבר על הצעה קונקרטית שהונחה על השולחן ועל מו"מ מתקדם בלבד,
  אך ל-ynet נודע כי המינוי יאושר באופן פורמאלי ב- 17 לנובמבר, בעוד הכרזה הרשמית על חילופי הגברדיה המפתיעים תתקיים שלושה ימים לאחר מכן, ב-20 בנובמבר באירוע חגיגי בנוכחות כל שחקני ועובדי התיאטרון וכן חברי העמותה, ההנהלה וידידי התיאטרון.

   

  את האירוע מגדירים ביידישפיל כ"רגע היסטורי" בחיי התיאטרון. את תגובתו של שמואל עצמון-וירצר לא ניתן להשיג עד לרגע פרסום הכתבה. ששי קשת אמר בתגובה לדברים: "זה נכון שיש משא ומתן מתקדם אבל עדיין לא נסגר דבר. כשזה יקרה נשמח להודיע לכולם על כך באופן רשמי".

   

  קשת, בין הקולות המרשימים יותר שנשמעו על הבמה בישראל, השתתף במסגרת היידישפיל בשלוש הפקות שונות שהראשונה שבהן, "החזן מוילנה", עלתה על הבמה ב-2005. במסגרת התיאטרון חלק במה גם עם השחקן יעקב בודו בהצגה "מסעות בנימין השלישי" על פי סיפור מאת מנדלי מוכר ספרים, ומאוחר יותר העלה את ערב היחיד, "פתח לנו שער", שהורכב מזמירות, ניגונים ותפילות של עדות אשכנז. בראיון שנתן בעבר בנוגע לתיאטרון היידישפיל אמר קשת על שמואל עצמון-וירצר, מייסד תיאטרון היידישפיל: "שמוליק עצמון מנסה לדבר עם השחקנים ביידיש. יש לי המון הערכה והערצה אליו. בזכותו יוצאים סיפורים מארון הספרים היהודי שזועקים שיוציאו אותם. כולם צריכים להריע לו. אני לא יודע מי יעשה את העבודה הזו אחריו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ששי קשת. ימשיך את מורשת היידיש על הבמה
  צילום: משה שי
  לאתר ההטבות
  מומלצים