שתף קטע נבחר

בוליביה: דגי פיראנה טרפו והרגו נער שקפץ לנהר

בן 18 ששתה לשוכרה קפץ לנהר בצפון מזרח המדינה, בו שרצו הדגים הטורפים. הוא דימם ונאכל בעודו בחיים

סרט אימה: נער בן 18 מבוליביה מת בסוף השבוע שעבר מתקיפה קטלנית של להקת דגי פיראנה בנהר סמוך לעיר רוסריו דל יאטה שבצפון מזרח המדינה, כ-640 קילומטר מהבירה לה פאס.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על פי הערכה משטרתית, החליט הקורבן - שהיה שיכור במהלך האירוע - לקפוץ מסירת הקנו שלו למי הנהר. זמן קצר לאחר מכן, הותקף על ידי הדגים הטורפים ודימם למוות במהירות.

 

דניאל קאייה, דובר המשטרה באזור, אמר כי יש אפשרות שמדובר בהתאבדות, משום שהקורבן עבד כדייג באזור, והיה מודע היטב לסכנות האורבות בנהר.

 

על אף המוניטין האכזרי שיצא להם, תקיפה של בני אדם על ידי דגי פיראנה נחשבת לנדירה. הם עשויים להגיע לאורך של כ-30 ס"מ, מצוידים בשיניים חדות וניזונים בעיקר מדגים, סרטנים, דו-חיים ימיים, זרעים, פירות וחלקי צמחים שונים.

באיגוד השימור העולמי (IUCN) אין הערכה לגבי מצב אוכלוסייתם בטבע.

 

על פי קרן הטבע העולמית (WWF) מדובר במין של דגים שאינו כה אגרסיבי. במקרים של רמות מזון נמוכות ומים רדודים, מומלץ לשמור מרחק מהדגים ובדרך כלל, הם אינם מהווים סכנה למי שמעוניין לשחות במים. מעת לעת, מתועדים מקרים נדירים של טריפות חיות גדולות שנכנסו למים, אך מדובר בעיקר בתקופות היבשות במהלך השנה, שבהן לא יורדים גשמים המשפיעים על מפלס המים בנהרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ארכיון. דגי פיראנה שנתפסו ברמת גן
צילום: אבי כהן
מומלצים