שתף קטע נבחר

המבוגרים בעד גינגריץ', את מי מעדיפים הצעירים?

סקר גאלופ מראה כי 38% מקרב המצביעים הרפובליקנים תומכים בגינגריץ' לראשות מפלגתם, לעומת 23% בלבד המצדדים ברומני, שלא נתפש כשמרני דיו. השאלה כעת - מי ייקח באייווה?

הקולגות משמיצים, הכותבים השמרנים נחרדים, אבל נראה שציבור המצביעים הרפובליקני דווקא תומך בניוט גינגריץ' . סקר גאלופ מצביע על תמיכה של 38 אחוזים בגינגריץ' בבחירות המקדימות במפלגה, במיוחד בקרב הרפובליקנים בני 55 ומעלה, שם נרשמה תמיכה של 40 אחוזים. לעומת זאת, מיט רומני זוכה על פי הסקר ל-23 אחוזי תמיכה בלבד, ולכ-20 אחוזים בקרב הרפובליקנים המבוגרים.

 

גינגריץ' בדרך לבית הלבן? כתבות נוספות:

רפובליקנים נגד גינגריץ': "צריך להתרחק ממנו"

גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא"

גינגריץ': אני נוטה לתמוך בחנינה לפולארד

גינגריץ' קיבל מיליונים מהתאגיד שתקף

 

על פי הסקר, גינגריץ' נהנה מיתרון של 12 אחוזים גם בקרב בני 35-54 ומפגר בשבעה אחוזים לעומת רומני רק בקרב בני 18-34. עם זאת, הסקר מצביע על תמיכה נמוכה יחסית של מצביעים עצמאים הנוטים לרפובליקנים – 23 אחוזים – נתון המנבא בעיות לגינגריץ' בבחירות לנשיאות מול ברק אובמה.

 

גינגריץ'.  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גינגריץ'. (צילום: AFP)

 

רומני אינו מצליח לשכנע את מרבית הרפובליקנים שהוא שמרן דיו כדי לרוץ מטעמם לנשיאות. גינגריץ' גורף את התמיכה בהרמן קיין, מאז הודיע איש הפיצה על פרישתו מהמירוץ.

 

על פי סקרים אחרים, גינגריץ' מוביל בבטחה באיווה, המדינה שבה יערכו הבחירות המקדימות הראשונות ב-3 בינואר. רומני שומר על יתרון משמעותי בסקרים בניו המפשייר, שבה יערכו הפריימריז ב-10 בינואר. סקר גאלופ מראה שרון פול זוכה לתשעה אחוזי תמיכה בלבד. אך פול עשוי להפתיע באייווה בזכות מערך ארגוני משומן וציבור תומכים צעיר שמתלהב מהמועמד בן ה-75.

 

גינגריץ' ורומני (צילום: AP) (צילום: AP)
גינגריץ' ורומני(צילום: AP)

 

למרות ההצלחה הנוכחית של גינגריץ' בקרב הבוחרים, כברירת המחדל מול רומני החשוד בשמרנות בלתי מספקת,

גינגריץ' אינו זוכה לתמיכה של אף אחד מעוזריו ויועציו מתקופת כהונתו כיו"ר בית הנבחרים בשנות התשעים. חלק מעמיתיו בקונגרס מאותה תקופה מזהירים מפניו וחברי קונגרס מכהנים חוששים שהם עלולים להיפגע בבחירות אם גינגריץ' יהיה מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

 

בכירי בעלי הטורים השמרנים, בהם ג'ורג' וויל, פגי נונן ודייויד ברוקס, כתבו מאמרים איומים על גינגריץ'. המגזין השמרני "נשיונל ריוויו" פרסם כתבת שער תחת הכותרת "נגד גינגריץ'" וכתבה המזהירה כי "המינוי של ניוט גינגריץ' יהיה החמצת הזדמנות לזכות בבית הלבן בשנה הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גינגריץ'. תמיכה נמוכה יחסית של מצביעים עצמאים הנוטים לרפובליקנים
צילום: AFP
פול. יפתיע באייווה בזכות הצעירים?
צילום: AFP
מומלצים