שתף קטע נבחר

איש השנה של המגזין "טיים" ב-2011: המפגין

ללא שם, ללא זהות, אך עם כוח אזרחי ממשי ביד, זכו המוחים בתואר היוקרתי. "מהאביב הערבי לאתונה, מוול סטריט למוסקבה, עיצבו המפגינים מחדש את גבולות הפוליטיקה העולמית"

ממחאת האוהלים ועד המהפכה האזרחית בעולם הערבי : איש השנה 2011 של המגזין "טיים" שהוכרז היום (ד') אינו מפורסם כלל. דמותו ושמו אינם מוכרים ברחבי העולם. למעשה, בזכות אלמוניותו - והיותו חלק מקבוצה אנושית גדולה יותר, בעלת מטרה משותפת - הוא זכה בתואר החשוב. מדובר ב"מפגין" ("The Protester"), שהצליח לעצב מחדש, על פי אנשי המגזין, את העולם הפוליטי כולו.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על פי הבחירה, שהוכרזה ברשת הטלוויזיה NBC, מחלוקות ועימותים שהוצתו על ידי מפגינים משפיעים עמוקות על מדינות במזרח התיכון, באירופה ובארצות הברית עצמה. "הכרנו במפגינים משום שהם הגדירו מחדש את גבולות הכוח של האזרחים ברחבי העולם", אמרו נציגי המגזין. 

 

"מוול סטריט למוסקבה" (צילום: AFP PHOTO/HANDOUT/TIME MAGAZINE ) (צילום: AFP PHOTO/HANDOUT/TIME MAGAZINE )
"מוול סטריט למוסקבה"(צילום: AFP PHOTO/HANDOUT/TIME MAGAZINE )

 

בתחילת השבוע, הוכרז ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, כאיש השנה של גולשי אתר המגזין. עם זאת, "זכה" ארדואן גם בסקר המקביל, ונבחר גם לדמות הכי פחות מתאימה לשאת בתואר. "מנהיגה הפרו-איסלאמי של טורקיה הצליח לפתח את מדינתו החילונית, דמוקרטית וידידותית למערב למעצמה אזורית", נכתב על שער הגיליון בסוף נובמבר, "אך האם דרכו יכולה להציל את האביב הערבי?".
אנשי השנה של טיים משנת 2000

אנשי השנה של טיים משנת 2000
שנה איש השנה של טיים
2011 "המפגין"
2010 מארק צוקרברג
2009 בן ברננקי
2008 ברק אובמה
2007 ולדימיר פוטין
2006 גולשי האינטרנט
2005

בונו, ביל גייטס  ואשתו מלינדה גייטס

2004 ג'ורג' בוש
2003 החייל האמריקני
2002 חושפי השחיתויות מבפנים
2001 רודי ג'וליאני
2000 ג'ורג' בוש

 

איש השנה של "טיים" מוגדר כדמות או כתופעה שהשפיעה באופן הגדול ביותר על התרבות ועל כותרות החדשות בשנה החולפת - לטוב או לרע. בשנה שעברה, זכה בתואר המשמעותי מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית "פייסבוק", ולפניו הוכתרו בן ברננקי, יו"ר הבנק המרכזי האמריקני וברק אובמה, נשיא ארצות הברית. דמויות אחרות שזכו לכבוד בעבר: בונו,

סולן להקת U2, ג'ף בזוס, מייסד אתר הקניות "אמזון" וג'ורג' בוש הבן, נשיא ארצות הברית הקודם.

 

זוהי אינה הפעם הראשונה שהמגזין בוחר בדמות כללית כאיש השנה. בשנת 2006, הופיעה מראה על עטיפת המגזין כאות לבחירת הקורא כאיש השנה - או על פי הגדרת המגזין עצמו: "You". בחירה זו באה לציין לשבח את תרומת האוכלוסייה ליצירת תוכן מקורי ברשת, באתרים כגון ויקיפדיה, יוטיוב ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עטיפת המגזין
צילום: AFP PHOTO/HANDOUT/TIME MAGAZINE
מפגינים בעולם
בחירת הגולשים, ארדואן
מומלצים