שתף קטע נבחר

אבני ענק וריסוס ילדים: אישום נגד "סיקריק" מי-ם

גבר מהפלג הסיקריקי במאה שערים מואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות של חסיד גור, שאת ביתו הרס עד היסוד - והבריח גם את ילדיו. שוטרים נקלעו אף הם למהומה האלימה, וחטפו

תוצאות העימות האלים והמתמשך בין הפלגים החרדים בירושלים - ה"סיקריקים" וחסידי גור - מתוארות בכתב אישום חמור שהוגש היום (ה') המייחס לאחד ה"סיקריקים" תקיפה של אחד מיריביו וגם של שוטרים בנסיבות מחמירות.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בשכונת מאה שערים בירושלים קיים בית דירות המכונה "בתי ורשה", אותו מנהלים חסידי גור, אך חברי זרם הסיקריקים טענו לזכויות באותו בניין וביקשו להתגורר בו. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט השלום באמצעות עו"ד דפנה אברמוביץ' מהפרקליטות, החלו אנשי הכת להתעמר באחד הדיירים במטרה לגרום לו לעזוב את ביתו. במשך כמה חודשים קיימו הסיקריקים עצרות מחאה מול ביתו, שכללו לעיתים גם יידוי אבנים, וגרמו לבהלה בקרב שני ילדיו הקטנים של דייר.

 

סיקריקים בירושלים. נחשבים לזרם קיצוני ואלים (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
סיקריקים בירושלים. נחשבים לזרם קיצוני ואלים(צילום: גיל יוחנן )

 

באפריל 2011 הגיעה קבוצה של כמאה אנשים בסמוך לביתו של המתלונן, ולאחר נאום נגדו החלו חברי הקבוצה ליידות אבנים לעבר דלת ביתו במשך כשעתיים ואף שפכו את תכולת פחי האשפה. בהמשך, הצטרף אליהם גם הנאשם קיין. במהלך אותה התפרעות שבר אחד המפגינים את שני החלונות שמעל דלת הכניסה, ובעזרתו של קיין ריסס צבע שחור לתוך הבית. הדייר, אשתו ושני ילדיו, נסו לצד השני של הבית, אולם קיין הגיע גם לשם עם צעיר, שריסס שוב חומר לתוך הבית ופגע בפניהם של הילדים.

 

כתוצאה מהריסוס אשתו של המתלונן וילדיו הקטינים השתעלו והקיאו מספר פעמים, וחולצו מאוחר יותר על ידי כוחות של מד"א ויס"מ. המפגינים המשיכו להתפרע ויידו אבנים בגודל של סלעים לתוך הבית, ואף ניסו לפגוע במתלונן באמצעות מוט ברזל, אולם כוח של מג"ב חילץ אותו מביתו. כתוצאה ממעשיהם נהרס ביתו של המתלונן עד היסוד והוא וילדיו הקטנים לא שבו אליו מאז אותו אירוע.

 

שני בלשים שנשלחו לביתו של קיין ניסו לעצור אותו, אך הוא סירב להציג תעודת זהות ולאחר

 מכן ניסה להכותם באגרופו. בנקודה זו, נטען בכתב האישום, החל קיין לברוח אולם הבלשים אחזו אותו והודיעו לו שהוא עצור. קיין לא ויתר - המשיך להתנגד והיכה את הבלשים ואף בעט באחד מהם. בהמשך האירוע התאספו אנשים סביב השוטרים וניסו לשחרר את קיין, תוך שהם מכים אותם, יחד עם הנאשם. כתוצאה מהמעשים התנפחה אחת מאצבעות השוטר ואף נגרמו לו שריטות מעל בית החזה. לבסוף, נעצר קיין לאחר שלמקום הגיעו בלשים נוספים. 

 

פרקליטו של קיין, עו"ד יאיר נהוראי אמר בתגובה: "טרם עיינו בחומר הראיות, לאחר שנעיין בו נגיב לבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
הנאשם היכה את השוטרים שבאו לעצור אותו
צילום: index open
מומלצים