שתף קטע נבחר

"תג מחיר" באיראן: כיכר "מגן דוד" בטהרן נהרסה

הכיפה בכיכר המרכזית בבירת איראן נהרסה לאחר ביקורת רבה שהוטחה בעירייה, לפיה יש עליה סמלי מגן דוד "מרושעים"

בעוד תושבי תל אביב החליטו לשנות את מאפייני כיכר דיזנגוף בעיר, הרסה שלשום (יום ג') עיריית טהרן את הכיפה בכיכר המרכזית בעיר בשל ביקורת רבה שהוטחה בה, לפיה יש עליה סמלי "מגן דוד", המזוהים עם היהדות ועם ישראל.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה כי "חלק מהכיפה בכיכר המהפכה, המזכיר את סמלי המשטר הציוני, נהרס על ידי עובדי העירייה". לפי הדיווח, נראה כי כעת הכיפה נותרה עירומה מהציפוי האמנותי וזקוקה לשיפוץ. עם זאת, לא ברור מה יעלה בגורלה כעת, ואם מתוכנן שם שיפוץ ברוח המתאימה יותר לערכי האיסלאם.

 

עבודות ההריסה בכיכר בטהרן ()
עבודות ההריסה בכיכר בטהרן
 

לפי הדיווח, נעשה הדבר בעקבות "התרחבות הביקורת על הצבת הכיפה הזו בכיכר המרכזית". באתר איראני אחר צוין כי הדבר בוצע מספר ימים לאחר שמתפללים במסגד המרכזי בעיר יצאו בתהלוכת מחאה וקראו להרוס את הסמל היהודי. הם הציבו לעירייה אולטימטום של שבועיים לביצוע המטלה.

 

הביקורת נגד הכיפה "הציונית" בטהרן החלה כבר לפני יותר משנה. בעקבות בנייה של מיצג חדש בכיכר המרכזית, הוסרה

אנדרטה לזכרו של אייתוללה חומייני ובמקומה הוצבה כיפה המכוסה, לטענת אתר איראני, במאות מגיני דוד. האתר השמרני הגדיל לעשות, וסימן בתמונה בצבע כחול את מגן הדוד, תוך שהוא מכנה אותו "סמל מרושע הניצב בליבה האסטרטגי" של הבירה טהרן.

 

אם לא די בכך, כמה חודשים לאחר מכן התגלה מגן דוד נוסף על גג חברת התעופה הלאומית בעיר. בתמונות שצולמו בעזרת "גוגל ארת'" נראה הסמל "הציוני" בבירור, כזכר ליחסים הקרובים שהיו בין ישראל ואיראן בשנים שקדמו למהפכה האיסלאמית.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 14/12/2011 22:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת "הסמל היהודי" בלב טהרן
"סמל מרושע"
מגן דוד בטהרן. ארכיון
מומלצים