שתף קטע נבחר

שוב טלטלה אצל דנינו: סגנית הדובר עוזבת

זעזוע נוסף בלשכת הדוברות של המפכ"ל - חודשים לאחר התפטרות הדובר הלל פרטוק, הסגנית שרית פיליפסון ביקשה לעזוב. "מי שהובאה על ידי המפכ"ל, לא אמורה לעזוב תוך כמה חודשים", טענו מקורבים לנושא

שוב זעזוע בלשכת דוברות המשטרה. חודשים ספורים לאחר שדובר המשטרה הלל פרטוק נאלץ לסיים את עבודתו בגלל מערכת יחסים עכורה, בכירה נוספת מבקשת לסיים את עבודתה. סגנית הדובר, שרית פיליפסון, הודיעה אתמול לדובר, תת-ניצב אלון לבבי, כי בכוונתה לעזוב את הלשכה.

 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו מינה עוד לפני כניסתו לתפקיד את הלל פרטוק, דובר עיריית תל אביב לשעבר, לדובר המשטרה. אך פרטוק החליט לפשוט את המדים פחות מחודש לאחר מינויו, לאחר שלא קיבל גיבוי מדנינו.

 

על פי ההערכות, התגלעו חילוקי דעות בין פרטוק לפיליפסון, בעבר הדוברת של דנינו במחוז דרום, שהובאה על ידי המפכ"ל ללשכת הדוברות. עם כניסתו של לבבי לתפקיד היה ברור שפיליפסון היא מספר 2 בלשכה, והיא תפקדה בין היתר על הקשר עם לשכת המפכ"ל. אלא שלאחרונה החליט לבבי למנות סגן נוסף, עופר סיוון, שכיהן בעבר כדובר במשטרה.

 

גורמים המקורבים ללשכה אמרו כי פיליפסון לא אהבה את הפיחות במעמדה, וגם חילוקי דיעות מקצועים הביאו לבקשתה לעזוב. נכון לעכשיו המפכ"ל לא אישר את עזיבתה, אבל הטלטלה בלשכה מורגשת היטב. "יכולים לעטוף את זה באלף סיבות, אבל מי שהגיעה על ידי המפכ"ל לא אמורה לעזוב תוך כמה חודשים", אמרו גורמים המעורים בנושא.

 

דובר המשטרה, תת ניצב אלון לבבי, הגיב: "הדברים האמורים בכתבה הינם בגדר שמועה. בימים אלו מתקיים במשטרה כולה ובחטיבת הדוברות סבב רחב היקף של סגני ניצבים במגוון תפקידים. בשלב זה אין שינוי באיוש התפקידים בחטיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דנינו. שוב זעזוע בלשכה
צילום: עופר עמרם
פרטוק. גם הוא עזב תוך זמן קצר
צילום: באדבות דוברות משטרת ישראל
מומלצים