שתף קטע נבחר

אם נער שנרצח: לא להקל בעונש ללוקים בנפשם

אמו של רז חג'ג' שנרצח לפני ארבע שנים מזהירה מפני הקלות בעונש ללוקים בנפשם: "כל אחד צריך לפחד מהם. נדרש שינוי בחקיקה אבל לח"כים אין זמן"

"אפשרו לו לצאת ככה מפני שהוא חולה נפש. אבל דווקא בגלל זה אסור לו לצאת לחופשי, הוא פצצה מתקתקת". כך קראה הבוקר (יום ג') אילנה חג'ג', אמו של רז חג'ג', לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע צעיר כבן 21 בהריגתו. את שמו לא ניתן לפרסם כיוון שביצע את העבירה בעודו קטין. במסגרת עסקת טיעון הוא הודה בדקירתו של הנער בן ה-16 למוות במהלך קטטה בהרצליה לפני כארבע שנים. 

 

הנער רז חג'ג' נדקר למוות - עוד כותרות: 

אחרי 4 שנים: נאשם בהריגת נער יועמד לדין

החשוד ברצח: אני מתייסר על מותו

"אם לא הייתה שביתה, רז לא היה נרצח"

 

הצדדים עתרו במשותף בדרישה להשית על הצעיר 10 שנות מאסר, כשמעונשו ינוכו ארבע השנים בהן היה עצור וכן תקופה שבה אושפז בבית חולים פסיכיאטרי מאז המקרה. ההליכים המשפטיים נגדו חודשו לפני כמה חודשים, משנקבע כי הוא כשיר לעמוד לדין.

 

חברו של הצעיר, נאשם משני בפרשה, הודה והורשע בעבירות איומים והשמדת ראיה. הצדדים הסכימו כי יבקשו להטיל עליו עונש של ריצוי שעות לתועלת הציבור. הוא נשלח היום לתסקיר שירות מבחן ואילו גזר הדין ייקבע רק לאחר שלב הטיעונים לעונש.

  

אילנה חג'ג', אמו של הנרצח, התייחסה לדברים בתום הדיון שנערך בדלתיים סגורות, ובכתה בעודה אוחזת בתמונה גדולה של בנה רז ז"ל. "זה לא התיקים ולא הניירות, זה ילד בן 16 וחצי, מטר שבעים, את זה צריך לראות השופט". לדבריה, "אפשרו לו לצאת ככה מפני שהוא חולה נפש. אבל דווקא בגלל זה אסור לו לצאת לחופשי. הוא פצצה מתקתקת. מחר הוא יכול לרצוח בגלל שהוא לא אחראי למעשיו. לפיכך נדרש פה שינוי חקיקה".

 

חג'ג' סיפרה כי לצורך שינוי החוק היא נפגשת עם חברי כנסת: "50 אחוז מחברי הכנסת מכירים אותי, הם הזילו דמעה יחד איתי אבל החוק שוכב 10 שנים, אין להם זמן לעבוד על חוק בנושא פסיכיאטריה. אני מקווה ששומעים, זה חשוב לא רק בשבילי. כל אחד מאיתנו צריך לפחד מהם. הבן שלי נרצח אבל הוא לא היה אשם".

 

לאחר מכן התפרצה האם לעבר עו"ד רויטל סוויד שייצגה את הנאשם השני בתיק, ואמרה: "כואב לי להגיד את זה אבל יותר כואב לי שבמקום לחנך אותו את מגנה עליו. בושה לך".

 

עו"ד אדי אבינועם שייצג את הנאשם, אמר כי אלמלא היה הסדר והצדדים היו ממשיכים בניהול הוכחות, יש סיכוי שכתב האישום היה מתבטל, כיוון שניתן היה להוכיח שהנאשם לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה.

 

עו"ד סוויד טענה כי הנאשם שהיא מייצגת היה פאסיבי, ואף ספג מכות מהמנוח. עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נוגה לנפגעי עבירה, שייצגה את המשפחה, אמרה כי מדובר בהסדר מקומם עבור מי שנטל חיים של בן אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם ברצח
צילום: מוטי קמחי
אילנה חג'ג'
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אדי אבינועם
צילום: עמית שאבי
מומלצים