שתף קטע נבחר

גם בענף הנדל"ן משוכנעים: מחירי הדירות יירדו

רוב בכירי הענף צופים שבשנה הקרוב תחול ירידה במחירים, אך כמחצית מהם סבורים כי היא לא תעלה על 10% - כך עולה מסקר שערכה פירמת רואי החשבון Deloitte. "רוכשי דירות נמצאים במלכוד", אומרים עורכי הסקר, "לחכות לירידת מחירים גדולה בעתיד, או לרכוש דירה עם משכנתא בריבית נמוכה?"

רוב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי צופים כי מחירי הדירות בארץ ירדו בשנה הקרובה. כך עולה מסקר נדל"ן שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. מהסקר עולה, כי 46% מהמנהלים הבכירים בענף צופים ירידה של עד 10% במחירים, ו-9% צופים ירידה של 10%-20%. מנגד, 30% לא צופים שינויי במחירים ו-15% סבורים כי מחירי הדירות דווקא יעלו בעד 10% בשנה הקרובה.

 

הסקר נערך במהלך נובמבר, בהשתתפות כ-100 מנכ"לים סמנכ"לים ובעלי חברות בענף. מהנתונים עולה, כי כ-37% סבורים כי תל אביב תוביל את רשימת הערים שבהם צפויה ירידה במחירי הדירות בשנה הקרובה. ערים נוספות שהמשיבים צפו בהם ירידת מחירים - נס ציונה, באר שבע ומודיעין. ברחובות, חדרה וראשון לציון, 2% בלבד ממשיבי הסקר צופים ירידה במחירי הדירות.

 

עוד עולה, כי 53% צופים ששכר הדירה בתל אביב יישאר יציב בשנה הקרובה , לעומת 29% שצופים כי שכר הדירה בעיר יעלה, ו-16% סבורים כי ירד. לשאלה מה היעדים האטרקטיביים לרכישת דירה למגורים, 33% השיבו שחדרה, יבנה וחיפה - 25% כל אחת, ואחריהן ניצבות אשקלון, באר שבע ורחובות עם 17% כל אחת.בנוסף,  בנוסף,

 

"מרבית בכירי הענף מאמינים כי מחירי הדירות ירדו, אך קרוב למחציתם מעריכים את שיעור הירידה בעד 10% בלבד", אמר רו"ח אמיתי ובר, שותף וראש מגזר הנדל"ן ב-Deloitte בריטמן אלמגור זהר. לדבריו, "ירידת המחירים הצפויה נובעת משילוב של רגולציה מוגברת בתחום הנדל"ן והפיננסים, הן בצד הביקוש והן בצד ההיצע, יחד עם התגברות הנתונים המראים לפיהם המשק הישראלי נכנס לתקופת האטה כלכלית.

 

"מאידך, אנו עדים לכך, שבמקביל צפויה עליה בדמי השכירות, כך שבסופו של דבר רוכשי דירות נמצאים במלכוד, האם לחכות לירידת מחירים גדולה יותר בעתיד ולשלם כיום יותר שכירות חודשית, או לרכוש דירה כיום ו'לנצל' את הריבית הנמוכה על המשכנתאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים