שתף קטע נבחר

מכבי חיפה: המאהבת של בית"ר ירושלים

אצטדיון טדי המחודש התמרק והצטחצח לכבוד הגעתה של האלופה, השחקנים של יובל נעים לא הפריעו לקונצרט. וגם: האוהדים של בית"ר לא אכזבו עם קבלת הפנים לוויאם עמאשה, הבלגן במכירת הכרטיסים ולאן נעלם אבירם ברוכיאן?

אולי בכלל מכבי חיפה הייתה היריבה הכי פחות מתאימה לתפאורה הנהדרת בפתיחה המחודשת של אצטדיון טדי. לא, לא בגלל היכולת המבריקה של הירוקים (הרי לאחרונה הם נראו כמו הצל של עצמם), אלא בעיקר בעקבות היחסים הבעיתיים משהו שהתפתחו בינם לבין בית"ר ירושלים בשנים האחרונות ובעיקר בפגרת הקיץ עם הרכישה של חן עזריאל.

 

אז מה היה בטדי?

 

יש שיטענו שחיפה היא המאהבת של אוהדי בית"ר. הכרוז הירושלמי במשחק אמש למשל. עוד לפני שריקת הפתיחה אפשר היה לשמוע אותו מצהיר בלי למצמץ ש"מכבי חיפה היא המועדון השני הכי אהוד על אוהדי בית"ר", ושבבירה אוהבים את הקבוצה של אלישע לוי. הלו, זה "הר הגעש" המפורסם בטדי?!

 

הפתיחה עוד בישרה כי השחקנים של יובל נעים לא נדבקו באווירת השאנטי המוזרה ששררה בטדי. אותו "הר געש" התפרץ עם השער היפהפה של סטיבן כהן, אבל אחרי שהלבה יצאה ממנו התגלה שהיא צורבת לדקות מעטות בלבד ולא באמת מאיימת כבעבר.

 

זה החל עם סגירה איומה אחרי כדור קרן שהשאירה שטח עצום דווקא לשחקן הכי מהיר בארץ, וויאם עמאשה, שחי על מצבים כאלה. המשיך עם חוסר אחריות משווע בחלק האחורי בפתיחת המחצית השניה והסתיים עם צמד נפלא של ולדימיר דאבלישווילי, שבשער השני השאיר לנו סביבון למזכרת לפני שהוא עוזב אותנו בחנוכה.

 

מכבי חיפה חוגגת. קבלת פנים עדינה מאוהדי בית"ר (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
מכבי חיפה חוגגת. קבלת פנים עדינה מאוהדי בית"ר(צילום: מור שאולי)
 

אגב, אותה יראת כבוד לה זכו הירוקים לא כללה את עמאשה, שגם התכבד לנעוץ את המסמר האחרון בארון הבית"רי. סלים טועמה סיפר בעבר כי הגעה לטדי ממריצה אותו והקללות שהוא סופג שם רק מדרבנות אותו להציג יכולת טובה יותר. אתמול היה זה תורו של עמאשה, שהגיע לאצטדיון בפעם הראשונה כשחקן שכל הזרקורים עליו.

 

כיאה למעמד, עמאשה גם קיבל התואר המחייב "מחבל", ושמע איך היציע המזרחי מצליח איכשהו לשלב בשיר אחד ברכות לחזרת גלעד שליט וקללה לעברו. והנה, בדומה טועמה, שרשם כבר רגע אחד או שניים גדולים דווקא באצטדיון טדי, הוא יצא המנצח הגדול בעימות הפרטי שלו מול האוהדים המקומיים.

 

אוהדי בית"ר בטדי המחודש. בעיות רבות מספור (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
אוהדי בית"ר בטדי המחודש. בעיות רבות מספור(צילום: מור שאולי)
 

ובית"ר? טוב, זה לא חדש שמבינים שם שאי אפשר לבנות רק על ההתלהבות וההקרבה של קובי מויאל (תענוג). מה שמתקשים להפנים בבירה זו העובדה שאבירם ברוכיאן אינו מסוגל לסחוב אותם ובמקום לשדרג את הקבוצה, הפך להיות אולי הבעיה הכי גדולה שלה.

 

עצוב לראות איך נראה אחד השחקנים הכי מבריקים שגדלו פה בשנים האחרונות. אותו ברוכיאן שתמיד ידע לחשוב צעד אחד לפני הגנת היריבה ולחלק בונבוניירות לחבריו, מתנהל באיטיות ולא לוקח אחריות ברגעים שכל כך צריך אותו. לפחות אפשר לומר שברוכיאן באמת הפך לסמל של בית"ר - הוא אכן מסמל את סף השבירה הנמוך שלה.

 

וויאם עמאשה. זכה לקבלת פנים לא מפתיעה מאוהדי בית"ר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
וויאם עמאשה. זכה לקבלת פנים לא מפתיעה מאוהדי בית"ר(צילום: ראובן שוורץ)

 

הערה קטנה לסיום להנהלת בית"ר. ישנו יציע אחד בחלק המערבי של אצטדיון טדי, בו אתם מאפשרים לקנות דרך האינטרנט כרטיסים מסומנים וגם גובים על כך מחיר לא זול (99 שקל). עכשיו אתם מוזמנים לערוך סקר אצל ההורים שהגיעו עם ילדיהם לאותם "מקומות מסומנים" או אצל אלה שהקדימו להיכנס ליציע אבל גילו שמישהו כבר התיישב להם בכיסא, ולשאול אותם מה הציון שהם נותנים לחוויית הצפייה ב"טדי המחודש".

 

התקצירים של ynet ספורט:

 

מבטיח לכם שרוב התשובות יתייחסו לאוזלת היד של הסדרנים, ולתשובות שניתנו כאשר באי האצטדיון פנו בבקשה לממש את זכותם לשבת במקומות אשר הובטחו להם מראש. אתם מוזמנים גם להיעזר במצלמות האבטחה במגרש כדי לראות את כמות האנשים שהחלה את המשחק במצב ישיבה על המדרגות (לא בדיוק מקומות שנמכרו באינטרנט) ומהר מאוד נעמדה וגרמה ליציע שלם לצפות במשחק בעמידה במשך 90 דקות. אצטדיון לאומי, עאלק.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכבי חיפה חוגגת
צילום: מור שאולי
מומלצים