שתף קטע נבחר

קבלת הפנים למישל בקמן: השיר "כלבה שקרנית"

מישל בקמן הגיעה בסך הכל להופיע בתוכנית אירוח לילית, אבל לא ציפתה להקדשה אישית ומיוחדת כל כך: להקת הבית של התוכנית ניגנה לכבוד הפוליטיקאית הרפובליקנית את השיר "כלבה שקרנית" - ואילצה את הנהלת NBC להתנצל

רשת הטלוויזיה NBC נאלצה להתנצל אמש (יום ה') בפני מישל בקמן, הפוליטיקאית הרפובליקנית הרצה לבית הלבן, לאחר שהתארחה ביום רביעי בתוכנית הלילה של ג'ימי פאלון ואת פניה קידם השיר "כלבה שקרנית".

 

עוד בערוץ החדשות:

אולטימטום לסוריה: פקחים עד הצהריים או סנקציות

צרפת תפסיק לייבא נפט מאיראן באופן חד-צדדי

התמונות מגלות: נסיכת ספרד רזה בצורה קיצונית  

 

 

בקמן, שככל הנראה לא הכירה את השיר או העמידה פנים שאינה מכירה אותו, נכנסה לאולפן בחיוך רחב וניהלה ראיון חביב עם המנחה. במהלך הראיון היא שיחקה עם המנחה במשחק אסוציאציות. למשמע המילה "רומני" השיבה בקמן "שיער", ולאחר מכן תיקנה ל"סגן הנשיא". על "אובמה" השיבה "מחוסל", ועל שמה שלה "בקמן" אמרה בעליצות "נשיאה".

 

לאחר התקרית המביכה קיבלה בקמן מכתב התנצלות מסגן נשיא NBC דאג וון, שהתייחס לתקרית כ"לא רק אומללה, אלא גם בלתי מתקבלת". הוא ציין כי הלהקה של התוכנית ננזפה בצורה חמורה ביותר. לפני המכתב קיבלה בקמן התנצלות אישית ממנחה התוכנית, שהתקשר אליה. פאלון גם כתב בטוויטר שהוא "מאוד מצטער על הבלגן בהצגת האורחת".
 

בקמן ומיט רומני. "סגן הנשיא" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בקמן ומיט רומני. "סגן הנשיא"(צילום: רויטרס)
  

הדובר של המועמדת אמר כי פאלון היה "נחמד וידידותי, והציע את התנצלותו והיא קיבלה אותה". פאלון הסביר כי הוא לא היה מודע לכך שהתזמורת מתכוונת לנגן את השיר הזה. בקמן קיבלה את ההתנצלות, אבל המשיכה לחלוב את הפרשה בערוצים אחרים. ברשת "פוקס" אמרה כי אם היה מדובר במישל אובמה, לא היו עוברים על הפרשה על סדר היום, ואסור לעשות כן כאשר מדובר באשה שמרנית. גם חברת בית הנבחרים הדמוקרטית היהודייה ניטה לואי קראה ל-NBC להתנצל וכינתה את הפרשה "טיפול מעליב ובלתי הולם באורח התוכנית". 

 

מעבר לעובדה שמדובר בקבלת פנים גסה לחברת בית הנבחרים ממינסוטה,

הרשת הוותיקה נוטה לאחרונה להסתכסך עם הציר השמרני בארצות הברית, ולאבד נתחים גדולים של הצופים, המאשימים את התקשורת בנטייה שמאלה.

 

אין זו הפעם הראשונה שהלהקה בתוכנית, "השורשים" (The Roots), מקדמת אורח של התוכנית בהצהרה מוסיקלית. קטי לי גיפורד, מגישה מפורסמת מהתוכנית "טודיי שואו" של NBC, "זכתה" לשיר "יין אדום אדום", רמז לאהבה של הגברת לטיפה המרה. כאשר הפרשן הכלכלי של "פוקס" לו דובס עשה כניסה, הוא התקבל בשיר "זר בלתי חוקי", תזכורת לעמדתו הלוחמנית של דובס נגד מתן זכויות אזרחיות למהגרים בלתי חוקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למישל אובמה זה לא היה קורה. בקמן
צילום: AFP
ג'ימי פאלון. התנצל בטוויטר
צילום: AP
מומלצים