שתף קטע נבחר

ברק נגד מופז? בוטל סיור של ועדת חוץ וביטחון

משרד הביטחון לא הסכים לממן מסוק שייקח את חברי הוועדה לדרום. האם זה מפני ששר הביטחון עדיין כועס על יו"ר הוועדה שטרפד תוספת לתקציב הביטחון? בסביבת מופז משוכנעים שכן

בעיה לוגיסטית או נקמנות של אהוד ברק ? סיור של ועדת חוץ וביטחון בדרום הארץ, שתוכנן במסגרת עבודתה השוטפת ליום ראשון הקרוב, בוטל ברגע האחרון. הסיבה: הודעה שהתקבלה היום (ה') במפתיע ולפיה משרד הביטחון לא מתכוון לממן את עלות המסוק שאמור לקחת את חברי הכנסת לסיור.

 

עם זאת, בוועדה טוענים שההודעה המפתיעה היא המשך ישיר של היחסים העכורים בין יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז, לבין שר הביטחון אהוד ברק. עוד רומזים שם כי ייתכן שמדובר בתגובה של השר ברק למהלך של מופז, שטרפד מתן תוספת תקציב למשרד הביטחון.

 

מופז נגד נתניהו וברק - הפרקים הקודמים:

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "סיור חברי הוועדה בדרום תואם ואושר. מבחינתנו אפשר לקיים אותו כמתוכנן. מדובר בעלות גבוהה מאוד, ומשרד הביטחון ביקש מהוועדה לממן את עלות המסוק - אך זו סירבה. כידוע, מערכת הביטחון נמצאת בקיצוצים עמוקים ואין לנו ספק שהוועדה מעוניינת שהתקציב יוקדש ככל הניתן לטובת צרכים ביטחוניים אמיתיים".

  

השר ברק וח"כ מופז. יחסים עכורים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השר ברק וח"כ מופז. יחסים עכורים(צילום: גיל יוחנן)

 

גורמים במשרד הביטחון מסרו כי הם זעמו על השימוש הציני, שעושה הוועדה בכספים שאמורה להעביר לטובת מטרות ביטחוניות חשובות של צה"ל.

 

במסגרת הסיור ביום ראשון אמורים היו חברי ועדת חוץ וביטחון לבחון מקרוב את קצב השלמת בניית הגדר לאורך הגבול עם מצרים,

לשוחח עם גורמים צבאיים בגזרה וללמוד על איומים עתידיים. אלא שהודעת המשרד לגבי ביטול מימון המסוק הביאה לביטול הסיור.

 

בחודשים האחרונים אירעו כמה עימותים בין יו"ר הוועדה מופז לבין ברק. בעבר טען מופז כי שר הביטחון וראש הממשלה ממדרים את הוועדה ומסתירים ממנה מידע שנחוץ לעבודתה. מופז אף בלם בוועדה המשותפת לכספים וביטחון העברת תקציבים למשרד הביטחון, נושא שעורר את זעמם של אנשי המשרד.

 

מלשכתו של ח"כ שאול מופז נמסר: "זו ממשלה שיש לה בעיה מהותית בתפיסת הדמוקרטיה. מתברר שהבעיה אינה רק מנת חלקו של ראש הממשלה ושל חברי סיעתו, אלא גם של שר הביטחון. בכוונת יו"ר הוועדה להגביר ולהדק את הפיקוח על דרישות לתוספת תקציבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שאול מופז
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים