שתף קטע נבחר

הרב מרדכי אליהו: עכשיו המחזמר

מיוזיקל חדש שיעלה בחנוכה ויתחרה על ליבם של הילדים, יעסוק בחייו של הרב מרדכי אליהו, שהוכתר לאחר מותו כ"אביהם של ישראל". כך שרים את סיפור חייו של מי שהיה הראשון לציון

אחרי "מרי לו" ו"לילה לא שקט", צביקה פיק ושלמה ארצי - קבלו את הדבר הגדול הבא: הרב מרדכי אליהו. בין שלל הפסטיגלים, פסטיבלים, הצגות ילדים ומופעי חנוכה - עם ובלי הכשר, צצה הפקת ענק מפתיעה במיוחד. מי שהיה הראשון לציון ונפטר לפני כשנה, הוא כוכב מחזמר חדש לציבור הדתי, "אביהם של ילדי ישראל".

 

עוד ב"אורות ":

 

לאחר מותו, הפך הרב מרדכי אליהו למודל השראה למגוון רחב של יצירות: סמוך לפטירתו יצאו שתי סדרות של ספרים שעסקו בחייו: אחת למבוגרים והשנייה לילדים, קצת אחרי פורסם ספר קומיקס אודותיו - ובין לבין נכתב גם שיר. כך שמחזמר בעיתוי הנוכחי הוא כמעט צעד מתבקש. 

 

רב והצגה מוזיקלית? זה אולי לא נראה מחובר, ברגע הראשון, אבל את זה אמרו גם על ספר הקומיקס שנכתב בהשראתו, מיד כשיצא. "נראה שיש מרחק רב בין רב ומחזמר", מודה אייל ניידורף, אחד השחקנים בהצגה, "אבל המחזמר הוא ניסיון לגשר בין החויה של המוזיקה לעולם התורה. אנשים שהכירו אותו, גילו שהייתה בו מורכבות של שיר ולחן".

 

"רציתי שהילדים יצאו מהמחזה בתחושה לא של מלאך, אלא של ילד שגדל במשפחה קשת יום", מסביר דביר שרייבר, הבמאי והכותב, ולכן הוא מיעט להשתמש בסיפורי המופתים על הרב, והדגיש יותר את הסיפורים האנושיים והמרגשים. המפיק אלי מנדל, מי שעומד מאחורי הרעיון של מחזות חנוכה כשרים מתחילת הטרנד, מוסיף כי ילדים ומבוגרים לא יצאו מההצגה כפי שנכנסו אליה.

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לראות למחזמר מסוג אחר. 

 

 

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הצצה לילדותו של הרב. מתוך ההצגה
צילום: אורות
מומלצים