שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורמים מדיניים: אובמה לא עושה די נגד איראן
  גורמים בכירים הביעו בשיחה עם ynet תסכול מכך שהבית הלבן אינו פועל באופן נחרץ יותר לקידום סנקציות חריפות בהרבה נגד טהרן. "צרפת ובריטניה התחילו לפעול, ממשל אובמה עדיין לא פועל במלוא העוצמה"

  תסכול וחוסר שביעות רצון בישראל מהתנהלות הבית הלבן בעניין הסנקציות על איראן: גורמים מדיניים בכירים, השותפים לדיונים בפורומים המדיניים-ביטחוניים המצומצמים, הביעו הערב (יום א') בשיחה עם ynet תרעומת על המדיניות שנוקט הממשל האמריקני כלפי איראן. "הממשל עדיין לא פועל במלוא העוצמה כדי להטיל סנקציות משמעותיות על טהרן", אמרו. 

   

  הכותרות האחרונות על איראן:

  כמו הפלת ה-U2. איך עלול המל"ט לעזור לאיראן?

  "המתקן באיספהאן לא ניזוק, מבנים לידו נהרסו"

   

  בירושלים שיבחו את הקו שנקטו נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, וראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, וגורמים ישראלים בכירים ציינו כי "צרפת ובריטניה החלו לפעול באופן נחרץ, בעוד שהממשל של הנשיא ברק אובמה עדיין לא גיבש מדיניות חריפה מספיק".

   

  אותם גורמים בכירים אמרו כי "בשעה שהקונגרס והסנאט מקדמים חקיקה, הבית הלבן פועל על פי אידאולוגיה שאפשר להגדיר 'הססנית'. עמדה ברורה נדרשת בעניין האיראני, אבל הממשל עדיין לא ביצע את הצעדים הנדרשים כדי לפגוע משמעותית במשטר האייתוללות".

   

  השגריר האמריקני בישראל, דן שפירו, אמר ביום חמישי בשיחה עם כתבים ישראלים כי הממשל האמריקני וממשלת ישראל מתואמים לגמרי בכל הקשור לצעדים שננקטים כלפי המשטר בטהרן. שפירו הדגיש גם כי ארה"ב וישראל רואות עין בעין

  בכל הנוגע לצורך למנוע מאיראן נשק גרעיני, וציין כי "כל האופציות על השולחן".

   

  אלא שבירושלים קצת פחות מרוצים מקצב התקדמות הסנקציות והצעדים שנוקטת וושינגטון נגד איראן. גם שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לאחרונה בראיונות לתקשורת כי הסנקציות החדשות שהוטלו על איראן הן הצעד הנדרש, אך הדגיש כי יש להחריפן כדי לשתק את המשטר האיראני ולגרום לו לשנות את מדיניותו באשר להשגת נשק גרעיני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים