שתף קטע נבחר

8 עמדו בקריטריון: כמה שייטים יהיו בלונדון?

השייטים בכחול-לבן צפויים לשלוח נציגות נכבדת לאולימפיאדת לונדון 2012. חלקם עוד צריכים לקבוע את הקריטריון הישראלי

ענף השייט הוא אחד המצליחים של ישראל במשחקים האולימפיים ועל הפודיום כבר עמדו שני ישראלים - גל פרידמן, שזכה במדליית ארד באטלנטה 1996 והזהב באתונה 2004, ואליו הצטרף שחר צוברי עם מדליית הארד במשחקים האולימפיים בבייג'ינג 2008.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

אליפות העולם בשייט באוסטרליה אמנם טרם הסתיימה, אבל כבר לאחר תחילת בתי הגמר, ניתן לקבוע כי ישראל זכתה לראשונה בשמונה כרטיסים למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. בחלק מהמקרים, על השייטים עדיין לקבוע את הקריטריון הישראלי.

 

נמרוד משיח. הוא או צוברי יהיו בטוח בלונדון 2012 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נמרוד משיח. הוא או צוברי יהיו בטוח בלונדון 2012(צילום: אורן אהרוני)

 

בדגם הניל פרייד לגברים, מתמודדים על הכרטיס הבודד שחר צוברי ונמרוד משיח. אחד מהם יעמוד בטווח זכיית הכרטיס הבינלאומי המוענק למדינה, ושניהם גם סיימו בין עשרת הראשונים באליפות אירופה ועומדים בקריטריון הישראלי. כל מה שנותר לדעת, הוא מי יהיה זה שיצעד בטקס הפתיחה באולימפיאדה, כאשר ההכרעה תיפול בתום אליפות העולם הנוכחית, אליפות העולם הבאה בפברואר ובגביע העולם בהולנד.

 

אצל הנשים בדגם זה, אלופת העולם, לי קורזיץ, פתחה אמנם פער משמעותי ממעיין דוידוביץ', אך עדיין לא הבטיחה את מקומה באופן סופי ותמשיך להיאבק עם דוידוביץ' על הקריטריון הישראלי.

 

גידי קליגר וערן סלע. הם כבר יכולים לארוז מזוודות (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
גידי קליגר וערן סלע. הם כבר יכולים לארוז מזוודות(צילום: gettyimages)

 

מי שכבר יכולים לארוז מזוודות הם צמדי מפרשיות ה-470 בגברים, גידי קליגר וערן סלע ובנשים, ורד בוסקילה וגיל כהן, שעומדים בשני תנאי הקריטריונים ללונדון 2012.

 

נופר אדלמן, המתחרה בדגם הלייזר רדיאל, ושכבר השתתפה באולימפיאדה האחרונה, השיגה את הקריטריון הבינלאומי ותנסה לסיים בין עשר הראשונות בשבוע האולימפי בספרד, או באליפות העולם בגרמניה, כדי לקבוע את הקריטריון הישראלי.

 

לישראל עדיין לא היה ייצוג באולימפיאדה בדגם הלייזר לגברים, אך מי שקרוב לכך הוא יובל בוצר, שקבע באוסטרליה את הקריטריון הבינלאומי ובמידה שיסיים בין 16 הראשונים, יצליח להשיג כבר עכשיו את הכרטיס באופן מלא.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לי קורזיץ
צילום: Vincenzo Baglione
מומלצים