שתף קטע נבחר

לראשונה מ-2008: נסראללה הופיע בציבור בביירות

בצעד נדיר, מזכ"ל חיזבאללה יצא מהבונקר והשתתף בעצרת של ארגונו. הוא הסתובב בין ההמונים מלווה במאבטחים וחייך: "הופעתי כאן היא מסר לאלה שחושבים שהם יכולים לאיים עלינו". נסראללה הזהיר: "טילינו יכולים להגיע עד אחרי-אחרי-אחרי חיפה"

ראש הנחש הוציא את הראש מהבונקר: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הופיע הבוקר (יום ג') בציבור בין אנשים לראשונה מאז שנת 2008. נסראללה הופיע בעצרת של חיזבאללה בפרבר הדרומי של הבירה ביירות לציון יום העשורא הקדוש למוסלמים השיעים. עשרות מאבטחים הובילו אותו בין ההמונים, והוא נראה מחייך ונופף לקהל. רבים ניסו להגיע אליו ולגעת בו, לפני שפונה מהמקום. ynet העביר את דברי נסראללה והעצרת בשידור ישיר. 

 

"רציתי להיות ביניכם למספר דקות", אמר נסראללה לקהל בביירות, "אני תמיד רוצה להיות אתכם. עתה בואו נחדש את בריתנו עם חוסיין (נכדו של הנביא מוחמד שיום העשורא מצוין לזכר רציחתו), ונגיד לכל אלה אשר מעוניינים להפחיד אותנו ולאיים עלינו שאיננו חפצים בהשפלה". נסראללה נופף להמונים מדוכן הנאומים, ואמר להם כי הופעתו היא "מסר לאלה שחושבים שהם יכולים לאיים עלינו". דבריו והעצרת כולה הועברו בשידור ישיר ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

בשנים האחרונות, מאז מלחמת לבנון השנייה, מסתתר נסראללה לפי הערכות בבונקר בלבנון מחשש שישראל תפגע בו. גם כשנשא נאומים בפני אלפי בני אדם בלבנון, הקפיד בדרך כלל לעשות זאת בהודעה מוקלטת או בשידור ישיר ממקום מסתור, ונאומיו הוקרנו על מסך ענק.

 

גם הבוקר, אחרי שנסראללה עזב את המקום, שודר על מסך ענק נאום שלו. "נתראה בעוד כמה דקות", צחק בפני תומכיו בטרם עזב, ואחר כך אכן שודר הנאום.

 

נסראללה נואם הבוקר ביירות (צילום: AFP PHOTO/MANAR TV ) (צילום: AFP PHOTO/MANAR TV )
נסראללה נואם הבוקר ביירות(צילום: AFP PHOTO/MANAR TV )

 

"האיום האמיתי על האומה הזו הוא התוכנית האמריקנית-ישראלית, הממשל האמריקני - יהיה הנשיא אשר יהיה, והאויב הכובש את פלסטין", אמר מזכ"ל חיזבאללה בנאום זה. "מה שדרוש מעמנו הוא להבין זאת. אנו מכירים את ההיסטוריה שלהם, הם תמכו בדיקטטורים אך כשהעמים קמו נגדם - האמריקנים הפנו להם עורף. האם אתם יודעים שזהו טבעו של השטן?".

 

נסראללה הזכיר את לכידת סוכני ה-CIA ותפיסת אמצעי הריגול לכאורה של ישראל בלבנון. הוא אמר כי חיזבאללה ידבק בדרכו: "שום מזימה שלכם ושום מלחמה שלכם לא תצלח. נדבק בנשק של ההתנגדות. אומר יותר מכך: בכל יום אנו מתחזקים ומתאמנים, האמון שלנו גובר, וכך גם הנשק שלנו. אנחנו הולכים ומתחמשים". באזכור של המשפט הידוע שלו ממלחמת לבנון השנייה, אמר נסראללה: "הטילים של ההתנגדות יכולים להגיע עד אחרי-אחרי-אחרי חיפה".

 

ההופעה הקודמת: עם המחבל קונטאר

הוא הזכיר את דבריו של ברק אובמה לאחרונה, לפיהם הממשל הנוכחי נתן לישראל מה שאיש לא נתן לה לפניו. "זה נכון", פסק נסראללה, "מנגנוני המודיעין האמריקניים הפכו לסוכנים קטנים עבור המודיעין והביטחון של ישראל. אמריקה היא זו שאחראית למעשה לכיבושה פלסטין ולאלפי הפלסטינים בבתי הכלא. האויב הוא הממשל האמריקני, וכלי השרת שלהם בישראל. ארה"ב משתמשת בישראל כדי להשפיל ולדכא את הערבים והמוסלמים".

 

נסראללה דיבר על ההשפעה שתהיה לבחירות במצרים על ישראל: "כל מפנה אמיתי במצרים לטובת פלסטין והאומה המוסלמית ישפיע אסטרטגית על ישראל, ויציב אותה בפני סכנה קיומית. זהו האתגר הגדול בפני הכוחות הפוליטיים במצרים. האתגר של פלסטין, ירושלים, עזה, קמפ דיוויד והעמדה כלפי היישות הציונית הזאת. אחרי שמצרים תעמוד במבחן שלה היא תשוב למעמדה הטבעי".

 

נסראללה הבוקר בין ההמונים בביירות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נסראללה הבוקר בין ההמונים בביירות(צילום: AFP)

 

נסראללה התייצב לצד נשיא סוריה, בשאר אסד, והאשים את אחד מראשי האופוזיציה שם כי הוא למעשה שליח של ישראל וארה"ב. הוא האשים את ישראל בייהוד ירושלים: "מה שאנחנו צריכים לחשוש ממנו הוא שבזמן שהעמים הערביים עסוקים בבעיותיהם הפנימיות, ישראל תנחית מכת מוות על ירושלים. פלסטין צריכה להיות הבעיה המרכזית והראשונה במעלה".

 

אתמול אמר נסראללה לרגל יום העשורא כי כל פעיל של חיזבאללה חולם להצטרף לשהיד עבאס מוסאווי, קודמו של נסראללה שחוסל על-ידי ישראל, ולקצין המבצעים של חיזבאללה, עימאד מורנייה, שאותו חיסלה ישראל לפי דיווחים זרים בדמשק ב-2008.

 

"אף מזימה או אויב לא הצליחו מעולם להחליש ולא יצליחו להחליש את דרישות אנשי ההתנגדות", אמר נסראללה, "חיזבאללה אינו רוצה דבר בתמורה לג'יהאד ולהתנגדות". הוא אמר כי ארגונו רוצה גמול רק מאלוהים: "איננו רוצים תפקידים בממשלה, ואם הרמנו את הנשק ובחרנו בהתנגדות, זה משום שאלוהים ציווה עלינו לעשות כן".

 

 

אמר שממצרים עשוי לבוא לישראל איום קיומי ()
אמר שממצרים עשוי לבוא לישראל איום קיומי

 

הפעם הקודמת שבה יצא מנהיג חיזבאללה ממקום מחבואו והופיע בפומבי בפני קהל הייתה ביולי 2008. נסראללה

הופיע אז בחגיגות עסקת חילופי השבויים, שבמסגרתה הוחזרו לישראל גופותיהם של החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל. ללבנון הועברו אז עשרות מחבלים, בהם הרוצח סמיר קונטאר.

 

נסראללה חיבק באותו אירוע את קונטאר מעל במת החגיגות באצטדיון בביירות, והכריז מול עשרות אלפים: "כמו שאמרנו בשנת 2000, עברה תקופת התבוסות והגיעה עת הניצחונות". בהמשך לגלג נסראללה ואמר: "הישראלים לא ידעו על גורל החיילים, זו הייתה עמדת כוח חשובה". 

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה בין ההמונים, הבוקר בביירות
עשרות אלפי תומכי חיזבאללה הגיעו
צילום: AFP
מומלצים