שתף קטע נבחר

זעם בוועד חברת חשמל: לא יחולקו חנוכיות כסף

החברה הקפיאה מכרז לרכישת כ-350 חנוכיות מכסף טהור בעלות כספית של יותר מ-600 אלף שקל. החנוכיות היו אמורות להיות מוענקות לעובדים בעלי ותק של 35 שנה במסגרת טקס שהחברה מבצעת בחנוכה מדי שנה

חברת החשמל במצוקה תזרימית? תעריפי החשמל עולים? מסתבר שאפילו עובדי החברה נאלצים להצטמצם. חברת החשמל הקפיאה מכרז לרכישת כ-350 חנוכיות מכסף טהור בעלות כספית של יותר מ-600 אלף שקל. החנוכיות היו אמורות להיות מוענקות לכל עובד שצבר ותק של 35 שנה בחברה, במסגרת טקס שהחברה מבצעת בחנוכה מדי שנה, ובוטל בשל מצבה הפיננסי של החברה, המתקשה לגייס כסף ולוחצת על הרשות לחשמל להעלות את תעריפי החשמל בעשרות אחוזים.  

 

לפי המכרז שפרסמה החברה, אמור היה כל אחד מהעובדים הוותיקים לקבל חנוכיה מכסף טהור, שעליהן נכתב "בהוקרה מחברת החשמל", באריזה קשיחה עם אחריות לשנתיים ואפשרות לתיקון מהיר אצל היצרן. היצרן נדרש להיות בעל נסיון מוכח בתחום צורפות החנוכיות, והמחיר המקסימלי של כל חנוכיה אמור להגיע עד 1,900 שקל.  

 

יש לציין כי החברה לא ביטלה את המכרז אלא הקפיאה אותו עם אופציה להפעלתו בשנת 2012. המכרז כולל גם אופציה להכנת 193 נוספות שנדחתה משנת 2012 ל-2013, ואלה לא בוטלו, כך שבסך הכל, חברת החשמל עדיין מחוייבת ל"השקעה" של כמיליון שקל בחנוכיות עתידיות. כל זה, בנוסף ובלא קשר לשי לחג המוענק בחנוכה לחלק מהעובדים.

 

המכרז, אגב, בוטל בלא התייעצות עם יו"ר ועד עובדי החברה, מיקו צרפתי. לדברי צרפתי: "חלוקת החנוכיות היא לא טובה שמישהו עושה לעובדים או שי נוסף לחג, אלא נוהל קבוע המבטא הערכה לעובדים הוותיקים. לא ידעתי שהיא בוטלה השנה, זה לא מקובל עלי שמבטלים ובוודאי שלא שנודע לי על כך דרך התקשורת".

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "נהוג בחברה מזה שנים רבות להעניק חנוכיה כשי הוקרה לעובדים ותיקים אשר הגיעו ל-35 שנות עבודה. המכרז הנדון יצא לפני מספר חודשים בטרם הוחלט על הקיצוצים בתקציב. עתה, בעקבות מצבה הפיננסי הקשה של החברה, החליט המנכ"ל להקפיא המכרז לשי ולהסתפק השנה בטקס הוקרה מכובד ומרגש. יודגש כי הנהלת החברה נוקטת בצעדי התייעלות וקיצוצים חריפים בכלל תחומי הפעילות של החברה ובכלל זה פעילות זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השנה נדליק חנוכיות חשמליות? (צילום אילוסטרציה)
צילום: ג'ורג' גינסברג
עובדי חברת החשמל: הלך הצ'ופר (צילום אילוסטרציה9
צילום: יוסי וייס
צילום: אביגיל עוזי
יו"ר ועד עובדי חברת חשמל, מיקו צרפתי: "לא מקובל עלי"
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים