שתף קטע נבחר

חשד: נערות פגעו ברכוש צה"ל וכרתו עצים בגדה

בתום חודשיים של חקירה ביאחב"ל נעצרו החשודות, בהן 6 קטינות. המתנחלים מחו: הן נעצרו בעבר ושוחררו, למה יחידת העילית חוקרת אותן?

שש קטינות וכן צעירה נוספת נעצרו בחשד כי כרתו מאות עצי זית ופגעו ברכוש צה"ל במהלך חודש אוקטובר. לפי החשד, החשודות ניסו בכך למנוע פינוי של מאחז באזור בנימין. הבוקר (יום א') הפכה החקירה לגלויה עם מעצרן של הבנות, והן יובאו בשעות הצהריים לדיון בהארכת מעצרן בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

במשטרה מייחסים לחשודות עבירה של "פשיעה לאומנית" – הכינוי החדש שהוענק לפעולות השנאה המכונות "תג מחיר". לטענת המשטרה, הצעירות הגיעו באוקטובר לאוהל צבאי שהוצב סמוך ליישוב אש קודש, פיזרו לכל עבר את הציוד וגרמו נזק. בנוסף, הן חשודות כי לקחו חלק בכריתת מאות עצי זית של פלסטינים, סמוך לכפר קוסרא שבגזרת צפון בנימין.

 

חקירת המקרים התנהלה בחודשיים האחרונים באופן סמוי ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), בראשות תת-ניצב חיים איפרגן. עם זאת, המתנחלים טוענים כי השוטרים כבר עצרו את הצעירות מיד לאחר האירועים והן שוחררו למחרת ‏בהסכמת המשטרה, בתנאי שיורחקו למשך כחודש ממזרח בנימין.

 

"מדובר במעצרי שווא", טען עו"ד עדי קידר מעמותת חננו, המייצג את החשודות. "האירוע התרחש לפני חודשיים והבנות שוחררו בהסכמת המשטרה. כעת נזכרו ביאחב"ל לעצור אותן? מדובר בשערורייה. יתרה מזאת, העבירות המיוחסות לנערות הן קלות ביותר. כיצד תיק כזה מגיע ליחידת העילית של המשטרה, המתעסקת בחקירת ראשי עולם הפשע?".

 

מקורבים לחשודות גם כן תמהו על זהות החוקרים. "הצוות שהוקם לחקירת אירועי 'תג מחיר' ביאחב"ל מגחך עצמו לדעת", ציינו. "מאחר שהגענו למצב בו שש נערות קטינות הן היעדים הבכירים של היחידה הכי מקצועית במשטרה, אנו קוראים לסגור את הצוות, שכנראה חייב להצדיק את התקציבים שהושקעו בו ומבצע מעצרי שווא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים