שתף קטע נבחר

גלעד שליט לפעילים: "אודה לכם כל ימי חיי". צפו

בסרטון שהוקלט לקראת פגישת מחזור של המטה לשחרור שליט, דיבר החייל החטוף לפעילים לראשונה מאז שובו. "כשהייתי בשבי שמעתי רבות על התגייסותכם למעני", סיפר, "אני אסיר תודה לכולכם ולכל אחד לחוד". צפו בשליט ובשידור החי מכנס הפעילים

הפעילים שעבדו במשך 1,941 ימים למען שחרורו פוגשים את גלעד שליט - על המסך. הפעילים הגיעו הערב (שבת) ל"פגישת המחזור" בחדר האוכל של קיבוץ שפיים, וברכה מגלעד שהוקלטה מראש הוקרנה בפניהם על המסך במקום. ynet העביר בשידור חי את כינוס הפעילים, ומפרסם את ברכתו של גלעד.

 

"ערב טוב לכולם", פנה גלעד שליט לפעילים בסרטון. "אני שמח שבאתם לכאן הערב ושיש לי הזדמנות לדבר אליכם ולהודות לכם על מה שעשיתם למעני בכל שנות השבי שלי. בזמן שהייתי בשבי שמעתי רבות על ההתגייסות שלכם למען שחרורי מהשבי, וכמובן גם לאחר חזרתי הביתה".

 

גלעד הוסיף: "אני בטוח שעוד אשמע רבות על המסע הארוך והמתיש הזה שהתחלתם בקיץ 2006 והמשכתם מבלי להתייאש, מבלי לסגת, על אף הקשיים, העליות והירידות, התקוות והאכזבות, עד לסופו המיוחל ב-18 לאוקטובר. אני יודע ללא ספק שהמאבק הנחוש והמתמשך שלכם לשחרורי, כל אחד כפי יכולתו, ההתמדה והתמיכה במשפחתי לאורך הדרך הארוכה, היוו את אחד הגורמים המכריעים שתרמו להחלטה להחזיר אותי הביתה".

 

אביבה שליט רוקדת עם הפעילים (צילום: אבי זולי   ) (צילום: אבי זולי   )
אביבה שליט רוקדת עם הפעילים(צילום: אבי זולי )

 

שליט חתם את דבריו באמירה: "אני רוצה להודות לכם הערב על כל אלה מעומק ליבי ולומר לכם שאני אסיר תודה לכולכם ולכל אחד בנפרד, ואמשיך להיות אסיר תודה לכם בכל ימי חיי. תודה גדולה לכולכם וערב טוב".

 

300 מהפעילים למען שחרור שליט התכנסו בשפיים, והאב נועם שליט הגיע לברכם ונאם באירוע. "אין לכם מושג כמה אני נרגש לעמוד פה בנסיבות האלה, באירוע הזה", אמר בהתרגשות על הבמה. "אין לכם מושג איזה פער קיים בין הנסיבות שבהן הכרנו ובהן נפגשנו בעבר לבין הנסיבות שאנו נפגשים בהן היום, וזה אומר את הכל".

 

ליבמן: אני כותב ספר על המאבק

"הגענו הערב לנקודת הסיום של המסע הארוך הזה, נקודה שבה אפשר לברך על המוגמר", הוסיף שליט האב. "אמנם לגלעד יש עדיין דרך ארוכה ללכת, אבל אתם - הפעילות והפעילים היקרים והמסורים - יכולים לומר היום 'תם ונשלם'".

 

גלעד שליט ליד ביתו אחרי שובו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גלעד שליט ליד ביתו אחרי שובו(צילום: AFP)

 

לאחר שפירט את השתלשלות המאבק, הוסיף נועם שליט: "גלעד עדיין לא יודע על כל הפעילות הענפה והאינטנסיבית שנעשתה למענו, על הרבה אנשים טובים שפעלו ללא לאות במשך הרבה שנים. מן הסתם קשה לו להכיל כזאת כמות גדולה של אינפורמציה, אבל אני מניח שעם הזמן הוא ייחשף לכל הדברים שנעשו ולכל האנשים והגופים שפעלו וליוו אותנו בנאמנות ובעקשנות עד תום המאבק".

 

שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק לשחרור גלעד, בירך את הנוכחים. הוא הודה לפעילים על כך שפעלו למען החזרתו ותרמו להחזרת הערכים לתוך השיח הישראלי. "אתם הגיבורים של 2011", אמר ליבמן, "מהדהדים דבריו של יצחק שדה, שאמר כי 'גבורה אינה רק האומץ בקרב, אלא היא היפוכה של האנוכיות'". ליבמן הודה גם לראש הממשלה בנימין נתניהו, "על החלטתו האמיצה". ל-ynet אמר כי החל

בכתיבת ספר על המאבק לשחרור שליט.

 

שי גרוס, אחד הפעילים המרכזיים לשחרור שליט ומי שבעצמו היה חטוף באנטבה, אמר בשיחה עם ynet כי זהו רגע של הקלה גדולה וסגירת מעגל גם עבורו. "ראיתי את גלעד לפני כשבועיים, הוא העלה במשקל ומצבו היה טוב בהרבה משציפיתי. ברור שייקח לו זמן, ובטח ובטח שקשה לו להיות במקום כמו זה עם הרבה אנשים. גם לי היה קשה בהתחלה, אבל אין לי ספק שהוא יהיה בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט בסרטון. "עוד אשמע רבות על המסע שלכם"
צילום: טל גורן ותמר פרוס
מומלצים