שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר: מניעת הונאה בקבלת פטור על רכב נכה

  מעגל המקורבים שעל שמם ניתן לרשום רכב של נכה, צומצם במטרה למנוע הונאות בקבלת פטור מאגרה. תקנות שנועדו להבטיח זאת אושרו על-ידי ועדת הכספים

  ועדת הכספים אישרה תקנות שנועדו להבטיח מניעת ניצול לרעה של פטור מאגרת רישוי, הניתן לרכב של נכים. זאת לאחר שהתברר כי במקרים רבים נוצל פטור זה לרעה. בין היתר כאשר ניתן על-ידי נכים גם לקרובים שלא היתה להם זיקה ישירה לנכה, בגינו ניתן הפטור. או במקרים בהם הרכב כלל לא משמש את הנכה. בהתאם לתקנות החדשות, ניתן יהיה להעביר את הפטור מאגרת רישוי הניתנת לנכה, רק עבור רכב הרשום על שם הנכה, או על שמם של קרוביו מהמעגל הפנימי; אפוטרופוס בגין קטין נכה, בן או בת זוג לנכה.

   

  עו"ד חוה ראובני מהלשכה המשפטית במשרד התחבורה, הסבירה שהתקנות "נועדו לעגן פרקטיקה שקיימת בפועל בהליכי מתן פטור באגרת רישוי לנכים. הנכים משלמים 26 שקל לשנה בלבד בגין אגרת רישוי רכב. נושא רישום הרכב הורחב על-מנת לאפשר לנכים לרשום את רכבם על-שם מי מבני משפחתם מהמעגל הפנימי שנוהגים עבורם, כך שלא יאלצו לעשות העברות בעלות בתוך המשפחה". ראובני הוסיפה: "ההטבה של הנחה באגרת הרישוי אמורה להיות הטבת ניידות ולא הטבה כלכלית למשפחה, ועל-כן המטרה למנוע ניצול לרעה של רישום הרכב שלא על שם הנכה".

   

  עוד קובעות התקנות, כי נכה שמכר רכב במהלך שנת רישוי, הקונה יידרש לשלם את ההפרשים עד סוף אותה שנת רישוי. במקרה של רכישת רכב, הנכה יקבל החזרים ויהיה פטור מיתרת האגרה לאותה שנת רישוי בה רכש את הרכב. ראובני ציינה, ש"גם זו פרקטיקה קיימת והתקנות נועדו לעגן אותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ולמי מותר לחנות?
  צילום: טל שחר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים