שתף קטע נבחר

רומני: אם אבחר לנשיא - ישראל היעד הראשון שלי

המועמד הרפובליקני שחרר מראש קטעים מהנאום שיישא בפני היהודים הרפובליקנים בוושינגטון, לפיהם "הנשיא אובמה דירדר בצורה משמעותית את הסיכוי לשלום". בנוסף, עוד 5 מהמועמדים לראשות הרפובליקנים יישאו דברים חריפים נגד אובמה

הקרב על הבוחרים היהודים מגיע לוושינגטון: שישה מועמדים רפובליקנים לנשיאות יופיעו היום (ד') בפני הרפובליקנים היהודים, וצפויים להאשים את הנשיא אובמה בהפקרת ישראל מול הגרעין האיראני ובמשא ומתן מול הפלסטינים. כצפוי, הדמוקרטים כבר מכינים את התגובה באמצעות מסיבת עיתונאים שתערוך לאחר מכן חברת בית הנבחרים היהודיה דבי ווסרמן-שולץ. לאחר פרישתו של הרמן קיין מהמירוץ, נותרו שבעה מתמודדים רפובליקנים, אבל רון פול, המתנגד לסיוע החוץ, כולל לישראל, לא יהיה בין הדוברים.

 

ארה"ב בוחרת - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

מבין ששת המועמדים שיינאמו היום, בחר מיט רומני לבדל את עצמו מהאחרים בכך ששיחרר קטעים מנאומו כבר בלילה שלפני הנאום. בדבריו, מבטיח רומני להדק עוד יותר את הקשר עם ישראל אם הוא יבחר לנשיא ארצות הברית, ומצהיר כי ישראל תהיה היעד הראשון שלו לביקור כנשיא מחוץ לגבולות המדינה.

 

"הקשר עם ישראל בלתי ניתן לערעור". מיט רומני (צילום: AP) (צילום: AP)
"הקשר עם ישראל בלתי ניתן לערעור". מיט רומני(צילום: AP)

 

לטענת רומני, הנשיא אובמה הציע לישראל להסכים לגבולות ש"אינם בני הגנה" במשא ומתן מול הפלסטינים, והיה פשרן  וחלש נוכח "האיום הקיומי של מלחמה גרעינית". מיט רומני צפוי לומר בנאומו ש"הפעולות הללו עודדו את הפלסטינים הקיצונים, שפועלים לכונן ממשלת אחדות עם הטרוריסטים מהחמאס,

והם חשים שהם יכולים לעקוף את הישיבה עם ישראל למשא ומתן. הנשיא אובמה דירדר בצורה משמעותית את הסיכוי לשלום במזרח התיכון".

 

על פי תמליל של קטע מנאומו חוזר רומני על הבטחה שהשמיע באחד העימותים הקודמים, לפיה ישראל תהיה היעד הראשון שלו לביקור כנשיא, בניגוד לאובמה שבחר לצאת לטורקיה ומצרים כדי לשאת נאומים לעולם המוסלמי.

 

"אני אגיע לישראל במסגרת ביקורי הראשון מחוץ למדינה. אני אאשרר את האינטרס הלאומי החיוני - שישראל תתקיים כמדינה יהודית. אני רוצה שהעולם יידע שהקשר בין ישראל וארצות הברית אינו ניתן לערעור", יאמר רומני, הצפוי לתקוף בחריפות את המשטר בטהרן. "לא נרשה לאייתוללות להשיג נשק גרעיני בזמן כהונתי. איראן גרעינית אינה רק בעיה של ישראל. זו בעיה לארצות הברית ולכל המדינות ההגונות בעולם", יאמר רומני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבטיח - ויקיים? מיט רומני
צילום: רויטרס
"פשרן וחלש מול הגרעין האיראני". אובמה
צילום: MCT
מומלצים