שתף קטע נבחר

רומני בעימות עם פרי: "נתערב על 10,000 דולר?"

המירוץ הרפובליקני למועמדות לנשיאות מתחמם, והמועמדים מתחילים לאבד את העשתונות. מיט רומני הציע לריק פרי, בלהט העימות הטלוויזיוני להתערב על סכום כסף לא קטן. איש לא יזכור על מה התערבו, אבל רומני "זכה" לתדמית של עשיר מנותק

גול עצמי: המועמד הרפובליקני מיט רומני הושיט את ידו לעבר ריק פרי במוצאי שבת והציע לו "להתערב על 10,000 דולר" בלהט ויכוח בין המועמדים הרפובליקנים לנשיאות, בעימות שהועבר בשידור חי ברשת ABC. ההצעה להתערבות נבעה מוויכוח על פרט טכני בנוגע לרפורמה בבריאות שהנהיג רומני כשהיה מושל מסצ'וסטס. אילו פרי היה מסכים להתערבות, הוא היה כמובן מפסיד 10,000 דולר. רומני אמנם צדק, אבל הוא יצא המפסיד הגדול בעימות הטלוויזיוני. צפו בהצעה של רומני.

 

 
אף אחד לא זוכר מה נאמר במשדר ועל מה התווכחו. כולם רק זוכרים שמיט רומני, העשיר והמנותק, מציע התערבות על סכום של 10,000 דולר. על טעות כזו משלמים - ויריביו של רומני לא פסחו על ההזדמנות להכות בו.

 

"רומני מנותק מהאזרחים הרגילים"

ריק פרי המשיך להלום ביריבו גם אתמול בראיון לרשת "פוקס" בו אמר כי "בדרך לכאן עברתי על פני בתים שדייריהם לא חושבים שהתערבות על 10,000 דולר היא בכלל מעשית. אני חושב שהוא מנותק לגמרי מהאזרחים הרגילים של אייווה".

 

אצלנו בטקסס זה לא עובד ככה. פרי (צילום: AP) (צילום: AP)
אצלנו בטקסס זה לא עובד ככה. פרי(צילום: AP)
 

 

אפילו ג'ון הנטסמן, שאינו מתמודד בבחירות המקדימות במדינת אייווה, וכלל לא התייצב לעימות במדינה זו, שיגר מניו המפשייר מסר שלגלג על הצעת ההתערבות האומללה של רומני.

 

ואיך רומני עצמו ניסה לצאת מהתסבוכת? באמצעות פנייה לרגש: הוא סיפר שאחרי העימות ניגשה אליו אשתו אן, נישקה אותו ואמרה לו: "אתה עושה הרבה דברים טוב מאוד, התערבות זה לא אחד מהם".

 

גינגריץ' שומר על מעמדו

זה היה העימות הגדול האחרון לפני הבחירות באייווה. 7.5 מיליון איש צפו בו וכל המועמדים כאחד ניסו לזעזע את ניוט גינגריץ', המוביל על פי הסקרים, ששמר על קור רוח והצליח להדוף את כל הניסיונות לפגוע במעמדו.

 

על פי סקר אחרון של גאלופ, גינגריץ' עדיין מוביל בקרב הרפובליקנים עם 33 אחוזים לפני רומני, שזוכה ל-23 אחוזים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גב אל גב. ריק פרי ומיט רומני בעימות טלוויזיוני
צילום: AFP
מסע מפרך לנשיאות. ריק פרי
צילום: AP
מומלצים