שתף קטע נבחר

ההפוגה תמה: רקטה נורתה מעזה למועצת אשכול

לאחר שקט של יותר מחצי יממה, שוגר קסאם מרצועת עזה ונפל בשטח פתוח במועצת אשכול. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים

סבב ההסלמה הנוכחי עדיין לא נגמר: הערב (יום שבת) נורתה רקטה מרצועת עזה ונפלה בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית אשכול. גם ירי זה, כמו שאר הרקטות ששוגרו בסוף השבוע, לא גרם נזק או לנפגעים.

 

הירי הגיע לאחר ההפוגה הארוכה ביותר בגל האחרון, שהחל עם חיסולו בעזה של עיסאם בטש, ששלח חוליית טרור למצרים. הבוקר שוגרו ארבע רקטות קסאם מהרצועה  והתפוצצו בשטחים פתוחים, שתיים במועצה האזורית אשכול ושתיים במועצת חוף אשקלון. הרקטות נורו שעות ספורות לאחר שכלי טיס של חיל-האוויר תקפו יעד טרור בדרום הרצועה.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, קיים אמש הערכת מצב על רקע ההסלמה בדרום. אתמול נורו לעבר ישראל 12 רקטות, כשלפנות ערב נורו לראשונה בסבב הנוכחי שתי רקטות גם לאזור אשדוד והמועצה האזורית באר-טוביה. בעזה דווח כי ילד בן 12, שנפגע אתמול בתקיפת צה"ל, מת מפצעיו.

 

שלשום הופחתה ההתרעה החמה לגבי פיגוע שעשוי לצאת מאזור הגבול בין ישראל למצרים לדרג נמוך יותר, בעקבות חיסולו בעזה של בטש. באותה הפצצה של חיל האוויר נהרג גם אחיינו של בטש, סובחי, שנסע עמו במכונית. לדברי הפלסטינים, עוד שישה נפצעו. היום התגאו בצה"ל בהישג נוסף: בתקיפה בלילה שעבר, שבאה בתגובה לירי הרקטות לדרום, הושמדו כמה רקטות במחנה אימונים סמוך לתל-סולטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם הפעם לא נגרם נזק
צילום: רועי עידן
מומלצים