שתף קטע נבחר

נתניהו: אצא לאפריקה לטפל בבעיית המסתננים

ראש הממשלה כינה את סוגיית הפליטים "מכת מדינה", והדגיש כי "אין לנו חובה לקבל מסתננים בלתי חוקיים". עוד בתוכנית שתאושר בישיבה: זירוז הקמת מתקן המעצר הענק, הגדלת הקנסות על מעסיקים והשלמת בניית הגדר בדרום

סוגיית הפליטים המסתננים לישראל תוביל את ראש הממשלה ליבשת ממנה מגיעים רבים מהם. במאבקו לקדם את סידורי החזרה למדינות מוצאם, ייצא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאפריקה, כך הצהיר הבוקר (יום א') בפתח ישיבת הממשלה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

"זו מכת מדינה - בכלכלה, בחברה, בביטחון הפנימי", אמר נתניהו. "אין לנו חובה לקבל מסתננים בלתי חוקיים. הפליטים הם טפטוף קטן בתוך הזרם. בפליטים נמשיך לטפל. נישטף אם לא נטפל. זו לא עוד החלטה, זה הכרח, צורך עליון".

 

נתניהו התייחס גם לבניית הגדר באזור הדרום ולכוונה להקים מתקן שהייה נוסף שיקלוט את המסתננים, ואמר כי "היום אנו משלימים קטע של הגדר באזור אילת. זה הקטע הכי קשה טופוגרפית. המרכיב השני הוא הקמת מתקני השהייה והמעצר כדי לאפשר לקלוט את אותם פליטים. אנו נעצים מאוד את הקנסות על המעסיקים", הוסיף.

 

נתניהו בשיחה עם מסתנן מסודן (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
נתניהו בשיחה עם מסתנן מסודן(צילום: אבי אוחיון לע"מ)
 

באשר להשבת הפליטים למדינותיהם - שכללה גם דרישה של שר הפנים, אלי ישי, להגדלת הפיצויים הניתנים להם - הבהיר נתניהו כי הוא מתכוון לנסוע לאפריקה, שם יקדם את סידורי החזרה. "כל זה כרוך בהוצאה משמעותית. כל מרכיבי הכלכלה מושפעים מן הנושא הזה. צריך להבטיח את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

מוקדם יותר, אמר ישי כי "אנו מגלים איפוק רב, אך גם לאיפוק יש גבול. אנו נידרש לפעולה רחבה אם זה יימשך. אני מקווה שלא נצטרך להגיע לזה. אנו לא מחפשים את זה, אך אם לא יהיה מנוס נפעל". לדברי ישי, "ברגע שיהיה מתקן שהייה, נוכל להתחיל לאכוף. אמרו עלי שאני גזען, אבל כמה שזה מאוחר, צריך להתחיל להוציא אותם. מי שירצה, יצא מרצון, ומי שלא, נפעל בדרכים אחרות. אני מרחם על ילדי ישראל. אי אפשר להפוך את ישראל למקלט לכל מי שבא מאפריקה. אני צריך לדאוג לרוב יהודי בישראל". 

 

גם שר האוצר, יובל שטייניץ, התייחס לנושא ואמר כי "רוב שרי הממשלה מבינים שחסימת גבול הדרום למסתננים היא

מעשה ציוני. אסור לנו להמשיך בזה. זו משימה דחופה ונצטרך לקצץ שני אחוז כדי לטפל בתופעה. זה חל על כולם ללא יוצא מן הכלל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, היום. "מכת מדינה"
צילום: רויטרס
אלי ישי. "מגלים איפוק"
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים