שתף קטע נבחר

עוזרת אישית בעברית: אפל מגיירת את סירי

על פי השמועות החדשות, אפל מוסיפה אפשרויות חדשות לאינטראקציה עם סירי, אך התוספת המעניינת ביותר היא שאולי נוכל לדבר עם סירי בעברית

משתמשים ומבקרים הביעו אכזבה כאשר אפל הציגה את האייפון 4S במקום האייפון 5 לו חיכו כולם. המראה החיצוני הזהה והמחסור באפשרויות פורצות-דרך, או לפחות גימיקים מגניבים, והיעדר התמיכה בשפה העברית של סירי, אפליקציית העוזרת האישית שאמורה לייחד את המכשיר החדש מקודמו, לא הציתו את התלהבותו של הציבור הישראלי.

 

עוד בHWzone: הקניות עוברות לסמארטפון

 

אחרי שאפל סיימה לגייר את מערכת ההפעלה שלה למחשבים האישיים, הגיעה גם תורו של האייפון. מקור שביקש להישאר אנונימי מוסר לאתר iPhones כי אפל מפתחת במהירות את גרסה 5.1 של מערכת ההפעלה הניידת שלה. המערכת החדשה אמורה להוסיף אפשרויות חדשות לאינטרקציה של המשתמש עם סירי, כגון גישה לשירותי מפות וניווט, למצלמת הסטילס והוידאו ולהגדרות פשוטות, כגון הדלקה או כיבוי של הרשת האלחוטית.

 

התוספת המעניינת יותר היא התמיכה בשפות חדשות, כאשר עברית בניהן. המקור מדווח כי אולפן הקלטות ישראלי נשכר כקבלן משנה עבור פרוייקט התרגום על-ידי חברת Nuance שעובדת מול אפל ישירות. האולפן מבצע הקלטות של אנשים ומשפטים אותם אמורה לזהות סירי בשפה העברית. ההקלטות במתבצעות באמצעות אפליקציית פיתוח מיוחדת שהותקנה במכשירי האייפון, וכמובן שאי אפשר בלי כמה תמונות שדלפו לרשת.

 

דיווח זה אינו מבטיח שנזכה לראות גרסה מתורגמת של סירי כבר בעידכון המערכת הבא של אפל, אבל זה כן אומר שאפל לוקחת את הפיתוח של סירי ברצינות וכי בסופו של דבר כל אחד מאיתנו יוכל לדבר עם האייפון שלו בעברית. "שומעת, סירי, תשלחי הודעה לדודו, תגידי לו שהולכים לראות את המשחק".

 

 

מתוך HWzone (מתוך: whzone) (מתוך: whzone)
מתוך HWzone

 

מתוך HWzone (מתוך: whzone) (מתוך: whzone)
מתוך HWzone

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סירי, מה זה: איסטרא בלגינא קיש קיש קריא
מומלצים