שתף קטע נבחר

שליט הפסיק לאכול בשבי - בחמאס חששו לחייו

ב"ידיעות אחרונות" מתפרסמים פרטים נוספים על 1,941 ימי השבי של גלעד: שביתת הרעב שהאיצה את העסקה, השומרים מחו"ל ומלכודת איראנית לפתות את ישראל למבצע חילוץ כושל

שורת גילויים חדשים על חמש השנים וארבעת החודשים של גלעד שליט בעזה. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (א')  כי החייל החטוף החליט להפסיק לאכול בשבי חמאס, והגיע למצב תת-תזונה שהידרדר עד סכנת חיים. על פי כתבתו של רונן ברגמן, מחאתו של שליט קידמה את שחרורו כי בכירי חמאס חששו לחייו והתפשרו על פרטי העסקה.

 

עיקרי המידע החדש:

  • שליט נפצע מרסיסים באירוע החטיפה וניצל בנס מפגיעה באיברים חיוניים
  • הפצעים היו שטחיים בלבד, והוא החלים ככל שחלף הזמן
  • שליט ספג מכות יבשות בשבי, אך לא עונה
  • שליט סירב לאכול בשבי ונקלע לסכנת חיים, עניין שקידם את העסקה
  • מידע שקרי מאיראן וחמאס נועד לפתות כוח חילוץ להיכנס לבית ממולכד
  • מאז ועד רגע השחרור, לא ידעה ישראל היכן מוחזק שליט
  • המידור: 4 שומרים מחו"ל נכלאו עם שליט ולא יצאו מהדירה כלל
  • שליט הוחזק בדירה קטנה וחשוכה ברובה, מתחת למפלס הרחוב

 

שליט במצפה הילה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שליט במצפה הילה(צילום: מוטי קמחי)

 

לפי הכתבה, ראשי ארגון הטרור חששו שאם יעכבו את העסקה החייל הישראלי ימות בשבי. גורם מודיעיני הבקיא במידע שנאסף מחקירת שליט טען כי "היו בחמאס כאלה שחששו שבתנאי הכליאה הקיצוניים בהם הוחזק הם לא יצליחו להושיט לו את העזרה הדרושה והוא ימות לה בידיים".

 

המציאות שאחרי העסקה - דיווחים אחרונים:

 

בעיתון גם פורסמו פרטים חדשים על תנאי החזקתו של שליט. על גלעד שמרו בתאו ארבעה אנשי חמאס שהובאו מחו"ל במיוחד בשביל המשימה החשאית. הפעילים הזרים לא התחלפו במשך כל תקופת הכליאה. "ארבעת השומרים הללו בעצם גזרו על עצמם את אותם תנאי כליאה שבהם הוחזק שליט", סיפר גורם מודיעין ישראלי.

 

עוד דווח כי שליט לא הוחזק בחושך מוחלט, לתאו בקומת מרתף חדר מעט אור דרך חלונות מכוסים.

בנוסף, חמאס ואיראן הדליפו לישראל מידע כוזב על מיקומו של גלעד במטרה להוביל את כוח החילוץ למלכודת - בניין נטוש וממולכד בצפון רצועת עזה.

 

בחודש וחצי שחלפו מאז חזר שליט לביתו במצפה הילה הוא הספיק לשוב לאיתנו. סבו, צבי שליט, סיפר בשבוע שעבר לראש הממשלה כי "גלעד העלה במשקל וחזר למצב הרגיל, ממש כמו שהיה".

 

שליט בן ה-25 הוחזר בעסקה עם חמאס במסגרתה שחררה ישראל עד כה 477 אסירי חמאס, ובקרוב תשחרר 550 אסירים נוספים. מאז שובו של גלעד לחיק משפחתו ביקשו בסביבתו לאפשר לו חיים רגילים ללא הטרדות מצד התקשורת. במסגרת תהליך השיקום עבר גלעד ניתוח להוצאת רסיסים שנותרו בידו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד בביתו אחרי השחרור
צילום: זיו ביניונסקי
רסיסים שהוצאו מידו של שליט
מומלצים