שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מח"ש ערערה, שוטר מג"ב שתקף חשודים ייכלא
  אחרי עסקת הטיעון, שוטר בן 19 שתקף שוהים בלתי חוקיים וגנב מהם נידון רק למאסר על תנאי. המדינה טענה שהוא "רמס זכויות חלשים ברגל גסה" - והעונש הוחמר

  השוטר שהיה חזק על חלשים נשלח למאסר: שופט החמיר בעונשו של שוטר מג"ב שהורשע בתקיפה של שישה שוהים בלתי חוקיים, בגניבת כספם ובשימוש לרעה בכוח המשרה. בית המשפט המחוזי שדן בערעור שלח אותו אתמול (יום א') ל-5 חודשי מאסר בפועל וגזר עליו קנס של 2,000 שקלים. הוא גם יפצה את המתלוננים ב-6,000 שקלים.

   

  עוד במשפט ופלילים:

  "המשטרה התרשלה, לא פיענחו את רצח בעלי"

  עצורי ההפגנה בת"א נגד המשטרה: לא התעמתנו

   

  מכתב האישום המקורי שהוגש נגדו עולה כי השוטר, בן 19, יצא עם צוות שוטרי מג"ב לפעולה של איתור שוהים בלתי חוקיים (שב"חים). כאשר הגיעו השוטרים למושב מצליח הסמוך לרמלה הם פרצו למכולה באתר בנייה בה שהו שישה אנשים, היכו אותם ולקחו מהם כסף ורכוש.

   

  יומיים לאחר המקרה, שב הנאשם למקום, נכנס בכוח עם עמיתו למכולה, והיכה את המתלוננים בעודם ישנים. גם הפעם הוא גנב את כספו של אחד השב"חים. הנאשם וחברו הואשמו בתקיפה, גניבה ושימוש לרעה בכוח המשרה.

   

  הצדדים הגיעו להסדר טיעון, בו המדינה טענה לחצי שנה של מאסר בפועל וההגנה הייתה רשאית לטעון לאי הרשעה. שירות הצעיר במג"ב הופסק והוא הועבר לחטיבת הבקעה לתפקיד של מש"ק לוגיסטיקה, שם קיבל המלצה ליציאה לקורס קצינים. לאחר שסיים את שירות הסדיר חתם קבע בתפקיד.

   

  "הכתים את המחנה כולו"

  בתחילה, בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע את הצעיר וגזר עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי, פיצוי 500 שקלים לשלושה מתלוננים מתוך השישה ו-500 שקלים קנס.

   

  עו"ד מיכל פרידמן מהמחלקה לחקירות שוטרים ערערה על העונש הקל. לדבריה, "בהתנהגותו רמס המערער את זכויותיהם של חלשים ברגל גסה, באורח בזוי ונקלה תוך ניצול סמכותו לרעה". היא הוסיפה כי "במעשיו הכתים את המחנה כולו, את ציבור השוטרים העושים מלאכתם".

   

  עורכי דינו של הנאשם, אבי עמירם ואיתן סבג,

   ערערו גם הם על עצם ההרשעה וזאת כדי למנוע את פיטוריו מקבע. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת מח"ש - והחמיר את העונש.

   

  עו"ד עמירם וסבג מתכוונים לערער לבית המשפט העליון וטענים כי מח"ש פעלה בניגוד להוראות פרקליט המדינה. לדבריהם, בהסדר הטיעון לא הוצהר שמח"ש זכאית לערער על תוצאה שבעינה נראית קלה - זאת בנוסף לטענות על השינוי בהתנהגות החייל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מח"ש ערערה, שוטר מג"ב שתקף חשודים ייכלא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים