שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המבצע הלילי: הוארך מעצרם של 56 חשודים
  בזה אחר זה הוכנסו 70 העצורים לבתי המשפט בחיפה ובעכו והכחישו את המיוחס להם. השופטים לא התרשמו מטענותיהם ושלחו את רובם למעצר שנע בין חמישה לשישה ימים

  70 חשודים הובאו היום (ד') לבית המשפט השלום בחיפה ובעכו, לאחר שנעצרו הלילה במסגרת מבצע משטרתי נרחב, שמייחס להם סחר בסמים ובנשק. מעצרם של 56 מהם הוארך עד לימים שני ושלישי בשבוע הבא. כל המעורבים הכחישו את החשדות.

   

  במבצע השתתפו כאלף שוטרים, אולם היעד המרכזי, מיכאל מור מנהריה, לא נמצא בין אלה שנשלפו ממיטותיהם באישון לילה. בין העצורים המרכזיים נמצאים חמישה מאנשיו של מור ובראשם אחיו בדרי, גלעד בן שלמה שנחשב לחייל מספר אחת של מור, אורן רואימי, זיו אבורמד ויריב אזולאי. עצור נוסף הוא אילן בן שטרית מאילת, שנחשב לראש כנופיה בעיר הדרומית, והיה בקשר עם מור. יחד איתו, נעצרו עוד שלושה מאנשיו.  

   

  עוד בחדשות:

  לא כמו ענת קם: למה קצב הוכנס עם רכב לכלא?

  איראן חסמה "השגרירות הווירטואלית" של ארה"ב

  טבילה קטלנית: דגי פיראנה טרפו והרגו נער בנהר

   

  לדברי מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן, מיכאל מור ברח לחו"ל. "אני בטוח שהוא ישקול היטב את צעדיו", אמר ניצב דותן. "ברגע שהוא יחזור נביא אותו אלינו ונשאל אותו את כל השאלות". עם זאת ציין קצין המשטרה כי מור לא הוכרז עבריין נמלט ולא הוגשה בקשה לצו מעצר בינלאומי. ככל הנראה, הוא נמצא בבלגיה.

   

  במשטרה מתגאים גם במעצרו באום אל פאחם של באסם חרירי (מחאג'נה) אחיו של יוסף חרירי, אחד מראשי משפחת הפשע, והוא חשוד בתיווך בעסקת סמים. בנצרת נעצר מרואן ואקד, המוגדר על ידי המשטרה כראש משפחת פשע בעיר. בראמה נעצר ראש משפחת אבו לאטיף, ומעצרים היו גם בבענה הסמוכה, בבית שאן, בדימונה, בערד ובבאר שבע.

   

  אחיו של מיכאל מור נעצר (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  אחיו של מיכאל מור נעצר (צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  המעצרים הגדולים באו אחרי שבמשך כשנה רכש שוטר סמוי מעבריינים סמים וכלי נשק. השוטר סיפר ל-ynet על הפעילות יחד עם עבריין שחצה את הקווים וסייע למשטרה. "הדברים היו לרוב גלויים, לאור יום", הוא גילה. "היינו נפגשים במקומות ציבוריים - בתי קפה ומסעדות". 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השוטר הסמוי, שהופעל על-ידי יחידת הסמויים בימ"ר חוף, סיפר כי הוא הרגיש בטוח בחברת העבריין, שחצה את הקווים אל הצד של שומרי החוק - בזמן שהיה בכלא. העבריין לשעבר הוא זה שארגן את העסקאות, שבזכותן הופללו הסוחרים. "בחרתי לקחת את המשימה הזו על עצמי", הוא אמר. "עשינו עסקים עם אנשים מפוקפקים. קנינו סמים, אמצעי לחימה, מטעני חבלה ועוד כל מיני דברים לא בריאים".

   

  השוטרים הסמויים. הדברים התנהלו לאור יום (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  השוטרים הסמויים. הדברים התנהלו לאור יום(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  הוא אמר כי העבריין שחצה את הקווים "פתח לו דלתות". "בגלל שהסתובבתי עם בן אדם מאוד מוכר בעולם העברייני, הוא נהג להתקשר ולארגן פגישות. אני הייתי מצטרף אליו", הוא סיפר. "היו קודם דיבורים בטלפון, איפה אתה? מה אתה רוצה לקנות? היינו נפגשים במקומות ציבוריים - בתי קפה ומסעדות. היו קודים שעוברי אורח לא יבינו. לאקדח קוראים תשע או ברזל. לסמים קוראים חול. קודים שלא כל אחד מסביב יבין".

   

  הסוכן סיפר כי מחירו של אקדח טוב "שלא רשום" יכול להגיע ל-25 אלף שקלים. "בעולם הזה רק כסף משחק. לא כבוד ולא שום דבר אחר. זה ממש לא מזכיר את מה שרואים בסדרות בטלוויזיה. אם יש לך יותר כסף אתה יותר חזק", סיפר הסוכן הסמוי. הסוכן הוסיף כי המטרה העיקרית של המבצע הייתה "לנקות את השטח" מסוחרי הסמים והנשק. "אני מקווה שזו תהיה רעידת אדמה בעולם הזה ואני מקווה שיבינו שהמבצע נועד להגן על האזרחים התמימים, שעלולים להיפגע מהנשק הזה".

   

  "פגיעה משמעותית בפשע באזור"

  מפקד המחוז, ניצב דותן, שיבח את עבודת הסוכנים. "תמיד יש דילמה בין הסוכנים בשטח, שרוצים להפליל עוד ועוד סוחרים לבין המפעילים שצריכים לרסן אותם", הוא אמר. "הייחוד של המקרה הזה הוא שאחד הסוכנים התחיל לפעול עוד כאשר היה בכלא".

   

  על המבצע עצמו סיפר ניצב דותן כי הוא התנהל במקביל בכל חלקי הארץ - מנהריה ועד אילת. "ב-4:15 לפנות בוקר נכנסו הכוחות בו זמנית למבצע המעצרים. אחרי כ-25 דקות התקבלו דיווחים על סיום מוצלח. היום עצרנו 85 אחוזים מתוך המופללים. האחרים ייעצרו בהמשך".

   

  מפקד הימ"ר במחוז חוף, ניצב משנה אלי אסיאג, אמר כי פעילותם של הסוכנים הסמויים כרוכה באופן קבוע בסיכון, שכן למרות הגיבוי והמעקב המפגשים אינם מתוכננים וצפויים. "מדובר בעסקאות נשק עם אנשים שאינם נורמטיביים", הוא אמר. "הסוכנים האלה פעלו בערים בצפון ובדרום, בכפרים, תוך הפגנת יכולת אישית ויכולת מקצועית של המפעילים".

   

  הוא תיאר את הפעילות בקרב ארגונו של מיכאל מור ואמר כי גם אם הארגון לא פורק בשל הפעילות, עצם הפללת שישה מחבריו

   מסבה לו נזק עצום. "הסוכנים הצליחו לחדור לארגון ולאסוף מידע מפליל על מספר דמויות בארגון באזור נהריה. חלק מהחשודים עסקו בעסקאות סמים, ובשלוחה הדרומית של הארגון גם עסקאות נשק".

   

  בעכו וסביבותיה נעצרו 31 חשודים שהיו מעורבים בעסקאות עם הסוכנים, וכן - לדברי המשטרה - מדובר בחשודים באירועי ירי שהיו בעיר העתיקה בעכו בשנתיים האחרונות. "זה מייצר מצב חדש באזור עכו ופגיעה מאוד משמעותית בגורמים העבריינים באזור", הוא אמר. "זה לא שאין כרגע גורמים חדשים שמתכוונים למלא את מקומם, אבל גם בהם אנחנו נטפל".

   

  "הוא מזמן פרש מעולם הפשע"

  סנגורו של חרירי, עו"ד באסל פלאח, אמר כי לדברי חרירי, השתמש אדם אחר בשמו. "הוא מזמן פרש מעולם הפשע ואפילו עזב את מקום מגוריו כדי להתרחק מהעולם הזה. כנראה מישהו השתמש בשמו כדי לבצע את העסקה", אמר. סנגורו של יריב אזולאי, יצחק איצקוביץ' הכחיש אף הוא בשמו את החשדות.

   

  עו"ד יהלי שפרלינג, המייצג את בדרי מור, גלעד בן שלמה ואורן רואימי, אמר כי הם מכחישים את החשדות וכי מדובר בחשדות ראשוניים, שאינם מוכרים לו. "מאוד תמוה שהמשטרה הוציאה את כל הפרטים עוד לפני שבכלל חקרו אותם. המשטרה יודעת שכעת נמצא בחקיקה חוק שימנע הדלפות מחקירה, ובכל זאת אנחנו רואים את כל החשדות על גבי העיתון".

   

  עו"ד יובל זמר, המייצג את זיו אבורמד, אמר כי לקוחו "מעולם לא מכר סמים ולא עסק בסמים, לא עם הסוכן המשטרתי ולא עם אדם אחר. הוא משוכנע כי בבוא היום תצא חפותו לאור".


  פורסם לראשונה 07/12/2011 15:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המבצע הלילי: הוארך מעצרם של 56 חשודים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכאל מור. במשטרה מאמינים שיחזור
  צילום: חגי אהרון
  צילום: משטרת ישראל
  רובה שנתפס אצל אחד החשודים
  צילום: משטרת ישראל
  צילום: משטרת ישראל
  אקדח שמצאו השוטרים
  צילום: משטרת ישראל
  ניצב-משנה אלי אסיאג
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  ניצב דותן. מחכים למור שיחזור
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים