שתף קטע נבחר

דיסקונט: צניחה של 57% ברווח ל-121 מיליון שקל

בהתאם לאזהרה שפרסם בנק דיסקונט, הרווח הנקי ברבעון השלישי נחתך ב-57%. עם זאת, הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה צמח ב-10% ועמד על 630 מיליון שקל. סך העמלות שנגבו בתקופה זו - 1.87 מיליארד שקל. המנכ"ל: "אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות בעולם ומנהלים מדיניות אשראי זהירה"

הרווח הנקי של בנק דיסקונט לרבעון השלישי של השנה הסתכם ב- 121 מיליון שקל, ירידה של 57% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כך עולה מהד"וחות שפרסם הבנק הבוקר (ד'). 

 

 

דיסקונט פרסם לפני מספר ימים אזהרת רווח בה הודיע כי הוא צפוי לרשום רווח של 100 מיליון שקל. עם זאת, הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2011 צמח ב-10% ועמד על 630 מיליון שקל.

 

סך העמלות שגבה הבנק בתשעת החודשים הראשונים של השנה עמד על 1.87 מיליארד שקל, כאשר ברבעון השלישי עמד סך העמלות על 621 מיליון שקל.

 

הוצאות השכר בבנק, מחודש ינואר עד ספטמבר, הגיעו ל- 2.63 מיליארד שקל, גידול של 11% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הוצאות השכר ברבעון השלישי עמדו על 873 מיליון שקל.

 

הבנק, בניהולו של ראובן שפיגל, דיווח כי התשואה נטו להון עמדה ברבעון על - 4.7% (בחישוב שנתי), זאת לעומת 11.6% ברבעון המקביל אשתקד. התשואה בתשעת החודשים הראשונים עמדה על 8.2% לעומת 7.8% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

האשראי לציבור, נכון לסוף חודש ספטמבר הסתכם ב - 118.5 מיליארד שקל. פיקדונות הציבור עלו מתחילת השנה בשיעור של 8.1% והסתכמו ב - 149.2 מיליארד שקל. ההון העצמי של הבנק, המיוחס לבעלי המניות, קטן בשיעור של 3.1% והסתכם ב - 10.5 מיליארד שקל, לעומת 10.8 מיליארד שקל בסוף שנת 2010

 

"הקיטון ברווח הינו כתוצאה מירידה ברווח מפעולות מימון שנגרמה בעיקר כתוצאה מהשפעת הנגזרים, מעלייה בהוצאה להפסדי אשראי ומירידה בתרומת הבנק הבינלאומי לרווחי הבנק", מסביר שפיגל. לדבריו,"התקופה הקרובה תושפע משינויים בסביבה הכלכלית בעולם. אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות ומנהלים מדיניות אשראי זהירה ומעקב שוטף אחר בנקים במדינות ה-PIIGS (ראשי תיבות של המדינות האירופיות הנמצאות במשבר כלכלי - א.ר.) בשנת 2011 קטנו חשיפות קבוצת דיסקונט למוסדות הפיננסים במדינות האמורות והחשיפה נכון להיום אינה מהותית", הוסיף שפיגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים