שתף קטע נבחר

ביטוח רכב: לנשים זה עולה פחות

חמישה דברים שכדאי לדעת כדי לשלם פחות ולקבל יותר, למשל שאפשר לשלם פחות בעבור פוליסת ביטוח למכונית בה נוהגות נשים בלבד ושאפשר ליהנות גם משירותים נוספים, כשרוכשים פוליסת ביטוח רכב לנשים. ויש עוד

1

אפשר לשלם פחות בעבור פוליסת ביטוח למכונית בה נוהגות נשים בלבד

כמה פחות? 10-5 אחוזים לפחות. למה פחות? כי נשים נוהגות באופן זהיר יותר מגברים וגם מעורבות פחות בתאונות דרכים. מחקרים סטטיסטיים מוכיחים, שנה אחרי שנה, שלמרות הדימוי הסטריאוטיפי מתברר שנהגות מעורבות רק בחמישית מכלל התאונות ורק בעשירית מהתאונות הקטלניות. גברים אחראים לכל השאר.

מה לעשות? כדי ליהנות מהנחה בביטוח, את צריכה להיות הנהגת העיקרית או היחידה במכונית המבוטחת. לאחרונה הוחלט, שגם נערות צעירות וזהירות זכאיות להטבה זו. לכן, אם יש לך בת שכבר נוהגת, גם היא זכאית, אצל מבטחים מסוימים (כמו למשל חברת הביטוח "שומרה"), לביטוח במחיר מוזל.

 

2

אפשר להשוות הצעות מחיר ורצוי להתווכח גם על התעריף המוזל

חשוב לדעת, שהתשלום בעבור ביטוח רכב נקבע בהתאם לשני קריטריונים: אופי הרכב (יצרן, דגם, מפרט בטיחות, שווי, שנת יצור) ואופי הנהג (חדש או ותיק, גבר או אישה, זהיר ובעל דף הרשעות ותאונות נקי או פזיז, עם היסטוריה של עבירות תנועות, תאונות ותביעות נזק מחברות ביטוח). אם את נהגת זהירה, את יכולה להפעיל לחץ, להתווכח, להתמקח וליהנות ממחיר מופחת ומהטבות ופינוקים, שבדרך כלל לא מציעים לך אם את לא דורשת (וגם לא מציעים לנהגים גברים).

 

3

אפשר ליהנות גם משירותים נוספים, כשרוכשים פוליסת ביטוח רכב לנשים

יש פוליסות ביטוח רכב איכותיות, המבטיחות לנשים כרטיס הנחה לדלק, תלושי פינוק לרכישת מוצרי צריכה מגוונים, רכב חלופי במקרה של תאונה או גניבה, שירותי דרך וגרירה ואפילו שירות תיקון תקרים, 24 שעות ביממה, המבוצע על ידי איש מקצוע שמגיע למקום בתוך פחות מ-90 דקות. יש אפילו שרות בו נשים יכולות לתת לנציגי החברה לבצע בעבורן את העברת המכונית בטסט השנתי, ואפילו לקחת את הרכב לטיפולים הקבועים במוסך. לכן, כדאי ורצוי לעשות מחקר שוק לפני שפותחים את הארנק ומשלמים.

 


צילום: Jupiter

 

4

אפשר לשלם פחות גם בזכות "אישור היעדר תביעות"

בסוף כל שנת ביטוח בה לא הוגשו תביעות, חשוב לנשים (וגם לגברים) לקבל את "אישור היעדר תביעות". אישור כזה מעיד על נהיגה זהירה ואחראית, ומאפשר לקבל תנאים טובים יותר ולשלם פחות בעבור פוליסות ביטוח רכב חובה, צד ג' או מקיף, בשנת הביטוח הקרובה.

שימי לב: מומלץ לבדוק ולהשוות את התעריפים, אבל חובה לבדוק גם את הכיסויים וההטבות השונות, ורק אז להחליט מהי ההצעה הכי משתלמת. לפעמים, כדאי לשלם קצת יותר על-מנת הרבה יותר.

 

5 אפשר לבחור ממי רוצים לקבל שירות

אם התרחשה תאונה, זכותך לבחור את השמאי שמעריך את הנזק וגם את המוסך שיתקן אותו. גם אם בוחרים לא להיעזר בשמאי או במוסך המומלץ על ידי חברת הביטוח, חובת החברה לשלם בעבור כל ההוצאות שמכוסות בפוליסה.

 

מילון מונחים:

מה זה "תאונת דרכים"? החוק מבהיר, שכל מאורע בו נגרם נזק גוף כתוצאה משימוש ברכב מנועי למטרות כניסה או יציאה לרכב, נסיעה, דחיפה, גרירה או חניה, נחשב לתאונת דרכים.

 

מה זה ביטוח חובה? ביטוח שחובה לרכוש, כי הוא אמור לכסות את הנזקים הגופניים והנפשיים שנגרמו לנפגעי תאונות הדרכים, בלי קשר למידת האשמה של הנפגעים או הפוגעים. כל אחת ואחד - תושב קבע, תייר או אזרח - הרוכש מכונית חייב לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב.

 

מה זה ביטוח צד ג'? פוליסת ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכוש של אדם אחר על ידי הנוהג. מידת הפיצוי תלויה בתנאי הפוליסה ובמידת האשמה של המעורבים בתאונה.

 

מה זה ביטוח מקיף? פוליסת ביטוח הכוללת גם ביטוח צד ג' וגם ביטוח נגד פריצה או גניבה, תאונה עצמית או התהפכות, שריפה וצרות אחרות הגורמות לנזק לרכב.

 

שימו לב! תשלום הנזק לאדם אחר (צד ג') הנקוב בפוליסות הסטנדרטיות מוגבל בדרך כלל לכמה מאות אלפי שקלים. חייבים לקחת בחשבון, שבכבישים נעות לא מעט מכוניות (יוקרתיות וגם אוטובוסים ומשאיות) ששוות הרבה יותר. אם אתם אחראים לנזק לרכב יקר, ששווה יותר מהפוליסה שלכם, תיאלצו לממן את ההפרש מכיסכם. לכן, כדאי לשקול את הרחבת הכיסוי בתוספת תשלום מסוים.

 

עוד מידע

כדאי לדעת, שבאתר של משרד האוצר פועל מחשבון המאפשר לחשב כמה יעלה לכם ביטוח החובה.

 

הצעות מחיר ומידע אפשר לקבל גם באתרים הבאים:

www.israbit.co.il;
www.zooboor.co.il;
www.bankrate.co.il;
www.finansim.co.il;
www.bituach-rechev.co.il/women-vehicle-insurance;
www.mekif.co.il;
www.mph.co.il;
www.fnx.co.il;

 

אם רוצים להתלונן על פוליסת ביטוח מטעה או על איש ביטוח שהבטיח ולא קיים, אפשר לפנות בדואר אלקטרוני ישירות למפקח על הביטוח, בכתובת: https://pe.mof.gov.il/SubmitComplaint.aspx

 

 

 

 

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
את יכולה לשלם פחות (אם תקראי את הכתבה שלנו)
index open
לאשה בפייסבוק
מומלצים