שתף קטע נבחר

ברגע האחרון: נמנעה שביתת האחיות בוולפסון

לאחר שמחו בשבועות האחרונים על העומס במחלקות, הודיעו האחיות על שביתה בת 24 שעות שתחל בבוקר - אך פגישה לילית עם נציגי משרד הבריאות והנהלת ביה"ח הובילה להסכם

שביתת האחיות בית החולים וולפסון בחולון, שהייתה אמורה להתחיל מחר, בוטלה הערב (יום ד') ברגע האחרון - בעקבות הסכמות שגובשו בין משרד הבריאות והנהלת בית החולים לבין יו"ר הסתדרות האחיות וועד האחיות של בית החולים.

 

הידיעות שעניינו אתכם החודש ב-ynet:

 

בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו, סגנית מנהל בית החולים זהבית נר, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ונציגי ועד האחיות בבית החולים. בתום הפגישה נמסר כי מיום ראשון יאפשרו האחיות שהייה של 45 חולים בכל מחלקה פנימית. עוד נמסר כי יש "נכונות גדולה" מצד הנהלת בית החולים ומשרד הבריאות לשפר את תנאי העסקת האחיות.

 

ממשרד הבריאות נמסר כי "מנכ"ל משרד הבריאות ובכירים במשרד נפגשו עם בית החולים וולפסון, נציגות האחיות בבית החולים ויושב ראש הסתדרות האחיות, במטרה ליישב את ההדורים ולמנוע שיבושי עבודה בבית החולים, בימים אלה של תפוסת חולים גבוהה בחדר המיון ובמחלקות האשפוז". עוד נמסר כי נקבעו עקרונות ליישוב הסכסוך וניתנה ארכה למימושם, במקביל לחזרה סדירה לעבודה של האחיות.

  

ארכיון. עיצומים בוולפסון (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ארכיון. עיצומים בוולפסון(צילום: עופר עמרם)
   

העומס המתמשך בבית החולים וולפסון גרם בשבוע האחרון לאחיות לנטוש את המחלקות בכל יום מחדש, כמחאה על הפרת התחייבות הנהלת בית החולים, לטענתן, לגבי מספר החולים במחלקות.

 

האחיות איימו לפתוח בשביתה החל משעה 7:00 ולעבוד במתכונת חירום, שבמסגרתה חדרי הניתוח יעבדו במתכונת שבת, כמו גם כל מחלקות האשפוז. במחלקות לטיפול נמרץ יעבוד צוות סיעודי מצומצם, כמו גם במחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה ויחידת פריון. במרפאות, במכונים, ובאשפוזי היום לא יעבוד הצוות הסיעודי.

 

יו"ר ועד האחיות של בית החולים, רוזי גרישפן, אמרה ל-ynet לפני הפגישה כי "למרות שאנחנו כבר שבוע בהשבתות חלקיות, צר לי שאנחנו נאלצים לאיים בשביתה כללית של בית החולים משום שלא מצליחים לעזור לנו לקיים את ההסכם שלנו".

 

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, הוסיפה כי "הגיעו מים עד נפש. מדובר במצוקה אמיתית ומתמשכת במסגרתה במשך חודשים רבים ישנה חוסר יכולת מצד האחיות לתת מענה למצוקת האשפוז החריפה בכלל המחלקות. יש כאן מציאות מסוכנת למטופלים ומסוכנת מצד האחיות. אין אנו יכולים לעמוד מנגד ללא מעש".

 

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "מחסור ארצי באחיות בא לידי ביטוי גם אצלנו. ההסכם מתיר לנו לאשפז 42 חולים בלבד בכל מחלקה פנימית. הנהלת בית החולים עושה מאמצים כבירים לעמוד בהסכם. עם זאת, ההנהלה לא תסגור את

שערי בית החולים בפני החולים הזקוקים לטיפול, ותמשיך להעניק את השירות הרפואי הטוב ביותר שניתן לכל מי שזקוק לכך".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אכן יש חוסר של אחיות בארץ. העומס גדל בימי החורף ותפקיד כולנו להמשיך לנהל את הטיפול בבתי החולים תוך שמירה על ביטחון החולים. משרד הבריאות בקשר עם ארגון האחיות והנהלת בית החולים כדי להשקיט את הרוחות ולצוות פתרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחיות בית החולים וולפסון
צילום: ירון ברנר
מומלצים