שתף קטע נבחר

אלרוב: "החברות גונבות את הציבור החילוני"

מוביל מחאת הקוטג': "המחירים בבני ברק הרבה יותר נמוכים. אם מטרנה עולה בבני ברק 50 שקל ובתל אביב 70, אז מישהו גונב פה מישהו". לפאנל נכנסו כ-50 פעילי מחאה שהפכו בשלב מסוים את האירוע למפגן מחאה והקריאו את מגילת העצמאות

"החברות גונבות את הציבור החילוני". כך אמר היום (ב') מוביל מחאת הקוטג', איציק אלרוב, בוועידת ישראל לעסקים.

 

 

אלרוב, חרדי מתון בעצמו, אמר: "המחירים בבני ברק הרבה יותר נמוכים. אם מטרנה עולה בבני ברק 50 שקל ובתל אביב 70, אז מישהו גונב פה מישהו. ואם יו"ר אסם, אדון פרופר, אומר שאין לו רווח מספיק להוריד מחירים ב-30%, ונותן הנחות למגזרים מסויימים בשיעור גבוה יותר, הוא עובד על מישהו. לא הגיוני שהמחירים בישראל יותר גבוהים מהמחירים במדינות באירופה שבה השכר הרבה יותר גבוה".

 

"צריך להמשיך לנער את האדון שמחון ואדון קדמי (שר התמ"ת ומנכ"ל התמ"ת, ת.ג), שיתחילו לדאוג לא רק למגזר אחד. חברות צריכות להבין שאפשר להוריד מחירים ושהן יענשו אם הן לא יעשו את זה.יש אנשים בישראל שאין להם כסף לרופא שיניים לילד וזה לא יכול להימשך". 

 

אלרוב השתתף בפאנל שבו נכחו גם ראשי מחאה אחרים, ביניהם יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, והפעילה החברתית סתיו שפיר. והשלושה נשאלו לגבי הספין, לפיו המחאה החברתית גורמת להאטה במשק. אלרוב ענה: "זה ששופרסל מפסידה זה לא בגלל משבר כלכלי אלא בגלל שהיא לא נענתה לאתגרים שהיצבנו לה. היא יכולה להיענות לדרישות ולהוריד מחירים ואז היא לא תיענש על ידי הציבור".

 

שמולי ענה לאותה שאלה: "אני מקווה שלממשלה במדינה דמוקרטית יש תשובה פחות דמגוגית לטענות ולדרישות לגיטימיות של מפגינים. הממשלה היא זאת שקובעת את כללי המשחק והיא צריכה לתת מענה לשאלות ולמצוקות הדיור ומצוקות אחרות גם בזמני משבר ובעיקר בזמני משבר".

 

"הישראלי הממוצע לא הרגיש את השגשוג בחיי היום יום שלו אלא את המחנק ואת הפערים ואין סיבה שהוא ייענש על המשבר. אני לא מצפה שראש הממשלה ושר האוצר יניפו פתאום דגלים אדומים אבל המחאה לא נועדה לספק את

הפנטזיות של פקידי האוצר. לא הוצאנו עשרות אלפי סטודנטים להפגנות בשביל פטור ממס על קניות באינטרנט אלא בשביל דברים אחרים לגמרי שהממשלה מתעלמת מהם, כמו דיור בר השגה, והתירוצים על משבר כלכלי בכלל לא קשורים לעניין ".

 

שפיר הוסיפה: "תאוריית המחזוריות קובעת שכל 6 או 7 שנים יש משבר כלכלי, אז תמיד אנחנו לקראת משבר, בזמן משבר או אחרי משבר, וכשהציבור קם לדרוש את מה שמגיע לו, אז תמיד אפשר לסתום לו את הפה בטענה שהוא מסכן את הכלכלה". 

 

לפאנל, שבו נכחו גם נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ושר הביטחון אהוד ברק, נכנסו כ-50 פעילי מחאה שהפכו בשלב מסוים את האירוע למפגן מחאה. אחת הפעילות קמה על רגליה כאילו עמדה לשאול שאלה, ובכך אותתה לכל השאר לקום על רגליהם ולדקלם את מגילת העצמאות, בצירוף סיסמאות חברתיות הקשורות במחאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אלרוב: "צריך להמשיך לנער את האדון שמחון ואדון קדמי"
צילום: יובל חן
שפיר: "תמיד אנחנו לקראת משבר"
צילום: ירון ברנר
שמולי: "המחאה לא נועדה לספק את הפנטזיות של פקידי האוצר"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים