שתף קטע נבחר

גבריאלי נתן סכין והוקלט: "תן לו שתי קטנות"

חיים גבריאלי, שנעצר בחשד שתכנן לפגוע בבכיר בעיריית תל-אביב עקב סכסוך על קרקע, נשמע בהקלטות המשטרה אומר לסוכן הסמוי: "אני רוצה שהוא לא יופיע לדיון". מעצרו הוארך. בסביבתו של מנהל האגף אלי לוי אמרו: "הוא מפחד"

כך מסדרים עניינים בעיריית תל-אביב: חיים גבריאלי, שנעצר אתמול בחשד שתכנן לפגוע בבכיר בעירייה, תועד על ידי בלשים במהלך פגישה שערך עם הסוכן הסמוי. "תן לו שתי קטנות ברגל", נשמע גבריאלי אומר לסוכן לאחר שהגיש לו סכין גדולה, "אני רוצה שהוא לא יופיע לדיון". היום (ו') הובא גבריאלי לדיון אחר לגמרי בבית משפט השלום בעיר - שבו הוארך מעצרו בחמישה ימים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

ביחידה המרכזית של מחוז תל-אביב חושדים שגבריאלי, אחיהם של ראובן ועזרא (שוני), תכנן לפגוע באלי לוי, מנהל אגף הנכסים בעיריית תל-אביב, על רקע סכסוך משפטי על קרקע ברחוב זרח ברנט בדרום העיר. הנושא עומד להידון בימים הקרובים בבית המשפט, וגבריאלי חשוד שרצה למנוע מלוי, שאמור לייצג את העירייה בנושא, להגיע לדיון. מדובר בקרקע שיכולה להניב מאות מיליוני שקלים, לפי היתרי הבנייה שלה.

 

לוי, מנהל האגף הרלבנטי בעירייה, מסתובב כבר כמה זמן עם תחושות לא נעימות. אתמול הוא קיבל טלפון מהמשטרה. "סיכלנו ניסיון לדקור אותך", הודיעו לו החוקרים.

 

קרקע ששווה מאות מיליונים, המתחם של גבריאלי ברחוב זרח ברנט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קרקע ששווה מאות מיליונים, המתחם של גבריאלי ברחוב זרח ברנט(צילום: מוטי קמחי)
 

"כל הלילה הוא בילה בחקירה", סיפר קרוב משפחתו של לוי, ששמע ממנו על פחד. "הוא אמנם הרגיש שמשהו מוזר מתרחש, אבל הופתע מאוד על הכוונה לפגוע בו. בבוקר הוא הצליח לישון טיפה". אין ספק, הוסיף קרוב המשפחה, "שהמעצר נותן הקלה לפחות בימים הקרובים".

 

לדבריו, "לוי מאמין שצריך לעשות את העבודה, לשמור על נכסי העירייה, והוא נוהג ללא משוא פנים, כולם שווים בעיניו". קרוב המשפחה ציין כי מדובר באדם שבא מרקע של משפחה נורמטיבית, "ואנחנו לא יודעים איך להתמודד עם זה שמישהו רוצה לפגוע בך".

 

על פי מידע מודיעיני שהגיע למפלג המודיעין והבילוש בימ"ר, כבר לפני מספר חודשים שכר גבריאלי את שירותיו של עבריין על מנת שזה יפגע בלוי. לגבריאלי היה חשוב, כך מעריכים במשטרה, כי לוי לא יגיע לדיון המדובר וכך יוכל להמשיך להחזיק בקרקע. לפי החשד,

העבריין קיבל ממנו 2,000 שקלים מראש כדי לבצע את המשימה.

  

עו"ד ראובן לדיאנסקי, חבר מועצת העיר וחבר בוועדת נכסים, אמר בתגובה כי מדובר בחשדות חמורים ביותר. "צריך לתת לעובד ציבור את מלוא ההגנה במקרים כאלו לבצע את תפקידו. אני מכיר אותו שלוש שנים, איש מקצוע עם אינטגרטי גבוה שפועל על פי נורמות ציבוריות נאותות, ובוחן הכול רק עניינית".

 

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי "הנושא בטיפולה של המשטרה, ולכן אנחנו מנועים מלהגיב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים גבריאלי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
המתחם של גבריאלי בדרום העיר
צילום: מוטי קמחי
חשדות חמורים. לידיאנסקי
צילום: רונן מחלב
מומלצים