שתף קטע נבחר

מפקד גלי צה"ל הזמני: קצין חינוך ראשי

יצחק טוניק סיים את תפקידו - אך שר הביטחון עדיין לא מינה מחליף ותא"ל אלי שרמייסטר ישמש כמפקד זמני. לעובדים כתב טוניק: "צר לי שנבצר ממני להודיע על כך באופן אישי". ינון מגל, שנחשב למועמד המוביל, טרם השלים את חובותיו האקדמיים

מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק, שהודח מתפקידו לפני כשבעה חודשים, יסיים מחר (ד') ארבע וחצי שנות פיקוד על התחנה הצבאית. לאור העובדה ששר הביטחון אהוד ברק טרם מינה לו מחליף קבוע, יתפוס את מקומו קצין חינוך ראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, כמפקד זמני. גורמים בתחנה ובענף התקשורת ציינו בעבר את ינון מגל כמועמד המועדף לתפקיד המנהל הקבוע, אך זה טרם השלים את חובותיו האקדמיים בכדי לעמוד בתנאי המכרז.

 

 

בתום סערה תקשורתית נרחבת סביב ההדחה, נפרד טוניק מעובדי גלי צה"ל בהודעה מיוחדת: "יקיריי אנשי גלי צה"ל, מחר יום ד' ה-30 בנובמבר, אני מסיים את תפקידי כמפקד גל"צ לאחר כארבע שנים וחצי בתפקיד. סיום מועד תפקידי נקבע לבקשתי, אולם בתקופה האחרונה, כשהתברר ששר הביטחון טרם מינה את מחליפי, הסכמתי לבקשת מפקדיי להמשיך בתפקיד עד להחלטה על המפקד הבא, בהנחה שזה יקרה בהקדם.

 

"בימים האחרונים, התברר כי שר הביטחון איננו מאשר את הארכת כהונתי ולכן סוכם כי בתקופה הקרובה קצין חינוך ראשי ישמש כממלא מקום, בסיוע ראשי המחלקות בתחנה. צר לי כי נבצר ממני להיפגש ולהודיע על כך באופן אישי, אני מקווה כי אצליח לעשות זאת בימים הקרובים. בכל מקרה סוכם כי לכשיתמנה מפקד חדש אחזור לתחנה כדי להכניסו לתפקיד. אני בטוח כי למרות הכל גלי צה"ל תמשיך להוביל כתחנה האיכותית ביותר ברדיו, וכי צפויים רק זמנים טובים. אוהב אתכם! יצחק טוניק".

 

בתוך כך הודיע שר הביטחון אהוד ברק היום (ג') רשמית כאמור, על מינוי קצין חינוך ראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, למפקד הזמני של גלי צה"ל עד למינוי מפקד קבוע בקרוב. תא"ל שרמייסטר ייכנס לתפקיד ב-1 בדצמבר.

 

בהודעה מטעם משרד הביטחון נכתב כי טוניק מסיים את תפקידו "בהתאם לחוזה העסקתו, לאחר למעלה מארבע שנים בתפקיד".

שר הביטחון ברק אמר: "אני רוצה להודות ליצחק טוניק על עבודתו בארבע השנים האחרונות ועל תרומתו לתחנת גלי צה"ל. אני מתכוון למנות בקרוב מפקד קבוע לתחנה שימשיך ויפעל למען הצלחתה וחיזוקה של התחנה הצבאית".

 

בימים אלה אמור ברק לקיים ראיונות אישיים עם המועמדים הסופיים לתפקיד מפקד גלי צה"ל - מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מנשה סמירה; עורך אולפן שישי, גולן יוכפז; השדרן ירון דקל ומגיש מבט, ינון מגל, שעדיין לא סיים את חובותיו האקדמיים ואינו עומד לכאורה בתנאי הסף לתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק טוניק, מפקד גל"צ היוצא
צילום: שאול גולן
תא"ל אלי שרמייסטר. מפקד זמני
צילום: יותם פרום
לאתר ההטבות
מומלצים