שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

לא כמו ענת קם: למה קצב הוכנס עם רכב לכלא?

בניגוד לאסירים אחרים נכנס הנשיא האנס עם רכבו ובליווי קרובי משפחתו - באיחור של חמש דקות - וחמק מהצלמים. שב"ס: שיקולים מבצעיים

לא בדיוק כאחד האדם: הנשיא השמיני משה קצב החל הבוקר (יום ד') בריצוי עונש המאסר שנגזר עליו בגין אונס ועבירות מין נוספות וזכה לפריווילגיה משירות בתי הסוהר, שהרחיק אותו מההמולה וזכה להיכנס עם רכבו ומקורביו ממש עד לפתח של כלא מעשיהו.

 

האסיר מספר 1 - הכתבות האחרונות

דלת הברזל נסגרה על קצב: הנשיא שאנס בכלא

קצב: "האמת תיחשף איתי או בלעדיי"

קצב: "הפכנו לסעודיה - חיבוק זה עבירת מין"

לפני הכלא: קצב נפגש עם שותפו לתא בניזרי

טיפים מהכלא: "בקומתיים יתנו לקצב לישון למטה"  

 

לשם ההשוואה, כאשר ענת קם נכנסה לכלא נווה תרצה לפני כשבועיים, היא ירדה מהרכב מול שער הכניסה וצעדה עד לשערי הכלא. התקשורת הורשתה אז לתעד אותה מקרוב והצלמים הקיפו אותה.

 

בדרך כלל אסירים שמגיעים לראשונה לכלא מעשיהו מחנים את הרכב בחניה הנמצאת לפני שער הברזל. אז, יחד עם התיק והציוד האישי שלהם, הם צועדים עד לכניסה לכלא. קצב לא היה צריך לעשות את עשרות המטרים האלה ברגל, אלא נכנס עם רכבו לתוך הכלא, למתחם שבו נמצאת הכניסה לכלא מעשיהו, לנציגות השב"ס ולבית הספר לצוערים. הנשיא לשעבר ירד מהרכב, בזמן שכלי התקשורת היו עשרות מטרים ממנו, מאחורי שער הברזל. בשב"ס נימקו את ההליך ב"שיקולים מבצעיים".

 

קצב גם איחר לכלא בכמה דקות, לשם הוא היה צריך להגיע עד השעה 10:00, אך הוא לא צפוי להיענש על כך.

 

ערב כניסתו של קצב לכלא מתחו אסירים ביקורת על העובדה שקצב מרצה את עונשו באגף התורני בכלא - בו נמצאים אסירים חרדים. לכלא עצמו הגיע קצב ללא כיפה על ראשו. אחד

 האסירים בכלא אמר כי זו פריווילגיה להיות באגף התורני: "הוא קיבל אותה רק בגלל מעמדו. הוא בכלל לא חרדי. אז מה אם יש לו כיפה על הראש? כל אסיר שני שם כיפה על הראש ולא מעבירים אותו לאגף התורני".

 

בתגובה לטענות האסירים, אמרה דוברת השב"ס, סגן-גונדר סיון ויצמן: "האגפים התורניים ושומרי המצוות מיועדים לאסירים שמנהלים אורח חיים דתי. דרישות המשמעת באגפים התורניים הינן מחמירות יותר מאגפים אחרים, ומי שלא עומד בתנאים הנדרשים נפלט מהאגף. אי לכך אין שב''ס רואה באגף התורני כפרווילגיה. מי שמחליטה על שיבוצו של אסיר היא ועדת המיון של שב"ס, ששוקלת את כל הקריטריונים אופי האסיר צרכיו וצורכי המערכת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב עם הקרובים עד הכניסה, הרחק מהצלמים
צילום: ירון ברנר
ענת קם מול הצלמים
צילום: ירון ברנר
מומלצים