שתף קטע נבחר

ראש העיר פריז: "דריסת לי זיתוני בלתי נסבלת"

חבריה ומשפחתה של הצעירה שנדרסה למוות בתאונת פגע וברח זכו לתמיכה צרפתית במאבקם להסגרת דורסיה. "יש לי רצון שהצדק ייעשה וייראה", אמר מחוץ לבית שגריר צרפת בישראל

ראש העיר פריז, ברטראן דלנואה, הבטיח הערב (יום א') כי יפעל לעצירתם והבאתם למשפט של דורסי לי זיתוני. "יש לי רצון שהצדק ייעשה וייראה", אמר דלנואה במסיבת עיתונאים שנערכה מחוץ לביתו של שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו, ביפו.

 

דריסת לי זיתוני - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

דלנואה נתקל במקום בעשרות מכרים ובני משפחה של זיתוני, שנדרסה למוות בתאונת פגע וברח בתל אביב לפני כחודשיים. הנוכחים מחו במקום על אוזלת ידן של הרשויות בבואן להתמודד עם בריחתם של האחראים לדריסה לבירת צרפת, זמן קצר לאחר האירוע.

 

ראש העיר פריז וחבריה של זיתוני, הערב ביפו (צילום: עופר היכל) (צילום: עופר היכל)
ראש העיר פריז וחבריה של זיתוני, הערב ביפו(צילום: עופר היכל)
 

"בראש ובראשונה אני רוצה לבטא את הסולידריות שלי עם משפחת הקורבן העומדת כאן בחוץ", אמר דלנואה. "אני חושב שהאירוע המזעזע והמגונה הזה, אשר הביא למותה של אשה צעירה, הוא לא רק מאוד כואב, אלא בלתי נסבל בעליל", אמר.

 

לדבריו, על אף שאינו חלק ממערכת אכיפת החוק, הוא ינסה לנצל את השפעתו על מנת לקדם את מיצוי הדין עם הדורסים. "אני מבקש מהמשטרה וממערכת הצדק הצרפתית לנקוט בכל האמצעים הנחוצים בשביל שהאנשים האלה ייעצרו, יישפטו וייענשו וכדי שיינתן דין וחשבון למשפחת הקורבן".

 

מאז התאונה, פועלים קרוביה של זיתוני ללא לאות להסגרתם ארצה של הדורסים. לפני כחודש הם אף הפגינו בכנס הפתיחה של מפגש בין ראשי ערים תאומות מצרפת וישראל. חברי מטה המאבק קטעו את נאומו של השר הצרפתי לענייני אירופה תוך שהם מניפים ידיים צבועות אדום. למרות מאמציהם, מאבקם לא נחל הצלחה עד כה, ושני החשודים בדריסה עדיין שוהים בצרפת.

 

"מקווה לנפילת הדיקטטורה האיראנית"

ראש העיר, הנמנה עם המפלגה הסוציאליסטית בצרפת, המהווה אופוזיציה לשלטון, התייחס גם לשאלת ynet על עמדת שר החוץ הצרפתי, שהביע התנגדות לתקיפת מתקני הגרעין האיראני, ואמר כי "אלה נושאים מאוד חמורים וצריך להיזהר מאוד מלומר דברים בלי הבחנה. אני יכול להגיד שחובתה המוחלטת של הקהילה הבינלאומית למען שלום העולם היא לגרום לכך

שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני. יש דחיפות גדולה בדבר, אך הדיפלומטיה הרוסית והסינית לא מקלה על העניינים, ומשיחותיי עם חברים אני בהחלט חש אי ודאות בנושא".

 

דלנואה הוסיף כי הוא שמח "על כל פעם שעם מגיע לדמוקרטיה באזור. היו גם קולות כאלה באיראן ואני סבור שיש להצטער על כך שהעם האיראני לא הצליח להשתחרר. זהו דבר טוב כאשר דיקטטורים מאבדים את השלטון ואני מאחל שגם הדיקטטורה באיראן תיפול, למען העם האיראני ולמען שלום העולם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה מחוץ לבית השגריר הצרפתי, הערב
צילום: עופר היכל
מומלצים