שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב

גם מתמחים בסורוקה נטשו: "המשבר כאן"

עשרות רופאים בבית החולים בבאר שבע הצטרפו היום למאבק המתמחים במרכז. "ליצמן לא מבין את המערכת", תקף רופא בכיר, "מתייחסים לרופאים כאל עבריינים"

המחאה מתפשטת דרומה. כ-40 רופאים מתמחים בבית החולים סורוקה בבאר שבע נטשו בצהריים (ד') את המחלקות כדי להביע הזדהות עם מאבק עמיתיהם במרכז. בבית החולים בדרום לא לקחו חלק פעיל במחאת המתמחים, כיוון שמרבית הרופאים שבעי רצון מהסכם השכר שנחתם עם האוצר. אולם אחרי גל ההתפטרות במרכז, החליטו עשרות מתמחים לא לעמוד מנגד.

 

רפואה במשבר - כותרות אחרונות ב-ynet:

 בית הדין למתמחים: הסבירו למה נטשתם

מנכ"ל משרד הבריאות: רמזו שאתפטר, לא אנטוש

התפטרות הרופאים: "המחלקה לא תחזיק מעמד"

 

"אנחנו רוצים להביע את תמיכתנו ברופאי המרכז", אומר ד"ר מירן אבנת-כץ, מתמחה במחלקת ילדים, "ובהזדמנות זו גם לדון על המשך דרכנו בפריפריה". המתמחה הדגישה שבהסכם עם האוצר השיגו בתי החולים בפריפריה תקנים אך ציינה "יש הרבה דברים שאנחנו לא מקבלים".

 

הפגנת הזדהות בסורוקה, 40 רופאים עזבו את המחלקות (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
הפגנת הזדהות בסורוקה, 40 רופאים עזבו את המחלקות(צילום: אילנה קוריאל)

 

ד"ר איהב עטאמנה, מתמחה בילדים, סיפר מה עומד מאחורי החלטתו לעזוב את בית החולים. "יש לי חברים בבתי חולים במרכז, עשיתי את הסטאז' ברמב"ם, והמצב כיום גורם לי להרגיש רע". ד"ר עטאמנה הדגיש: "לאף אחד לא אכפת, לא משרד הבריאות ולא הממשלה. הם לא מבינים את מהות הבעיה".

 

המתמחה בבאר שבע סיפר שכל רצונו הוא איכות חיים: "התארסתי לפני 7 חודשים. אני רואה את ארוסתי רק פעם בשבועיים". ד"ר עטאמנה מתח ביקורת על התארגנות המחאה: "אני רואה את העמיתים של מתפצלים, כל אחד לכיוון אחר. אין מנהיג אמיתי".

 

מחאה גם באשקלון ובחדרה

לצד המתמחים בסורוקה התייצבו רופאים, בהם בכיר במערך הקרדיולוגי, שביקש להישאר בעילום שם.

הוא סיפר כי מה שמפריע לו הוא "ההתנהגות של הממשלה כלפי המתמחים". לדברי הרופא הבכיר, "אני רואה זאת כפגיעה קשה בחופש האישי. אם מישהו רוצה להפסיק לעבוד- זו זכותו. מתייחסים לרופאים כאל עבריינים. הבעיה של ליצמן היא שהוא לא יודע ולא מבין את מערכת הבריאות. מי שעובד כאן יודע שהמשבר לא יגיע. הוא כבר פה".

 

עוד הוסיף הרופא הבכיר בסורוקה כי "אנשים כבר לא מעוניינים לבוא למערכת. זה יפה שהשיגו אלף תקנים אבל הכול אשליה. אין מי שימלא את מקומות העבודה. כל עוד המקצוע לא יהפוך לאטרקטיבי אנשים לא יגיעו. יש מחלקות שאין בהם מתמחים. הם לא מגיעים. היום אנשים שחושבים על העתיד רוצים חיי משפחה, זמן פנוי - ואת זה אין".

 

מחאת המתמחים החלה השבוע להתפשט לפריפריה, כשאתמול נטשו רופאים וסטאז'רים את בית החולים הלל יפה בחדרה. הבוקר הצטרפו רופאים בבית החולים ברזילי באשקלון למוחים מהמרכז כשהפגינו מחוץ למוסד הרפואי נגד ההסכם הקיבוצי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים גם בסורוקה
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים