שתף קטע נבחר

מי נשאר באתרי ההורדות הישראלים?

שני אתרי הורדות גדולים הורדו מהרשת בשבוע שעבר; אבל הסצינה חיה ופורחת ברשת העברית. הנה האתרים שחמקו - בינתיים - מתחת לראדר

הורדות.נט ו-wnet ירדו בשבוע שעבר מהרשת בעקבות פניית חברות התקליטים והסרטים לבית המשפט המחוזי בתל אביב; אבל אתרי אינטרנט חולקים תכונות רבות עם הפטריה רבת העוצמה: גם כשאתם חושבים שקטפתן את כולן, הרשת התת-קרקעית שלהם מצמיחה נבגים חדשים. וחוץ מזה, הם עושים לכם כאב בטן. הנה כמה אתרי הורדות ישראלים ששרדו את המתקפה האחרונה:

 

Sratim4U

(עדכון: מאז כתיבת שורות אלו האתר הוסר).

המקיף, וכנראה הגדול באתרים שלפנינו מכיל כמות נאה של לינקים לסדרות ולסרטים לצפייה, חלקם ישראלים, ביניהם גם סרטים מדובבים. השטנץ כאן הוא אמבד לאתרים שמאפשרים להעלות גם סרטונים שאין עליהם זכויות יוצרים - בעיקר Megavideo. יש גם לינקים לתוכנות ולמשחקים, אבל החלק הזה הרבה פחות עשיר.

 

 

למה לא ירד עדיין: הדומיין רשום על שם Bitnet Solution, חברה בקפריסין, וכל הלינקים באתר הם למקורות באתרים אחרים (יש לציין שכך היה גם ב-wnet, שגורלו לא שפר עליו למרות זאת).

 

downme

דאונמי הוא כמעט יותר פורטל תוכן מפורטל הורדות - יש בו הרבה כתבות על סרטים, אבל הרבה פחות לינקים. מצד שני, יש פה, להבדיל משאר האתרים ברשימה, התמקדות רבה במשחקים.

 

 

למה זה עדיין באוויר? הדומיין רשום על שם אדם פרטי, תושב ישראל - ועם זאת, הלינקים כאן מובילים החוצה.

 

iDown

גם כאן הדגש הוא על סדרות וסרטים לצפייה על גבי הרשת, ולא באיכות מרשימה. ההיצע, עם זאת, מסחרר; יש אתר בן שלם המוקדש לסדרות ישראליות; ויש גם מעין-מגזין, כלומר, האתר הזה הוא לא רק אתר של לינקים להורדות. יש כאן קצת יותר משחקי מחשב.

 

 

למה לא ירד עדיין: הדומיין הבינלאומי (.me) רשום על שם קונה אלמוני, שפרטיו נמחקו; גם כאן כל הלינקים הם לקבצים שמאוכסנים אצל אתרים אחרים.

 

Mורידים

גם כאן - יש "משחקים" ו"שונות", אבל האתר הזה עסוק בסרטים ובסדרות. גם כאן יש סדרות עבריות - פה אפשר למצוא פרקים מהסדרה החדשה אחת אפס אפס. לעומת זאת, כאן, שלא כמו באתרים אחרים, יש לינקים להורדת קבצים (מאתרים חיצוניים, כמובן) ולא רק סטרימינג. בראשית האתר מופיעה הודעה הרלוונטית לזמננו: "לאור הסיבות הידועות אנחנו משיקים במיזם (כך במקור) חדש, פורטל הורדות ישירות".

 

 

למה עוד לא ירד מהאוויר? הדומיין דווקא רשום על שם חברה ישראלית, XFum Nike, מנתניה - אבל כל הקישורים הם לאתרים אחרים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תעשו הורדות בעברית, כל העורכדינים יבואו
צילום: Surian Soosay
מומלצים