שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחרי פרטנר: סלקום תפטר 140 עובדים

  מספר שבועות לאחר שפרטנר הודיעה על פיטוריהם של מאות עובדים, מגיע הגל השני: סלקום צפויה להתחיל בסבב פיטורים עוד השבוע. גורמים המקורבים לחברה העריכו כי הפיטורים נדרשו בשל כפל תפקידים שהוביל המיזוג בין סלקום לנטוויז'ן

  חברת סלקום מתכוונת לפטר בימים הקרובים 140 עובדים בעקבות המיזוג עם נטוויז'ן. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בעיקר בביטול כפילויות בתפקידים שונים בין החברות, אך לא מן הנמנע כי בסלקום ינצלו את ההזדמנות כדי לייעל את מצבת כוח האדם לאור הימים הקשים שעוברים כיום על תעשיית הסלולר.

   

   

  פרטנר, המתחרה, כבר הודיעה על פיטורי עובדים, אך בפרטנר מעסיקים כמות עובדים כפולה משל סלקום, כך שבחברת הסלולר שבשליטת אילן בן דב כנראה יש יותר מקום להתייעלות.

   

  ברבעון השלישי של השנה דיווחה סלקום על צניחה חדה של 40% ברווח הנקי ל-199 מיליון שקל. השחיקה ברווחים היתה מנת חלקן של כל חברות הסלולר בענף, וזאת כתוצאה מהפחתת דמי הקישוריות וכן משחיקת התעריפים שנובעת מהחרפת התחרות בין החברות - מגמה שצפויה רק להחמיר עם כניסת מתחרים חדשים לענף.

   

  צמצומי העובדים מגיעים גם לאחר הודעתו של מנכ"ל סלקום, עמוס שפירא, על רצונו לפרוש מניהול חברת הסלולר שבשליטת אי.די.בי של נוחי דנקנר. בתפקיד יחליפו ניר שטרן, עד כה מנכ"ל נטוויז'ן, ובעבר בכיר בפלאפון המתחרה.

   

  תפקידים בכירים לא מאוישים

  עד כה הביא המיזוג עם נטוויז'ן לכמה תזוזות בקומת ההנהלה. כך, למשל, סמנכ"לית השיווק של נטוויז'ן פרשה ולא מונתה לה מחליפה, וכן סמנכ"לית משאבי האנוש של נטוויז'ן מונתה לסמנכ"לית משאבי האנוש של החברה הממוזגת. לחברות מחלקות חופפות רבות, משיווק דרך טכנולוגיות, כספים ועוד.

   

  החיבור בין סלקום לנטוויז'ן אמור להגדיל את סל פתרונות התקשורת שהחברה מציעה ללקוחותיה. כך תוכל סלקום להיכנס בעתיד גם לשירותי טלוויזיה על גבי אינטרנט, קישוריות בין נייח לנייד ושירותים נוספים שתוכל להציע תוך שילוב הניסיון של נטוויז'ן בענף.

   

  לא מן הנמנע שסלקום תצטרך להגדיל את מגוון השירותים שלה, בעיקר לאור הירידה בהכנסות משירותי השיחות וה-SMS. הכנסות סלקום ברבעון השלישי של שנת 2011 הסתכמו ב-1.66 מיליארד שקל - ירידה של 3.7% בהשוואה ל-1.7 מיליארד שקל ברבעון המקביל.

   

  תרומתה של נטוויז'ן לסך ההכנסות ברבעון השלישי של 2011 הסתכמה ב-98 מיליון שקל, כאשר בנטרול תרומת המיזוג, סך הכנסות החברה ירד ב־9.4% בהשוואה לרבעון המקביל.

   

  מסלקום נמסר כי "החברה החלה ביישום תוכנית המיזוג עם 013 נטוויז'ן במטרה ליצור קבוצת תקשורת חזקה, יעילה ומובילה, שתציע מכלול פתרונות תקשורת איכותיים ללקוח. מבנה הפעילות של הקבוצה, כפי שגובשה על ידי צוותי העבודה משתי החברות ובשיתוף חברת מקינזי כולל איחוד מטות החברות והעברת עובדי מטה 013 נטוויז'ן מראש העין לבית סלקום בנתניה; איחוד הפעילות מול הלקוחות העסקיים למתן שירות ONE STOP SHOP לסל המוצרים הרחב של הקבוצה, הן בעולם המכירה והן בעולם השירות; הפעילות ללקוחות הפרטיים לא תאוחד ותישאר נפרדת, במטרה לשמור על מיקוד לאור התחרות הגוברת בתחום הסלולר והאתגרים שיוצבו בפני השוק הקווי עם פתיחתו לשוק סיטונאי.

   

  "הקבוצה תשמר את מערך נציגי השירות והמכירה ותמשיך בגיוס נציגים במטרה להמשיך ולהעניק את השירות הטוב ביותר.

  מתוך ראיה קדימה למיזוג המתהווה ורצון לשמר מקסימום עובדים משתי החברות, לא אוישו בחודשים האחרונים משרות שהתפנו במטה החברות. מרביתם של עובדי המטה, שיסיימו את תפקידם במסגרת המיזוג, הינם בעלי תפקידים חופפים שלא נמצאו להם תפקידים אחרים בפעילות הממוזגת. מדובר בכ-140 עובדי מטה משתי החברות שהעסקתם תסתיים לאחר הליך שימוע מסודר.

   

  "אנו פועלים על מנת לסייע לעובדים, ועושים כל מאמץ במציאת מקומות עבודה חדשים. לשם כך, התקשרנו עם שתי חברות השמה שתלוונה ותסייענה במתן ייעוץ והדרכה מקיפה לאיתור משרה חדשה עד למציאת תפקיד. תנאי ההסכם מול חברות אלה כוללים תמרוץ מיוחד עבור כל עובד שתימצא לו עבודה. בנוסף, העובדים יהנו מתנאי פרישה טובים יותר מהסכם העבודה שלהם ויקבלו פיצוי נוסף על פיצוי הפיטורים לו הם זכאים על פי הסכם ההעסקה. כל אחת ואחד מהעובדים הוא עולם ומלואו וצר לנו על הכאב הכרוך בכך. יחד עם זאת, בהיבט הכולל של תהליך מיזוג של שתי חברות אשר מעסיקות אלפי עובדים והתחרות העזה בשוק, מדובר בהליך הכרחי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים