שתף קטע נבחר

דו"ח המבקר על אסון הכרמל: שימוע שני לשר ישי

ל-ynet נודע כי מבקר המדינה נפגש אתמול עם שר הפנים, לקראת פרסום הדו"ח. גורמים המעורים בדו"ח אמרו, כי "למבוקרים השונים בהחלט יש סיבה לדאגה וכי הדו"ח שיתפרסם בשבועות הקרובים צפוי להיות קשה ביותר, וצפוי לכלול מסקנות קשות"

שימוע שני לשר הפנים לקראת פרסום דו"ח מבקר המדינה על אסון הכרמל : השר אלי ישי היה אתמול בשימוע אצל מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, לקראת פרסום הדו"ח. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet.

 

שנה לאסון הכרמל - הכותרות האחרונות:

 

היום החליטה הפרקליטות לסגור את התיק נגד שני הנערים מעוספיה, שנחשדו בהצתה ברשלנות של השריפה הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. פרקליטת מחוז חיפה הסבירה את החלטתה בכך שאי אפשר להשיג את מידת הוודאות הדרושה בהליך הפלילי. נאוה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר שנספה באסון, אמרה בתגובה: "זו שערורייה, פגיעה קשה במשפחות הנספים. זו החלטה מקוממת".

 

בימים האחרונים, בצעד לא שגרתי שלח מבקר המדינה טיוטות נוספות בעניין דו"ח השריפה למבוקרים השונים, בהם קצינים בשב"ס ובמשטרה וכן לשרים אלי ישי, יובל שטייניץ, יצחק אהרונוביץ' וגם לראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

צעד זה נעשה על מנת לתת למבוקרים השונים הזדמנות נוספת להעלות את טענותיהם, בעקבות הביקורת המועלות כלפיהם בדו"ח המבקר, לפני פרסומו הסופי בעוד כמה שבועות.

 

מבקר המדינה כבר הגדיר את הדו"ח כדו"ח קשה ביותר, בו האחריות

 תוטל על המבוקרים, ביניהם שרי הממשלה. עדיין לא ברור אם המבקר יקבע אחריות אישית או רק אחריות מיניסטריאלית על השרים וראש הממשלה. גורמים המעורים בדו"ח אמרו היום, כי "למבוקרים השונים בהחלט יש סיבה לדאגה וכי הדו"ח שיתפרסם בשבועות הקרובים צפוי להיות קשה ביותר, וצפוי לכלול מסקנות קשות כנגד המבוקרים, ונגד האירועים שקרו קודם לשריפה ובמהלכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אלי ישי
צילום: נועם מושקוביץ
שלח עוד טיוטות. לינדנשטראוס
צילום: נועם מושקוביץ
"למבוקרים יש סיבה לדאוג"
צילום: אגף המבצעים של משטרת ישראל
מומלצים