שתף קטע נבחר

"בכירים במשרד החינוך שוחדו ותקצבו חרדים"

מפלג ההונאה של מחוז ירושלים עצר מנהל אזורי במשרד החינוך וסגן שלו, וכן שני גברים, בחשד שקיבלו שוחד וטובות הנאה ממוסד חינוכי בעיר. בתמורה נתנו אישור לתקצב מאות תלמידים בהיקף של עשרות אלפי שקלים בחודש

פרשת שוחד חמורה במשרד החינוך: שני מנהלים בכירים - מנהל אזורי שגם מנהל אגף במשרד, וסגנו - מפקח אזורי, נעצרו היום (ג') על ידי חוקרי מפלג ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד שקיבלו שוחד וטובות הנאה ממוסד חינוכי חרדי בירושלים, ובתמורה נתנו אישור פיקטיבי לתקצוב עוד מאות תלמידים בהיקף של עשרות אלפי שקלים מדי חודש. שני גברים נוספים נעצרו בפרשה.

 

שוחד חינוכי-חרדי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

במרכז הפרשה ניצב "עוז מאיר", מוסד חרדי בשכונת סנהדריה בירושלים. שני העצורים הם מנהל האזור וסגנו, החשודים שבתמורה לרישום ותקצוב מאות תלמידים פיקטיביים, הם קיבלו טובות הנאה שונות ממנהל המוסד, שמואל וייספיש, וממורה המלמד בו, בהן נסיעות לחו"ל, מדפסת לייזר ומכשיר טלפון נייד משוכלל.

 

בחקירתם, הודו העצורים בחשדות נגדם. שלושה מהם שוחררו בתנאים לפני הדיון בבית המשפט השלום בירושלים, ואילו מעצרו של וייספיש הוארך בשלושה ימים.

 

מנהל בית הספר, שמואל וייספיש, שמעצרו הוארך בשלושה ימים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מנהל בית הספר, שמואל וייספיש, שמעצרו הוארך בשלושה ימים(צילום: גיל יוחנן)
 

החקירה התנהלה בימים האחרונים והיא עדיין בעיצומה. במשטרה אומרים כי מדובר בהונאה שנמשכה במשך מספר

חודשים. בנוסף, בודקים במשטרה אם בתי ספר נוספים היו מעורבים בפרשת השוחד. במשרד החינוך הסתפקו בתגובה קצרה ולאקונית: "הנושא נמצא בחקירת משטרה".  

 

לפני כשנה, הסתעפה פרשה דומה של הונאה בעמותות החרדיות, עם מעצרו של פקיד במשרד החינוך על ידי חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים. הפקיד נחשד בסיוע להונאה תמורת שוחד. על פי החשד, הוא ניצל את גישתו למערכת המחשב של המשרד, וסייע בהרכבת רשימות תלמידים פיקטיביות, ששימשו את מוסדות החינוך לקבלת קצבאות במרמה מהמדינה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמואל וייספיש, מנהל בי"ס "עוז מאיר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים