שתף קטע נבחר

"תודה" לדייויד סטרן: מה תעשה כעת מכבי ת"א?

ג'ורדן פרמאר עוזב, עומרי כספי לא יגיע והצהובים תקועים עם שלוש ליגות, "מושיע" לא מספיק טוב (לנגפורד) ואינספור תהיות. עידו אשד מנתח את מכבי ת"א החדשה, לאחר עידן ההשבתה

כשישבתי ביום חמישי בהיכל נוקיה וצפיתי בג'ורדן פרמאר מלהטט בהיכל ולוקח על גבו את מכבי תל אביב לניצחון, היתה לי תחושה מוזרה של סוף.

 

חדשות נוספות ב-ynet ספורט

 

הרגשתי וגם כתבתי, שצריך פשוט להגיד תודה שחזינו פה בשחקן נהדר כזה, שהצליח להשתלב כל כך טוב במועדון ולחדור ללבו וללב אוהדיו. מתברר שזו היתה נבואה שהגשימה את עצמה. הנה הגיעה הידיעה שמייצרת רגשות כל כך מעורבים: הסתיימה ההשבתה, ה-NBA חוזרת בחג המולד, ואירופה נכנסת לסיבוב השני של הסיחרור שחל בקיץ.

 

לפחות יצא לנו לחזות בו מקרוב. ג'ורדן פרמאר (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
לפחות יצא לנו לחזות בו מקרוב. ג'ורדן פרמאר(צילום: עוז מועלם)

 

בהנהלת היורוליג רואים את חוזי הפרסום השמנים והכסף הגדול שעליו פינטזו יורד בצינורות הביוב, אבל אותנו מעניינת ההשפעה על מכבי תל אביב.

 

פרמאר היה השחקן החשוב ביותר שלה, הציר סביבו מתנהלת הקבוצה. התצוגות החלשות בלעדיו במרתון של סוף השבוע שעבר, הבליטו את התלות הגבוהה

 בו ובעיקר את היעדר האלטרנטיבה. ההנהלה והצוות המקצועי ממש דוחקים בקית' לנגפורד להתקדם לרמה שתעניק לקבוצה דרגת ביטחון מינימלית שישנו עוד גארד חודר, כזה שיוצר וצובר נקודות. אבל הוא פשוט לא כזה, ועלייתו בחמישיה בתחילת המחציות נגד מילאנו כמעט והביאה להפסד במשחק. זו לא רק בעיה של יכולת, זו גם בעיה של אופי ומנהיגות. הוא לא הפיתרון, ואם מכבי תמשיך להציב אותו בעמדת המושיע, היא לא תיוושע.

 

יש לנו על מי להישען? קית' לנגפורד (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יש לנו על מי להישען? קית' לנגפורד(צילום: ראובן שוורץ)

 

השאלה הגדולה: להביא עוד שחקן?

בתוך הקבוצה הפתרון המיידי הוא פפאלוקאס, שהתייבש בשקט בשבועיים האחרונים כדי שלנגפורד ישתפשף, ואני חושד שבלאט תיאם עימו את המהלך הזה. הוא לא ילד ויש לו כבוד בהנהלה ובצוות המקצועי. הוא אמנם פחות אתלטי אבל מאוד יצירתי וחכם, עם הבנת משחק עצומה.

 

בדקות שמכבי תצטרך רגליים ולחץ היא תשתמש ביוגב אוחיון, שפתאום ההשקעה העצומה של בלאט לגביו מתבררת כחכמה מאוד. הפתרון השלישי, והמתבקש

 כנראה, הוא להביא עוד קומבו גארד. הבעיה של מכבי היא הבעיה של כל אירופה: אין הרבה שחקנים פנויים, אם בכלל, הטובים עוד יילכו למחנות קדם העונה ב-NBA שייפתחו בתשעה בדצמבר.

 

שם שעלול לעלות כאופציה רחוקה הוא ג'רמי פארגו. קודם כל הוא יוצא קצת פחות פארש ממה שחשבנו, ועכשיו נראה אם יש לו באמת קבוצה או לא. כי אם לא, ייתכן שמכבי תצטרך למחול על הכבוד ולהחזיר אותו.

 

כאן צריך להיות הפיתרון. פפאלוקאס (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
כאן צריך להיות הפיתרון. פפאלוקאס(צילום: ראובן שוורץ)

 

שחקן שני שמתגלגל על הלשון הוא בן זוגו של פארגו לצמד הפ"פ -  דורון פרקינס, שמגיע לארץ להסדיר את ענייני הביטוח שלו. השאלה כמה יהיה בריא ומתי. זו כמובן אפשרות עם סבירות נמוכה. מה שבטוח, בעלי מכבי יצטרכו להכניס שוב את היד לכיס ולהגדיל את התקציב כדי לשפץ את הקו האחורי. אם בכלל ימצאו מועמד.

 

"העונש" של מכבי ת"א

הדבר שמשחק לטובת מכבי הוא המאזן שלה באירופה. היא עלתה מעשית לטופ 16, למרות שהמיקום חשוב ביותר. אם מסתכלים על יריבותיה – פרטיזן מאבדת את פקוביץ' ובלעדיו היא חלשה מאוד, בריאל מדריד איבקה יעזוב אבל רודי פרננדס עשוי לקנות את החוזה שלו מדאלאס ולהישאר בסופו של דבר, ובכל מקרה היא תסכן את המקום הראשון של מכבי.

 

אפס אנדולו עשויה להישאר עם וייאצ'יץ' עד סוף העונה אבל זה לטובת מכבי. בסיכומו של ענין מכבי תסיים באחד משני המקומות הראשונים, מה שנותן לה אוויר לאורך רוח כדי לבחור בסבלנות כיצד לנהוג.

 

למחול ולהחזיר אותו? ג'רמי פארגו (צילום:  אלי אלגרט) (צילום:  אלי אלגרט)
למחול ולהחזיר אותו? ג'רמי פארגו(צילום: אלי אלגרט)

 

וברמה המקומית, יש עכשיו הזדמנות לליגה הישראלית. מכבי תהיה לחוצה יותר, קצרה יותר, ועייפה יותר משלוש המסגרות ככל שהעונה תתקדם. הליגה צריכה להמשיך את מה שהתחילה ירושלים, "ולהעניש" את מכבי על בחירתה להעניש את עצמה בעונה כל כך מפרכת.

 

בלי פרמאר מכבי פגיעה מאוד, ואפשר לנצח אותה כל פעם שהיא חוזרת מהטיול באירופה, וגם כשהיא במקרה בארץ הקודש בסופ"ש. נכון שבסוף יש פיינל פור, נכון

 שמכבי יכולה לספוג עוד כמה הפסדים בליגה, אבל כל הפסד כזה יכאיב לה ויגרום לה לחשוב על הבחירות שלה. אני לא נגד מכבי, אבל אני נגד התחשבות מוגזמת של הליגה.

 

ועכשיו נכין את השעונים, ונקום לראות את עמרי כספי משחק בקליבלנד ולא במכבי כמו שקיווינו. "מי ייתן ותחיו בתקופות מעניינות" – אומרים הסינים. והם לא מתכוונים לזה כברכה. אבל הולך להיות מעניין. ב NBA, באירופה, ובעיקר במכבי. חורף חם אש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ורדן פרמאר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים