שתף קטע נבחר

מהנדס העיר ירושלים: צו סגירה לגשר המוגרבים

ראש הממשלה חשש ממהומות בגלל המצב המדיני הרגיש, אבל בעירייה מזהירים מהתלקחות אחרת לגמרי: "אסון הכרמל 2", הם טוענים, עלול להתרחש אם הגשר הזמני לא ייסגר. למנהלי אתר הכותל ניתנו 7 ימים להגיב. מה יעשה נתניהו?

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, דוחק בראש הממשלה לפעול בדחיפות: עיריית ירושלים הודיעה היום (א') כי מהנדס העיר עומד להוציא צו המורה על סגירה מיידית של "מעלה המוגרבים" - הגשר המוביל מרחבת הכותל להר הבית - ואיסור שימוש בו, בשל העובדה כי המבנה מהווה סכנה לציבור, דליק במיוחד ובסכנת התמוטטות. המבנה הזמני לא נהרס עד כה בשל חששו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מזעם המוסלמים באזור כולו ומהתלקחות מהומות.

 

הגשר בשער המוגרבים - היסטוריה של רגישות:

 

אסון בדרך? גשר המוגרבים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אסון בדרך? גשר המוגרבים(צילום: EPA)

 

מהנדס העיר, האדריכל שלמה אשכול, כתב אתמול לקרן למורשת הכותל, שאחראית על המתחם, כי "יש במבנה משום סכנה מיידית למחזיקים, לציבור ולנכסים הסמוכים הנובעת בין היתר מסכנת דליקה והתמוטטות. לפיכך בכוונתי ליתן צו לסגור מיד את המבנה ולא להרשות בו כל שימוש". לקרן למורשת הכותל ניתנו שבעה ימים להגיש את השגותיה על הוראתו של המהנדס.

 

לפני למעלה מחודש הכריז מהנדס העיר כי מעלה המוגרבים הזמני מהווה סכנה לציבור, על פי חוות דעת של מפקד שירותי הכיבוי בירושלים ומהנדס מבנים מסוכנים בעירייה שקבעו כי הגשר הזמני (מעלה העץ) מסוכן בשל היותו בנוי מחומרים דליקים, שלא על פי תקני הבנייה, ומצבו הפיזי הרעוע. בהודעת העירייה היום נטען שדליקה עלולה לעלות בחיי אדם ואף מזהירים מ"אסון הכרמל 2".

  

במעלה משתמשים מדי יום מאות בני אדם, תיירים, מתפללים וכוחות הביטחון.

 אם ייסגר, ליהודים לא תהיה כניסה להר הבית. מהנדס העיר הדגיש בהודעתו כי הסגירה הינה מוחלטת למעט כוחות ביטחון מצומצמים שיורשו לעשות בגשר הרעוע שימוש מוגבל במקרים דחופים, כמו בעת עלייה לפיזור הפגנות בהר הבית.

 

בלשכת ראש הממשלה לא התייחסו היום לצעד של העיירייה. במערכת הביטחון עדיין חוששים ממהומות, ולפי שעה אין החלטה של הדרג המדיני. מלשכת רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ נמסר כי הם "לומדים את הצו" ואת משמעויותיו. "כמובן שכל החלטה לוקחת בחשבון את ההשלכות הבטיחותיות על העולים בגשר והמתפללים בכותל".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים