שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד הביטחון הכשיר עשרות דירות שנבנו בשילה
  ארבעים יחידות דיור שנבנו ללא היתר הביאו לעתירת "שלום עכשיו", אך תשובת משרד הביטחון חשפה את השיטה: היחידות אושרו, ואיתן גם כשמונים מבנים נוספים. משרד הביטחון: "מדובר באישור מצב קיים"

  משרד הביטחון אישר שתי תוכניות בנייה המכילות 119 יחידות דיור בהתנחלות שילה שבגזרת בנימין, כך נודע ל-ynet. אישור הבנייה עולה מתוך תשובת המדינה לעתירת "שלום עכשיו" לבג"ץ, שהוגשה לפני כשמונה חודשים, לאחר שהחלה כבר בניית ארבעים יחידות דיור במספר מגרשים בשילה. דיון בנושא יתקיים מחר (יום ב') בבג"ץ.

   

  בונים ומאשרים - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  בעתירה, שעסקה בארבעה מתחמים בתוך שילה, נטען כי מדובר בבנייה לא חוקית היות ולא קיימת במקום תוכנית מתאר, כפי שאושר על ידי לשכת התכנון במנהל האזרחי באזור יהודה ושומרון. משרד הביטחון, לטענת "שלום עכשיו", אישר את ארבעים יחידות הדיור בדיעבד, ואף הוסיף להן כשמונים אישורי בנייה נוספים.

   

  בנייה בשילה. אישור בדיעבד (באדיבות שלום עכשיו ) (באדיבות שלום עכשיו )
  בנייה בשילה. אישור בדיעבד(באדיבות שלום עכשיו )
   

  ביום רביעי האחרון ניתנה תשובת המדינה לעתירה, שמתבססת על החלטת שר הביטחון, אהוד ברק, מלפני חודש וחצי. בתשובה הוחלט כי בעקבות העתירה יאושרו בדיעבד כל יחידות הדיור - שתוכננו כמבני קבע - במגרשים האמורים, בשתי תוכניות בנייה שונות. כמו כן, נאמר כי כל אישור בנייה נוסף יצריך אישור נוסף משר הביטחון. בשילה קיימות כיום 195 יחידות דיור מלבד קרוואנים, כך שמדובר למעשה בהגדלת היישוב ב-60%.

   

  חגית עופרן, ראש צוות מעקב התנחלויות של שלום עכשיו, אמרה בתגובה כי "על כל בית שהממשלה נמנעת מלהרוס
  במאחזים הבלתי חוקיים, היא מאשרת עשרות בתים בהתנחלויות אחרות. לגופה של עתירה אני לא מצפה שבית המשפט יפסיק את מדיניות ההתנחלויות, אך אני מצפה שהחוק לא יישלט על ידי המתנחלים. לפחות עכשיו כולם יודעים שמדיניות הממשלה היא לאשר מאות יחידות דיור, גם אם זה אישור בדיעבד על בנייה לא חוקית".

   

  מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "כל מה שאושר בשילה זה רק אישור מצב קיים וכל בנייה נוספת זקוקה לאישור נוסף".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים