שתף קטע נבחר

מאות הפגינו בירושלים: "מדינת טליבאן"

המחאה נגד הדרת הנשים הוציאה מאות מפגינים בירושלים, שצפו בהופעות של איה כורם, אחינועם ניני ואניה בוקשטיין. ניני: "אני רואה לנגד עיניי כיצד הופכים את מדינת ישראל למדינת טליבאן"

כמה מאות בני אדם הפגינו הערב (יום ד') ברחבת המשביר בירושלים ומחו נגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי. באירוע הופיעה שורת זמרות ובהן: אחינועם ניני, אניה בוקשטיין, איה כורם, יעל דקלבאום, להקת טרנטינה, רונית אורלנד ולהקת "שירת מחר" של התנועה המסורתית.

 

זה האירוע השלישי המתקיים בבירה בעקבות שורת מקרים של הדרת נשים במרחב הציבורי בירושלים בחודשים האחרונים, שהתבטאה בעיקר בהסרת דמויות נשים מקמפיינים פרסומיים.  

 

הופעת מחאה בירושלים (צילום: AP) (צילום: AP)
הופעת מחאה בירושלים(צילום: AP)

 

הזמרות שהשתתפו בהתנדבות באירוע אמרו שהגיעו לזעוק את זעקתן של הנשים הישראליות המודרות לשולי החברה על ידי גורמים קיצוניים. חברות להקת טרנטינה אף הופיעו לאות מחאה מכוסות ברעלה.  

 

מאות מפגינים הגיעו למרות הקור  (צילום: AP) (צילום: AP)
מאות מפגינים הגיעו למרות הקור (צילום: AP)

 

אחינועם ניני אמרה כי היא בוגרת חינוך תורני, אך היא בזה לשימוש שעושים ביהדות לשם הדרת מחצית מהציבור: "אינני חרדית, אך אני חרדה למצב בישראל היום, אני רואה לנגד עיניי כיצד הופכים את מדינת ישראל למדינת טליבאן". חבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) הכריז כי "הציבור הישראלי לא ייתן לגורמים קיצוניים להפוך את ישראל לאיראן ואת ירושלים לטהרן".   

 

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", שארגנה את האירוע אמר ל-ynet: "אנחנו מתכוונים להמשיך לשיר בכל מקום ובכל זמן עד שתיפסק התופעה המכוערת של הדרת נשים מהמרחב הציבורי". לדבריו, "הנושא של שירת נשים הוא סמל למאבק הרחב יותר שמתחולל בישראל בין אלו החפצים לשמור את מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית לבין אלו שמבקשים להפוך אותה לתיאוקרטיה הלכתית".

 

אייל אקרמן, רכז בתנועה ציין כי ההפגנה הזו מוכיחה לחברה הישראלית ש"אנחנו לא מתכוונים לוותר ושיש אפשרות לנצח במאבק על דמותה של ירושלים. רק השבוע חזרו תמונות הנשים לרחובות העיר והמגמה הזו תלך ותגבר, כי הגורמים הקיצוניים עברו את הגבול ולנו אין כוונה לוותר בנושא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרנטינה בהופעה בפני מאות
צילום: AP
מומלצים