שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אין מעבר להר הבית: גשר המוגרבים נסגר

  למרות האזהרה מירדן: בשל ליקויי הבטיחות שמצא מהנדס העיר ירושלים, בקרן למורשת הכותל סגרו את המעבר. המהנדס קבע כי יש לסגור את הגשר בשל העובדה כי המבנה נמצא בסכנת התמוטטות: הוא דליק במיוחד ומהווה סכנה לציבור

  ראש הממשלה חושש שהריסת גשר המוגרבים תוביל למהומות - ובינתיים הוא נסגר: הקרן למורשת הכותל לא אפשרה הבוקר (יום ב') לעבור בגשר המוגרבים, המוביל מרחבת הכותל המערבי להר הבית, במהלך שעלול להוביל לעימות עם ירדן. בעקבות סגירת המעבר, רק מוסלמים יכולים להגיע להר הבית.

   

  הגשר נסגר אתמול בעקבות צו של מהנדס עיריית ירושלים, שקבע כי יש ליקויי בטיחות במעבר. מהקרן נמסר כי היא פועלת לפי הוראות הבטיחות. רק בסוף השבוע הזהירה ממלכת ירדן את ישראל לא לשנות את הסטטוס קוו בגשר, למרות שמדובר בגשר בו משתמשים רק יהודים ותיירים.

   

  ביום ראשון בשבוע שעבר הודיעה עיריית ירושלים כי מהנדס העיר עומד להוציא צו המורה על סגירה מיידית של "מעלה המוגרבים" - הגשר המוביל מרחבת הכותל להר הבית - ואיסור שימוש בו, בשל העובדה כי המבנה מהווה סכנה לציבור, דליק במיוחד ובסכנת התמוטטות. המבנה הזמני לא נהרס עד כה בשל חששו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מזעם המוסלמים באזור כולו וממהומות.

   

  הגשר המוביל להר הבית (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  הגשר המוביל להר הבית(צילום: EPA)

   

  לפני למעלה מחודש הכריז מהנדס העיר כי מעלה המוגרבים הזמני מהווה סכנה לציבור, על פי חוות דעת של מפקד שירותי הכיבוי בירושלים ומהנדס מבנים מסוכנים בעירייה שקבעו כי הגשר הזמני (מעלה העץ) מסוכן בשל היותו בנוי מחומרים דליקים, שלא על פי תקני הבנייה, ובשל מצבו הפיזי הרעוע. בהודעת העירייה בשבוע שעבר נטען שדליקה עלולה לעלות בחיי אדם ואף מזהירים מ"אסון הכרמל 2".

   

  בוואקף, הגוף המנהל את מתחם הר הבית, אמרו כי לא התייעצו עמם בנוגע לסגירת הגשר. "מדובר בסוגיה רגישה", אמר

   מנהל הוואקף, "הגשר כל כך קרוב למסגד. פלסטינים, ערבים ומוסלמים ברחבי העולם לא ישמחו מכך". לדבריו, אלה חושבים כי ישראל מנסה לפגוע במסורת שלהם במסווה של סיבות ביטחוניות.

   

  בגשר משתמשים מדי יום מאות בני אדם, תיירים, מתפללים וכוחות הביטחון. מרגע סגירתו, היהודים לא יכולים להיכנס להר הבית. מהנדס העיר הדגיש בהודעתו כי הסגירה הינה מוחלטת, למעט כוחות ביטחון מצומצמים שיורשו לעשות בגשר הרעוע שימוש מוגבל במקרים דחופים, כמו בעת עלייה לפיזור הפגנות בהר הבית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים