שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב

בג"ץ למתמחים: יש לכם 72 שעות להיכנס למו"מ

השופטת ביניש קבעה כי אם המתמחים יבחרו בדרך המשא-ומתן, לאחר 72 שעות של התייעצות, הם יחזרו לעבודתם ביום ראשון הקרוב. אם הם יסרבו להידברות, הם יוחזרו לבית הדין לעבודה - לדיון בנושא ביזוי בית המשפט. במקביל, פרופ' מור-יוסף מונה ליועץ מיוחד במשרד הבריאות

במקביל למינויו של פרופ' שלמה מור-יוסף ליועץ מיוחד לענייני המשבר ברפואה, נתנו הערב (יום ה') שופטי בג"ץ 72 שעות נוספות לרופאים המתמחים ולמשרדי האוצר והבריאות לחדש את ההידברות ביניהם. נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, אמרה כי בזמן הזה נציגי המתמחים ידונו בינם לבין עצמם על מנת לקבל החלטה משותפת - האם המתמחים מוכנים לשוב למשא-ומתן.

 

רפואה במשבר - הכתבות האחרונות:

 

על-פי השופטת ביניש, אם תשובתם של המתמחים תהיה חיובית, הם ישובו לעבודתם ביום ראשון הקרוב והצדדים יחזרו לשולחן המשא-ומתן. במקביל, נציגי המדינה ימשכו את הבקשה שהגישו לבית הדין הארצי לעבודה בנושא ביזוי בית הדין.

 

אך אם תשובתם של המתמחים לבג"ץ תהיה שלילית - יגישו המתמחים תשובה לבית הדין הארצי לעבודה עד השעה 13:00 בצהריים, לגבי העתירה בנוגע לביזוי בית הדין. בשלושת הימים הקרובים, כך על-פי ההחלטה, המתמחים לא ישובו לעבודתם.

 

בדרך לפיתרון? סגן השר ליצמן והפרוייקטור החדש, פרופ' מור-יוסף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בדרך לפיתרון? סגן השר ליצמן והפרוייקטור החדש, פרופ' מור-יוסף(צילום: גיל יוחנן)
 

 

במקרה שהמתמחים יבחרו בדרך ההידברות, כך על-פי ההחלטה, היא תימשך כשבועיים ותיעשה על-ידי גורם חיצוני, שיסייע לצדדים להתגבר על המחלוקות ביניהם.

 

הגורם החיצוני שייכנס למערכה הוא פרופ' שלמה מור-יוסף, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה לשעבר, שמונה הערב על-ידי סגן שר הבריאות, בעצה אחת עם ראש הממשלה ומנכ"ל המשרד,

ליועץ מיוחד וכפרוייקטור שיעסוק במשבר הרופאים. משרד אמרו כי מור-יוסף יהיה כפוף לליצמן והמנכ"ל פרופ' רוני גמזו ימשיך בתפקידו.

 

פרופ' גמזו, שעל-פי ההערכות נפגע מהמינוי, דווקא בירך עליו: "אני מברך על מינוי פרוייקטור, שינסה לגשר בין האוצר למתמחים. אני מאחל לו ולכולנו הצלחה בתפקיד הקשה. כמנכ"ל המשרד אעשה כל שביכולתי לסייע לפרופסור מור-יוסף למצוא פתרון למצב המורכב והקשה, שכמותו לא ידעה מערכת הבריאות בעבר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיון בבג"ץ, היום
צילום: גיל יוחנן
מברך על מינוי הפרוייקטור. רוני גמזו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים