שתף קטע נבחר

פיצוץ בבית הרב פינטו באשדוד: חלק מ"סחיטה"?

חזיז הושלך לחצר ביתו של הרב, שהפך בשנים האחרונות ליקיר פוליטיקאים ואנשי עסקים, ולפי הדיווחים התלונן בארה"ב על פרשת סחיטה נגדו. גבר לקה בחרדה, נזק קל נגרם. "מתרחש מעשה אכזרי", הוא אמר לאחרונה לחסידיו

מישהו מנסה להפחיד את הרב, חברם של המפורסמים? פיצוץ נשמע אמש (יום א') סמוך לביתו של הרב יאשיהו פינטו באשדוד. חזיז הושלך לעבר הבית, וגבר לקה בחרדה. נזק קל נגרם. עשרות מתומכיו של הרב מכל אזור הדרום הגיעו לביתו שבאשדוד לאחר שנודע על הפיצוץ, והמשטרה חוקרת את נסיבות המקרה.

 

אמש דווח בערוץ 10 כי הרב פינטו נמצא במרכזה של פרשת סחיטה בארצות הברית. לפי הדיווח, הוא התלונן בפני רשויות החוק האמריקניות על סחיטה במיליוני דולרים בנסיון להכפיש אותו.

 

אחד מחסידיו של הרב פינטו, שהמתין לביקור בביתו, סיפר שעמד בחוץ, ואז "שמעתי פיצוץ מהחלק של הגינה בבית וראיתי את השומר שעומד בחוץ יוצא בבהלה. רק בהמשך התברר לנו שזרקו חזיז לעבר הבית". עשרות מחסידיו של הרב מיהרו למקום לאחר שנודע על הפיצוץ ואחד מהם סיפר כי בשיעור ביום חמישי אמר הרב כי "מתרחש מעשה אכזרי" כלפיו וכלפי משפחתו, אך לא פירט. הרב עצמו ובני משפחתו לא יצאו אמש החוצה לאחר המקרה.

 

מפקד משטרת אשדוד, סגן ניצב גבי דדון סיפר כי החבלנים איתרו שרידי חזיז שהושלך לעבר הבית. "נזק קל נגרם לשולחן בחצר וגבר אחד לקה בחרדה. שוחחנו עם הרב. לנו לא ידוע על איומים או על תלונות בעניין בעבר. כל האירוע הזה התקבל בהפתעה גמורה, גם לדברי הרב. אנחנו לא יודעים גם על ניסיונות סחיטה בתחנת אשדוד. אמש שודרה כתבה בנושא ואנחנו עדיין בודקים את כל האירועים. החקירה עדיין בעיצומה". עוד נמסר, כי במשטרה לא פוסלים אפשרות של מעשה קונדס.

 

אנשי החצר: מנסים לסחוט מיליונים מהרב

מקורבים לרב פינטו מייחסים את השלכת החזיז לאיש יחסי ציבור יהודי-אמריקני, ולאדם שעבד בעבר בעמותת "שובה ישראל" של הרב. לטענת אנשי החצר, השניים מנסים כבר תקופה ארוכה לסחוט את פינטו ומאיימים כי יכפישו את שמו אם לא ישלם להם סכומי כסף גדולים, בסדר גודל של מיליוני דולרים.

 

שוטרים ליד בית הרב, אמש באשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
שוטרים ליד בית הרב, אמש באשדוד(צילום: אבי רוקח)

  

לפני כשנה, לאחר כמה פרסומים שליליים בתקשורת האמריקנית נגד הרב פינטו ואיומים כי ייחשפו פרטים רפואיים על בני משפחתו, התלוננה העמותה נגד ניסיון הסחיטה. ב"שובה ישראל" ציינו כי הבולשת הפדרלית (ה-FBI) ערכה חקירה סמויה בפרשה, ובאחרונה, כשזו הפכה לגלויה, הוצבה שמירה סביב הרב.

 

בחודשים האחרונים, במסגרת שיעורי התורה הקבועים שהוא מוסר, שיתף הרב פינטו את תלמידיו במרומז על הניסיונות להתנכל לו, ובסוף השבוע האחרון אף חשף פרטים נוספים וקרא לחסידיו להתאחד. "יש כאן חילול השם גדול שחייבים להילחם נגדו בנחישות מבלי חשש", אמר.

 

הכניסה למתחם הבית. "לא ידוע לנו על סחיטה", אמרו במשטרה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הכניסה למתחם הבית. "לא ידוע לנו על סחיטה", אמרו במשטרה(צילום: אבי רוקח)

 

מקורבי פינטו טוענים כי "אותם גורמים שלחו אמש איתות לרב בדמות חזיז שהושלך לגינה" וקראו לרשויות החוק בישראל "לקחת את העניינים ברצינות ולהעמיד לדין במהרה את אלו שמטרידים כבר שנתיים את מנוחתו". על האיומים של יריבי הרב בפרסומים שליליים נגדו אמרו: "אין לרבי יאשיהו שום דבר להסתיר". הם גם האשימו כלי תקשורת בארה"ב בשיתוף פעולה עם "טרור".

 

הרב שנודע כ"קבליסט של הכוכבים"

פינטו עומד בראש עמותת "שובה ישראל", שמפעילה ישיבות ומוסדות צדקה רבים בארץ ובעולם - במיוחד בארצות הברית. בין היתר פועל פינטו במנהטן, בברוקלין, במיאמי, בלוס אנג'לס וגם בארגנטינה.

  

שמו עלה בקשר להתאבדותו לכאורה ביוני בשנה שעברה של סוכן נדל"ן חסידי ידוע, שלמה אובסטפלד, שעל פי דיווחים השכיר לרב דירה אלגנטית בניו יורק, במחיר נמוך ממחיר השוק. היחסים ביניהם הידרדרו ונגמרו בטונים צורמים, סמוך למותו של אובסטפלד.

 

בחודש שעבר דווח כי חמיו של פינטו, הרב הראשי לארגנטינה, שלמה בן חמו, חזר בו מההאשמות לפיהן חתנו ניצל אותו להלבנת הון. בן חמו טען בעבר כי בתו ובעלה שכנעו אותו לפתוח חשבון עבורם על שמו בארגנטינה,

 ולשמש כערב שלהם ברכישת שתי דירות יוקרה. הוא סיפר כי לאחר מכן מערכת היחסים שלו עם בתו וחתנו הידרדרה, הוא ספג עלבונות ונוצל להלבנת הונו של הרב פינטו, שנותר חייב מיליוני שקלים לקבלן.

 

את הרב פקדו בשנים האחרונות באשדוד פוליטיקאים ואנשי עסקים בכירים. בשנת 2008 הוא דורג על ידי המגזין פורבס כצעיר המשפיע ביותר בישראל. לפי אתרים אמריקנים רבים הוא נודע כ"קבליסט של הכוכבים" על שום מנהגו לייעץ לידוענים ואנשי עסקים. בשנה שעברה למשל, נפגש הרב עם כוכב הכדורסל לברון ג'יימס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יאשיהו פינטו
צילום: אילן סירוטה
מפקד משטרת אשדוד ליד הבית
צילום: אבי רוקח
חסידי הרב. "השומר יצא בבהלה"
צילום: אבי רוקח
מומלצים