שתף קטע נבחר

כלה לא קלה - שמלות לכלות הריוניות

למעצבי שמלות הכלה לא נותרה ברירה אלא להסתגל לתופעה המתפשטת, בה נשים צועדות אל החופה וכרסן בין שיניהן. כששמלת הכלולות אמורה לגדול ביחד עם הלובשת אותה במהלך ההיריון, כללי המשחק משתנים

רגע לפני סוף הקיץ, צעדה מרינה קבישר לחופה עם בטן של חודש שמיני. ההיריון המתקדם, לא הפריע לגברת להשתחל לשמלת הכלה שעוצבה במיוחד למידותיה והאמת היא שהיה משהו מאוד יפה ואפילו נוגע ללב במראה של הכלה ההיריונית, רגע לפני שהיא כורעת ללדת.

 

עוד כתבות באתר לאשה

מבט מצועף: מדריך וידאו לקשירת צעיף

והררה החדשות: אירועי השבוע באופנה

הכינותי מראש: איך להתלבש כמו הכוכבים

 

מרינה לא לבד בסיפור הזה. בשנים האחרונות, מעצבי שמלות הכלה והערב שוברים את הראש כיצד להתאים את הדגמים השונים לכלות ההיריוניות. אם בעבר נשים רבות היו בוחרות להסתיר את עובדתם היותן בהיריון ביום החתונה, כיום הן יבקשו אפילו להבליט אותה.

 

מרינה קבישר, צעדה אל החופה רגע לפני הלידה (צילום: נועם מושקוביץ') (צילום: נועם מושקוביץ')
מרינה קבישר, צעדה אל החופה רגע לפני הלידה(צילום: נועם מושקוביץ')

 

מסיבוב מהיר בין מעצבי שמלות הכלה הנחשבים, מצאנו שלרובם מגיעות עשרות כלות לעתיד מדי שנה, שנמצאות בשלבי היריון שונים. כאמור, הרעיון הוא להתאים את הדגמים הקיימים לבטן ולמבנה הגוף של כל אישה והכי חשוב: להשתדל לא להסתיר את הבטן.

 

אז כל מי שעדיין מחפשת שמלה לכלה ההיריונית, הנה חמש אופציות שיעשו לכן נעים בבטן. עלינו.

 

גליה להב

המעצבת הותיקה גליה להב טוענת שכבר מזמן זיהתה את המגמה, ומבחינתה הגוף הנשי בזמן ההיריון נחשב מושך ויפה. "בשנים האחרונות יש יותר ויותר כלות היריוניות", היא מוסיפה. "כשהילדים מגיעים למשוואה הזוגית, רוב הזוגות מעדיפים לגדל ילדים במסגרת ממוסדת, כלומר כזוג נשוי. בטן היריון מודגשת היא משהו מאוד סקסי בעיניי, ולכן כלה בהיריון לא צריכה לוותר על סגנון אישי ואופנתי".

 

כלה בהיריון לא צריכה לוותר על סגנון אישי. גליה להב (צילום: דפנה קפלן) (צילום: דפנה קפלן)
כלה בהיריון לא צריכה לוותר על סגנון אישי. גליה להב(צילום: דפנה קפלן)

 

כלומר, נשים בדרך כלל לא יסתירו את הבטן?

"יש כלות שמעוניינות להסתיר את ההיריון עד כמה שאפשר. במקרה כזה אנחנו נמליץ על מחוך קטן עד המותן ומהמותן חצאית שיפון או טול משי. שמלה כזאת מסתירה היטב את הבטן והאגן. שמלה נוספת מתאימה היא שמלת שיפון, נשפכת שאיננה צמודה לגוף, אך מחמיאה לחזה. כמובן שיש כלות שדווקא רוצות להראות שהן היריוניות ואז השמיים הם הגבול".

 

לדבריה של להב, כלה היריונית תמיד תגיע למדידות סמוך למועד האירוע, על מנת לעקוב אחר השינויים בגופה, במיוחד בשלב של היריון מתקדם. להב: "את המדידות של שמלת הכלה יש להתחיל כחודשיים לפני מועד החתונה. חשוב לציין בפני המעצבת באיזה שבוע את ובאיזה שבוע תהיי ביום החתונה. במדידות יש לשים לב בעיקר למצב הבטן וגדילת החזה".

 

טווח מחירים: 12,000 שקל להשכרה

ניתן להשיג: גליה להב, דיזנגוף 224, תל-אביב, בית יוניטרייד, הרצל 1, אשדוד

 

הילה גאון

גם המעצבת החביבה עלינו, הילה גאון שיוצרת דגמים נשפכים ושיקיים לכלות, מספרת על יותר ויותר נשים שמתחתנות בתקופת ההיריון בשלוש השנים האחרונות. מעבר לצורך בהתאמה המיוחדת לגוף, היא מספרת על ההתמודדות עם הקשיים הפסיכולוגיים. גאון: "אישה בהיריון נמצאת במצב מאוד רגיש גם ללא התמודדות עם אירוע בסדר גודל של חתונה. קשה לה להתמודד עם השינויים שעוברים על הגוף שלה. וזה עוד לפני שדיברנו על הקשיים שיש לכל כלה בהתמודדות עם החתונה כן?! יש בנות עם חזה גדול שהופך בהיריון לגדול יותר, לעומתן, יש בנות עם חזה קטן שדווקא מאוד מרוצות מהתופעה ובעיקר מאיך שהיא תראה ביום החתונה. מה שמקסים הוא, שישנן נשים שההיריון מכניס אותן לפרופורציות על מה באמת חשוב בחיים, ואלה הנשים שעוברות את שלבי ההכנה ברוגע".

 

הפרופורציות משתנות ככל שהשבועות מתקדמים. הילה גאון (צילום: דביר כחלון) (צילום: דביר כחלון)
הפרופורציות משתנות ככל שהשבועות מתקדמים. הילה גאון(צילום: דביר כחלון)

 

במה יש להתחשב בעיצוב שמלת כלה לאישה בהיריון?

"בהפרש הזמנים שבין ההחלטה על הדגם לבין יום החתונה עצמו. בניגוד לכלות שעושות דיאטה כאן הזמן מאוד קריטי ברמה של שבועות. כלות שלא רואים את הבטן שלהן עד חודש מתקדם יוכלו ללבוש כל שמלה נוחה, כלומר שמלות רכות ללא מחוך. למי שרואים את הבטן, מתאימות גזרות אמפיר עם חתך מתחת לחזה ואז החלק התחתון נשפך ואינו מגביל".

 

טווח מחירים: 6,000-9,500 שקל

ניתן להשיג: טשרניחובסקי 21, תל-אביב

 

ענבל רביב

מעצבת שמלות הכלה והערב ענבל רביב, שאחראית בין היתר לעיצוב שמלת החתונה של יונית לוי, מספרת על תהליך העבודה המורכב בעיצוב שמלות כלה לנשים בהיריון. "בדרך כלל בגזרת השמלה אנחנו מוסיפים עוד כמה סנטימטרים ברוחב ומרכיבים את הרכיסה רק בשבוע האחרון לפני החתונה", היא מסבירה.

 

"הסיבה לכך היא שההתרחבות של כל אחת בזמן ההיריון היא מאוד אינדיבידואלית. מבחינת האורך של השמלה אנחנו עושות את הגימור הסופי רק בשבוע האחרון לפני החתונה, כי הבטן מושכת את החלק הקידמי של השמלה למעלה והאורך יכול להשתנות. באופן כללי, צריך להבין שהגזרות לנשים בהיריון מתחלקות לשניים: חיתוך מתחת לחזה, כלומר הגזרה ההיריונית המוכרת, או גזרה ללא חיתוכים בחזה או במותן, במקרה שמישהי רוצה גזרה צמודה יותר לגוף. מחוכים, מחטבים או חגורות לוחצות לא יעבדו במקרה הזה, והגזרה צריכה להיות כמה שיותר משוחררת כדי לא לגרום שום נזק לעובר".

 

פחות חשוב מה יגידו, יותר חשוב איך הכלה נראית. ענבל רביב (צילום: איתן טל) (צילום: איתן טל)
פחות חשוב מה יגידו, יותר חשוב איך הכלה נראית. ענבל רביב(צילום: איתן טל)

 

את הסיבות לחתונה בזמן ההיריון, תולה רביב דווקא במשפחה. "יש הרבה זוגות שחיים יחד בלי הלחץ להתחתן וההיריון יוצר צורך למסד את הקשר", היא מסבירה. "לפעמים הלחץ מגיע אפילו יותר מצד ההורים ולא מהזוג עצמו. יש כלות במגיעות ממש בתחילת ההיריון לפני שרואים בטן וממהרות להתחתן תוך חודש כי בארץ קיימת האמונה שלא מספרים על ההיריון בשלושת החודשים הראשונים. אני חושבת שהיום, החברה יותר קלילה, גמישה ומקבלת סוגים שונים של נישואים ולאנשים הרבה פחות חשוב מה יגידו בדיוק כמו שמקובל יותר להביא ילדים לעולם ללא נישואים".

 

טווח מחירים: 6,500-10,000 שקל

ניתן להשיג: יהודה הלוי 105א', דירה 1, תל-אביב, בתיאום מראש 0505742822

 

ארז עובדיה

הכלות ההיריוניות של המעצב ארז עובדיה צריכות לסמוך עליו כמעט בעיניים עצומות, שכן הוא מתחיל את מלאכת העבודה על שמלת הכלה רק כשבועיים לפני יום החתונה. "הסיבה היא שבזמן ההיריון, ההיקפים של החזה, הבטן וגם הירכיים גדלים", הוא מסביר. "לכן, אני עובד על בד טיוטה ולא על הבד האמיתי ורק ארבעה ימים לפני החתונה, אנחנו תופרים את השמלה ומסיימים את תפירת הרוכסן ממש יום, יומיים לפני. מצב כזה מאפשר לי לעקוב אחרי השינויים ולהתאים את השמלה בדיוק למידותיה של הכלה בסמוך לאירוע. אני תמיד אומר לכלות בהיריון שעליהן לסמוך עליי כי את השמלה הן יראו רק בשבוע האחרון ולא מספר שבועות לפני כמו כלה רגילה".

 

מבקש מהכלה לסמוך עליו עד למדידה האחרונה. ארז עובדיה (צילום: אלון שפרנסקי) (צילום: אלון שפרנסקי)
מבקש מהכלה לסמוך עליו עד למדידה האחרונה. ארז עובדיה(צילום: אלון שפרנסקי)

 

האם יש בדים מיוחדים שאתה משתמש בהן לשמלות מהסוג הזה?

"בעיקר בדי שיפון משי ותחרות עדינות בגזרת אמפייר שהיא גזרה שנחתכת מתחת לחזה. בסופו של דבר כלה בהיריון זקוקה להתייחסות אחרת מאשר כלה רגילה ולו בגלל שברוב המקרים לא נצר את השמלה שלה, והנוחות והקלילות חשובים מעל לכל".

 

טווח מחירים: 7,000-10,000 שקל להשכרה, 9,000-12,000 שקל לקניה

ניתן להשיג: דיזנגוף 290, תל-אביב

 

אלינור רבי

מחוץ לעיר הגדולה אפשר למצוא מעצבי שמלות כלה רבים, שבשנים האחרונות גם פונים לקהל הכלות ההיריוניות. הסגנון העיצובי של בדים נשפכים, וגזרות רומיות מאפשרים התאמה של השמלות לבטן ההיריונית ואחת המעצבת שמשכילה לעשות זאת היא אלינור רבי ששמה דגש על בחירת הבדים. "יש לבחור בדים גמישים, נעימים, נוחים שאינם כבדים מדי", היא מסבירה. "צריך להתחשב גם בהליכה התכופה של ההיריוניות לשירותים. זה ממש לא קל לעבוד עם כלה בהיריון; זה כמו להתחיל במדידות עם לקוחה אחת ולהמשיך עם אחרת. מידות הגוף משתנות משבוע לשבוע, ואי אפשר לדעת מראש איזה איבר יתפח ממדידה למדידה. לכן יש להתחיל לעבוד על בסיס השמלה, ואת רוב העבודה להשאיר מה שיותר קרוב לתאריך האירוע".

 

עובדים על בסיס השמלה, ואת הפרטים האחרונים משאירים לסמוך מאוד לחתונה. אלינור רבי (צילום: נועה מרון) (צילום: נועה איזנשטט) (צילום: נועה איזנשטט)
עובדים על בסיס השמלה, ואת הפרטים האחרונים משאירים לסמוך מאוד לחתונה. אלינור רבי (צילום: נועה מרון)

 

את מסכימה עם הקביעה כי מדובר במגמה?

"בהחלט. זה כבר ממש נפוץ, כבר לא מוזר או לא נעים להיות כלה בהיריון. נהפוך הוא, מדובר בסוג של טרנד. אני חושבת שהסיבה העיקרית לכך היא שגיל המתחתנים עלה משמעותית, וברגע שקובעים חתונה מתחילים לנסות להיכנס להיריון על מנת לא לבזבז זמן יקר. לשמחתי היום גם החברה מקבלת את זה בעין יפה יותר. עוד דבר שכיף בתחום: אני כמעט הראשונה לדעת שהכלה בהריון, פשוט כי אין להן ברירה אלא לספר לי".

 

טווח מחירים: 3,500-8,500 שקל

ניתן להשיג: רש"י 36, רמת-גן, בתיאום מראש, 052-6777711

 


פורסם לראשונה 07/12/2011 09:01

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילה גאון: הדגם גדל עם הכלה
שרון בעיצוב של ענבל רביב: היריון זה סקסי
צילום: תומר יקותיאל
גליה להב: מדידות עד הרגע האחרון
צילום: דפנה קפלן
לאשה בפייסבוק
מומלצים