שתף קטע נבחר

שותף חדש לערוץ 10? נדחה דיון בוועדת הכלכלה

לאחר התייעצות עם שר התקשורת, הודיע יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ שאמה-הכהן על דחייה נוספת של הדיון החזר בעניין דחיית החזר החוב של הערוץ. בין שאר הסיבות: "יש התקדמות באפשרות של כניסת שותף חדש לערוץ 10"

ההכרעה בעניין דחיית החזר החוב של ערוץ 10 בוועדת הכלכלה, נדחתה הבוקר (א') בפעם השנייה, במפתיע, בהתערבות שר התקשורת משה כחלון. יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן הדגיש כי "עמדת ועדת הכלכלה נותרה בעינה: לדרוש את ביצוע התשלומים בזמן מכל הזכייניות. עם זאת, החלטתי לבטל את הישיבה שנועדה להיום, נפלה לנוכח ההתקדמות באפשרות של כניסת שותף חדש לערוץ 10 ובקשותיהם הנפרדות של ערוץ 10 ושל קשת לדחות את ההכרעה, בצירוף העובדה שהתעוררות ספקות לגבי בקשת קשת.

 

 

בעיית פירעון חובות העבר מאיימת על סגירת הערוץ. הוועדה החליטה לפני עשרה ימים נגד בקשות הערוץ והזכיינית קשת לדחות את מועד פירעון החובות שלהם בסך 90 מיליון שקל.

 

בשבוע שעבר נערך דיון חוזר לבקשת ח"כים, אך ההצבעה נדחתה להיום. אולם הבוקר הודיע היו"ר ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) על דחייה נוספת, לאחר התייעצות עם שר התקשורת, כדי להאריך את הארכה שניתנה למציאת פתרון מוסכם לבעיית החובות.

 

הבעיה הקריטית היא של חובות ערוץ 10 בסך 60 מיליון שקל. שאמה-הכהן אמר כי הדחייה מתבקשת "לאור המצב המסובך אליו נקלע שוק הטלוויזיה, במיוחד של ערוץ 10 וקשת". הוא אמר כי "בשוק הטלוויזיה התפתחה הסכנה לאפקט הדומינו. מסתבר שזו לא רק שאלת עתידו של ערוץ 10, אלא מעבר לכך". מועד חדש לדיון הנוסף טרם נקבע.

 

יו"ר ועדת הכלכלה הדגיש שהתייחס לסיבות שהובילו לדחיית הדיון אמר: "כל אלה הובילו אותי להחליט שברגע זה הכי נכון והכי בטוח זה לקיים חשיבה והתייעצות נוספת למציאת פתרון במקום שהוועדה תאכוף את עמדתה בהצבעה". שר התקשורת כחלון עמד להופיע היום בוועדה, ונראה שהתערבותו תרמה לדחייה השנייה של ההכרעה.

 

"דבר מוטרף שאין ממנו דרך חזרה"

הוועדה החליטה לפני כשבועיים ברוב של 8 מול 5 לאלץ את החברות לעמוד בלוח הזמנים של פירעון החובות ללא דחייה. לאחר מכן נעתר היו"ר לבקשת הח"כים איתן כבל (עבודה), נחמן שי ויואל חסון (קדימה) לקיים דיון והצבעה חוזרים. בשבוע שעבר הוא אמר שהדחייה היא "לפנים משורת הדין" ולאור "נתונים שהציג שהציג לי מנכ"ל ערוץ 10, על תהליך למציאת פתרון, שאני מנוע מלדבר עליהם, שלא ראוי לסתום עליו את הגולל".

 

המנכ"ל יוסי ורשבסקי, אמר אז לוועדה כי נדרש "הסדר כזה לשוק הטלוויזיה כך שלא נצטרך לבוא כל פעם כבכיינים לבקש טובה כי השוק הזה ממש בלתי אפשרי".

 

ח"כ כבל נימק את בקשת הדיון החוזר בטענה שהחלטת הוועדה (שקבלתה היתה גורמת לסגירת ערוץ 10) היתה "דבר מוטרף שאין ממנו דרך חזרה. ערוץ 10 חייב להמשיך לשדר ואני אלחם על זכותם זו, אבל האחריות הגדולה מוטלת גם על בעלי הערוץ והמנהלים שלו".

 

שאמה-הכהן אמר בהקשר זה בישיבה הקודמת, "לא ברור לי מי רוצה בסגירת הערוץ, אבל בעלי המניות מגלים חוסר אכפתיות מקומם". עם זאת ציין כי "גם אם הבקשה לדחיית החזר החובות תאושר, ערוץ שכל שנה בא לבקש את חסדי הפוליטיקאים הוא לא ערוץ עצמאי, לכן עצמאותו הכלכלית חשובה ואנחנו רוצים אותו בריא".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים